Pick Me Ne Demek? Sosyal Medyada Pick Me Kullanımı

Pick me, kelimesinin Türkçe anlamı ‘’Beni seç’’dir. İlgi çekmek için kişilerin karşı cinsle ilgili şeyleri önemsiyor ve ilgileniyormuş gibi davranması olarak da tanımlanabilir. Standart kalıpların giderek yaygınlaştığı sosyal medyada kadınların veya erkeklerin o standart kalıplardan olmadığını kanıtlama çabası pick me olarak anılmaya başlamıştır. Onaylanma ihtiyacından doğan bu ilgi odağı olma isteği popüler oldukça insanlar, kendi cinsiyetindeki kişileri aşağılayarak durumu farklı bir noktaya taşımıştır. Bu durum günlük hayatta da sıkça karşılaşılan bir durumdur.

Örneğin; bir kafede oturan bir kız grubu var ve içeriye erkekler giriyor, içlerinden biri onların duyabileceği şekilde futbol konuşmaya başlıyor. İşte bu noktada, ilgi odağı olmak için böyle bir davranış sergilendiği söylenebilir.

Sosyal Medyada Pick Me Ne Anlama Gelir?

Sosyal medyada pick me, beni al ya da beni seç anlamına gelir. Sosyal medya platformlarında kadın ya da erkeklerin karşı cinsteki bireyleri etkilemek için kullandığı bir ifadedir. Sosyal medyada bir arkadaş grubunda doğal olduğunu ve makyaj yapmadığını öne sürerek erkeklerin ilgisini çekmeye çalışan bir kız bu ifadeye güzel bir örnektir. Erkekler de pick me ifadesini kullanmaktadır ancak erkeklerin bu ifadeyi kullanması bazen hemcinsleri tarafından tepki almasına sebep olabilmektedir.

Tiktok’ta Pick Me Ne Demek?

Tiktokta pick me, viral olan videolarda sıkça kullanılan bir ifadedir. Günlük hayatta sıkça rastlanan bu durum ilk olarak Tiktok’ta gündeme gelmemiştir. Tiktok, bu ilgi çekme durumunun viral olabileceğini önceden sezerek aslında bu durumun yaygınlaşmasını hızlandırmaya katkı sağlamıştır. Pick me etiketi Tiktok’ta 4 milyar kez görüntülenmiştir.

Pick Me Girl Ne Demek?

Pick me girl, beni seç kızı demektir. Diğer bir ifadeyle erkeğin kızı olarak da anılmaktadır. Spora gitmeden önce vitamin alan kız, yüz bakımında sadece tek bir ürün kullanan kız gibi bu örnekler çoğaltılabilir. Bu ifade de ilgi çekmek isteyen kız diğer kızları anlamadığını ya da sahte bulduğunu belirterek karalamalar yapabilir ve bu şekilde kendisinin seçileceğini düşünebilir.

Pick Me Küfür Mü?

Pick me, küfür değildir. Beni seç anlamına gelen bu ifade bireylerin ilgi çekmek için kullandığı bir ifadedir. Ancak ilgi çekmek ve ben farklıyım izlenimi verebilmek için bireylerin kendi hemcinslerini kötülediği ve başka küfürler ettiği gözlemlenmiştir. Aşağılayıcı ithamlar, pek çok kez görülmüş ve bu durum viral videolara da yansımıştır.

İlginizi Çekebilir: Instagram PP Nedir?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.