Instagram Keşfet Sıfırlama Nasıl Yapılır? Keşfet Ayarları

  • Adım 1: Instagram keşfet sıfırlama için ilk olarak uygulamaya giriş yapınız ve profilinize giriş yapınız. Sağ alt tarafta yer alan profil fotoğrafınıza tıklayıp profil alanına giriş yaptıktan sonra diğer adıma geçiniz.
  • Adım 2: Sağ üst tarafta yer alan üç çizgi seçeneğine tıklayın ve karşınıza gelen seçenekler arasında ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapınız.
  • Adım 3: Ayarlar panelinde bulunan ‘’Hareketlerin’’ seçeneğine dokunun.
  • Adım 4: Bu bölümde ‘’Yakınlardaki Aramalar’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 5: Son olarak Instagram keşfeti temizleme için ‘’Tümünü temizle’’ seçeneğine dokunun.

Bu adımlardan sonra keşfetiniz tamamen sıfırlanacaktır. Bu ayarlar aynı zamanda Instagram reels sıfırlama için de geçerlidir. Bunlara ek olarak, Instagram keşfetin ayarları ve keşfeti kendinize göre ayarlama aşağıda verilmiştir;

Instagram Keşfet Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram keşfet değiştirme isteyen kişiler ilk olarak keşfetin ayarlarını yapmalıdır. Bu ayarları yaptıktan sonra keşfet bölümünü zevkinize göre değiştirebilirsiniz.

  • Adım 1: Instagram keşfet ayarları için hesabınıza giriş yapın ve sağ alt tarafta bulunan profil seçeneğine tıklayın.
  • Adım 2: Profilinize girdikten sonra sağ üst tarafta bulunan üç çizgi seçeneğine dokunun ve ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Adım 3: Ayarlar bölümüne girdikten sonra karşınıza ‘’Hesap’’ seçeneği çıkacaktır, buraya tıklayın.
  • Adım 4: Hesap ayarları kısmında bulunan ‘’İlgi ayarlarını yönet’’ seçeneğine tıklayınız.
  • Adım 5: Burada neye ilgi duruyorsanız ve keşfetinizde neyi görmek istiyorsanız seçebilirsiniz. Seçtikten sonra Instagram keşfet ayarlama gerçekleşecektir.

Instagram Keşfette İstemediğim İçerikleri Kaldırma

İstemediğiniz içerikleri ve türevlerini kaldırmak için içeriğinin sağ üst tarafında yer alan üç noktaya tıklayın. Burada ‘’İlgilenmiyorum’’ seçeneğine tıkladığınızda o içeriğin konusu ile ilgili bir içerik keşfetinize düşmeyecektir. Bu yöntem ile sevmediğiniz şeyleri keşfetinizden çıkarabilirsiniz.

Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?

Instagram keşfet yaptığınız aramalar sonucunda çıkmaktadır. Instagram’da nelere ilgi duyuyorsanız, hangi sayfaları takip ediyorsanız ve en son ne aramaları yaptıysanız keşfetiniz buna göre şekillenmektedir. Örnek vermek gerekirse; arama bölümünde bir futbolcuyu aradıysanız keşfetiniz futbol içerikleri ile dolacaktır. Yemek araması yaptıysanız içerikleriniz yemeklere göre çıkacaktır. Yukarıda yaptığımız işlemlerle Instagram keşfet sıfırlama mümkündür.

Buna ek olarak ‘’Tohum hesap’’ adı verilen hesaplar analiz edilerek de keşfetiniz şekillendirilir. Bu hesaplar sizin etkileşimde bulunduğunuz hesaplardır. Bu hesapların konularına göre keşfet şekillenir. Keşfet neye göre sıralanır sorusu da bu şekilde yanıtlanmış olur.

Instagram Keşfet Sıfırlanır Mı?

Elbette, Instagram keşfet sıfırlanabilir. Instagram algoritması hareketleriniz sonucunda ilgi alanızın olduğu keşfeti sizlere sunmaktadır. Bunu sunduğu gibi sıfırlama ayarlarını da sizlere sunmuştur. Yukarıda Instagram keşfet sıfırlama hakkında tüm bilgiler verilmiştir.

Instagram Keşfette Ne Çıkar?

Instagram keşfette ilgi alanlarınız çıkar. Etkileşimde bulunduğunuz hesaplar keşfetinizi oluşturur ve buna bağlı olarak da ilgi alanlarınız karşınıza çıkar.

Keşfedin: Instagram Mesajları Toplu Silme

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.