Son Zamanların En Çok Sevilen Uygulaması Instagram

Instagram 2010 yılında hizmete girmiş ve 2012 yılında da facebook tarafından satın alınmıştır. Instagram bir fotoğraf uygulaması olup, fotoğraflarda kullandığı efekt yöntemleriyle oldukça fazla kullanıcının dikkatini çekmiştir. Sosyal medyada çok ilgi görmüştür.

Çünkü sosyal medya da yer alan görsel hizmetler daha fazla ilgiyi topluyor. Instagram uygulaması iphone, ipad, android tablet ve telefonlarda çalışıyor. Bazı bilgisayarlara da iniyor ama genellikle hata veriyor. Bu yüzden Instagram telefon ve androidli tabletler için uygundur denilebilir. Biliyor muydunuz? Instagram yayınlandığı ilk 24 saat içinde bir numaraya yükselmiştir. Haftanın en iyi iPhone uygulaması seçilmiştir. Özellikle ünlüler tarafından çok sevilen bir uygulama halini almıştır. Dünya üzerinde o kadar çok sevildi ki şu an da 27 milyon kullanıcısı mevcut.

Instagram da fotoğraf paylaşmak çok kolay. Program içinden kamerayı açıp fotoğraf çekilebiliyor ya da galerinizde olan fotoğraflardan seçip koyabiliyorsunuz. Üstelik bu fotoğrafları facebook, twitter, flicker, posterous ve tumblr gibi sitelerde de yayınlayabiliyorsunuz. Ayrıca foursquare hesabınızla paylaşım yer bildirim etiketi de yapabiliyorsunuz. Fotoğraflarınız herkese açık olarak yayınlanıyor ama bu özelliği değiştirip görmesini istediğiniz kişileri seçebiliyorsunuz. Ayrıca ınstagramın en etkileyici özelliği fotoğraflarınız düzenleyebileceğiniz 11 değişik uygulaması olmasıdır. Bu özellik ile en sıradan ve klişe fotoğraflar farklı ve hoş bir görünüme sahip olabiliyor.

Instagram ayrıca sizlere facebook ve twitterdaki hangi arkadaşlarınızın bu uygulamayı kullandığını gösteriyor ve onları kolaylıkla takip etmenizi sağlıyor. Ayrıca takip edecek kimseleri bulmanın iki yolu daha var. Birincisi en popüler fotoğrafları gösteren popüler sayfalar, ikincisi ise fotoğraflara gönderilen yorumlar içinde en ilginç yorumlara sahip kişiler. Aslında Instagram daha çok kendi fotoğraflarınızla sosyal bir ağ kurmanızı sağlıyor.

Instagram uygulamasını 8 adımda yüklemek ve kullanmak çok kolay. Önce instagramı Appstore’dan iphone veya ipod touch cihazınıza indirin ve kurun. Kayıt ol (sign up) kısmında kendinize bir kullanıcı adı alarak ve şifre oluşturarak kayıt olun. Paylaş bölümünden bir fotoğraf çekip ya da telefonunuzda olan bir fotoğrafınızı seçip paylaşın. Cihazınızda yüklü fotoğraflarda seçerseniz yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Çünkü Instagramda fotoğraflar kare şeklinde paylaşılır. Paylaşacağınız fotoğrafa karar verdikten sonra bir efekt seçip resme uygulayabilirsiniz. Ekranın altındaki mevcut filtrelerden birini seçin ve next tuşuna basın. Fotoğrafınıza bir ad verin ve isterseniz bulunduğunuz konumu ekleyin. Daha sonra isterseniz diğer sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz. Tamam, tuşuna basarak işlemi sonlandırın. Artık fotoğrafınız Instagramda ve diğer paylaştığınız sosyal medya alanlarında da görülebilecek.

Instagramda takipçi edinmenin en iyi yolu günlük olarak aktif olmaktır. Ayrıca en ünlü kişilerin kullandığı taktikleri kullanarak da takipçilerinizi artırabilirsiniz. Gelin adım adım neler yapılabilirmiş bir bakalım. Öncelikle ınstagramdaki en popüler fotoğrafları inceleyin. Böylelikle ön görünüz gelişecektir. Böylelikle ne tür fotoğraflar daha çok beğeni almış az çok bir fikriniz olacaktır. İnstagram takipçi artırmak için kendinize uygulayabileceğiniz ipuçlarını da yakalarsınız. Ayrıca en iyi fotoğraf filtreleme uygulamalarını da araştırın. Popüler fotoğraflarda en iyi uygulamaların hangi filtreler olduğunu öğrenmeye çalışın.

En çok kullanılan etiketleri bulun. Etiketler dünya gündemine göre sıklıkla değişebilir. Bir etiketi daha önce kullanmak arkadaşlarınız arasında öne çıkmak demektir. Instagramınızı facebook hesabınızla bağlayın. Böylelikle hem fotoğraflarınız zahmetsizce facebook hesabınızda gözükebilir hem de facebookta bulunan arkadaşlarınız sizi takip edebilir.  Fakat en kolay yoldan takipçi arttırmak istiyorsanız, sitemizden instagram takipçi satın alabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.