6 Adımda Telegram Hesabı Nasıl Silinir? Kalıcı Çözüm

Telegram uygulaması, hesap silmeyi direkt ayarlar bölümünden yapılmasına izin vermiyor. Telegram hesap silme linkine giriş yapmak gerekir. Telegram hesabını silmek için ayarlar yapılmalı ve ortalama 1 ay beklenmesi gerekir. 1 ay içinde hesaba tekrar girildiğinde aktif hale gelir. 1 ay süre boyunca hesaba hiç girilmezse tamamen silinir. 

  • Adım 1: ilk olarak Telegram hesap silme işlemi için buraya dokunun.
  • Adım 2: Hesabın kayıtlı olduğu telefon numarasını yazıp ‘’Next’’ seçeneğine giriş yapın.
  • Adım 3: Telefona gelen onay kodunu yazıp ‘’Oturum Aç’’ bölümüne girin.
  • Adım 4: Hesabı silme nedeninizi yazın.
  • Adım 5: ‘’Hesabımı Sil’’ yazısına dokunun.
  • Adım 6: ‘’Evet Hesabımı Sil’’ seçeneğine tekrar dokunduğunuzda Telegram hesabını tamamen silme işlemi tamamlanır.

Not: Uygulamanın ‘’Ayarlar’’ bölümünden ‘’Gizlilik ve Güvenlik’’ kısmına girildiğinde sayfanın at kısımlarında ‘’Bu kadar Süre Yoksam’’ seçeneği bulunur. İşaretlenen süre boyunca hesaba girilmezse silinir.

Telegram Hesabı Kalıcı Olarak Silinir Mi?

Silme talebi iletilen oturuma 30 gün boyunca girilmezse Telegram hesabı kalıcı olarak silinir. Hesaba 30 gün içinde tekrar girilirse aktif hale gelir. Hesap silinirse yazışmalar, fotoğraflar ve videolar kalıcı olarak yok olur ve geri getirilemez.

Telegram Hesap Silme Linki 2023

Telegram hesap silme linki olmadan kalıcı silinemez. Uygulamanın ayarlar bölümünden direkt hesap kapatma seçeneği bulunmaz. ‘’Ayarlar’’ bölümünden ‘’Gizlilik ve Güvenlik’’ seçeneğine girildiğinde ‘’Bu Kadar Süre Yoksam’’ diye seçenek çıkar. Belirtilen süre boyunca girilmezse hesap kalıcı olarak silinir. Telegram hesap silme linkine girmek için buraya tıklayın.

Telegram Uygulamasını Silince Hesap Silinir Mi?

Telegram uygulaması silindiğinde hesap silinmez. Uygulama tekrar yüklendiğinde hesap aktif şekilde devam eder. Telegram silinip bir yıl boyunca girilmezse hesap otomatik olarak kendini siler. 30 gün içinde hesaba tekrar girilmezse kalıcı olarak silinir.

Telegram Hesap Silince Karşı Taraftan Siliniyor Mu?

Telegram hesap silindiğine karşı tarafta ‘’Silinen Hesap’’ olarak gözükür. Yazışmaları karşı taraf görebilir. Gönderilen mesajlar buluta yedeklendiği için el ile silinmesi gerekir. Hesap kalıcı olarak silindiğinden kişi mesajları göremese de karşı taraf önceki yazışmaları görmeye devam eder.

İlginizi Çekebilir: Telegram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.