Instagram Ağ İsteği Başarısız Oldu Ne Demek? 4 Adımda Çözüldü

Instagram ağ isteği başarısız oldu hatası; uygulamanın sunucularında, Instagram çöktüğünde ya da internet hızının yavaş olduğu zamanlarda bu tür hatalar vermektedir. Bunun dışında uygulamanın büyük bir güncelleme ya da erişim sıfırlama yaptığında da ağ isteği başarısız oldu yazısıyla karşılaşılmaktadır. Genelde düzelmesini beklemek sorunu çözmektedir.

Instagram Ağ İsteği Başarısız Oldu Ne Demek?

Instagram’da Ağ Hatası Nasıl Çözülür?

  1. Cihazı Yeniden Çalıştırın
  2. İnternet Bağlantısının Düzgün Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Edin
  3. Uygulamayı Kaldırıp Tekrar Yükleyin
  4. Telefondaki Tarih ve Saatin Güncel Olmasına Dikkat Edin

1.Cihazı Yeniden Çalıştırın

Instagram ağ hatası çözümü sırasında telefonu yeniden başlatmak hatayı çözebilir. Yeniden başlatıp uygulamaya girildiğinde çalışıyorsa sorun telefondan kaynaklıdır. Genelde işe yarayan yöntemler arasında yer almaktadır.

2.İnternet Bağlantısının Düzgün Çalışıp Çalışmadığını kontrol Edin

Ağ hatası problemlerinin geneli internet bağlantısından kaynaklıdır. Özellikle Wi-Fi kullanımında bu tür sorunlar yaşanmaktadır. Sorunun internet bağlantısından kaynaklı olduğunu anlamak için Wi-Fi bağlamından çıkıp mobil internete girilmelidir. Hatanın düzelip düzelmediği kontrol edilmelidir. Hata çözüldüyse, sorun internet bağlantısından kaynaklanmaktadır.

3.Uygulamayı Kaldırıp Tekrar Yükleyin

Instagram yüklüyken, yanlışlıkla uygulamada bazı ayarlar yapılabilmektedir. Eski haline Döndürülmediğinde bu tür sorunlar yaşanmaktadır. Bu sebeple uygulama silinip tekrar yüklenmelidir. Instagram sıfırlandığı için ayarlardan kaynaklı sorunlar çözülecektir.

4.Telefondaki Tarih ve Saatin Güncel Olmasına Dikkat Edin

Instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu probleminin diğer nedeni de tarih ve saat bölümünde ortaya çıkan güncellik sorunudur. Tarih ve saat bölümünde yanlış ayarlama oluştuğunda, güvenli bir durum olmaması nedeniyle uyarı verilmektedir. Tarih ve saat ayarı mutlaka güncel tutulmalı ve telefon yeniden başlatılmalıdır.

Instagram DM Ağ İsteği Başarısız Oldu

Instagram DM ağ isteği başarısız oldu hatası alındığında internet bağlantısına bakılmalıdır. Wi-fi bağlantısından çıkıp mobil internete girilmelidir. Eğer yine aynı hata veriliyorsa uygulama silinip tekrar yüklenmelidir. Uygulama yüklendikten sonra cihaz tekrar başlatılmalı ve Instagram’a giriş yapılmalıdır.

Instagram Mesaj Silinmiyor Ağ İsteği Başarısız Oldu

Instagram mesaj silinmiyor ağ isteği başarısız oldu sorununun nedeni internetin olmaması ya da internet bağlantısının düzgün çalışmamasından kaynaklanmaktadır. Eğer internet düzgün çalışıyorsa farklı internet bağlantısına geçilmelidir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Gizli Hesapları Görme Uygulamaları

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.