3 Yöntemle Instagram Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Instagram siyah ekran problemi, uygulamanın yeterli enerjiyi telefondan alamamasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle cihazın gerekli enerjiyi uygulamaya vermesi için bazı denemeler yapmanız gerekir. Bunun için şu adımları deneyin;

  1. İnternet bağlantısını kontrol edin.
  2. Tüm uygulamaları kapatın.
  3. Güç tasarruf modunu kapatın.

Instagram Siyah Ekran Sorunu Çözümü

1. İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Instagram siyah ekran sorunu çözümü için öncelikle internet bağlantısı kontrol edilmelidir. Gönderilen sinyal zayıfsa, telefonu başka Wi-fi alanına bağlanmalıdır. Bazen internet yavaş olduğunda siyah ekran ya da donma gibi hatalar oluşmaktadır.

2.Tüm Uygulamaları Kapatın

Instagram siyah ekran hatasını düzeltmek için arka planda çalışan tüm uygulamalar kapatılmalıdır. Arka planda çalışan çok fazla mobil uygulama bulunuyorsa Instagram’ın düzgün çalışmasını engellemektedir.

Android için;

Cihazın sol alt kısmından yukarı kaydırarak çoklu ekran açılmalıdır. Pencerede çıkan ‘’Tümünü Kapat’’ seçeneğine dokunulduğunda Instagram siyah ekran sorunu Android için düzelecektir.

İPhone için;

Ana sayfa düğmesine iki kez dokunulmalıdır. Pencereye gelen mobil uygulamayı ekranın üst kısmına doğru kaydırılmalıdır. Uygulamalar kapatıldığında Instagram siyah ekran sorunu İPhone için çözülecektir.

3. Güç Tasarruf Modunu Kapatın

Cihazın pil ömrünü uzatmak ve uzun süre dayanmasını sağlamak için güç tasarruf modu açıldığında telefonun performansı da düşecektir. Bu sebeple güç tasarruf modu açıksa uygulama düzgün çalışamayacak ve siyah ekran gibi hatalar oluşacaktır. Instagram siyah ekran sorunu düzeltmek için güç tasarruf modu kapatılmalıdır.

Android için;

  1. Ayarlar bölümünde giriş yapılmalıdır.
  2. Menüden ‘’Pil ve Cihaz Bakımı’’ seçilmelidir.
  3. Ekranda yer alan ‘’Pil’’ seçeneğine dokunulmalıdır.
  4. ‘’Güç Tasarruf’’ modunun yanında yer alan kutucuk kapatılmalıdır.

İPhone için;

  1. Ayarlar bölümüne giriş yapılmalıdır.
  2. ‘’Pil’’ seçeneğine girilmelidir.
  3. Ekranda bulunan ‘’Düşük Güç’’ modu kapatılmalıdır.

Instagram Neden Siyah Ekran Veriyor?

Instagram siyah ekran vermesinin temel nedeni cihazdan yeterli gücü alamamasıdır. Bu bazen arka planda yer kaplayan uygulamalar, bazen de telefonu tasarruf modunda olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun dışında internetin az çekmesi ya da uygulamanın güncel olmaması da Instagram’ın siyah ekran vermesine neden olmaktadır.

Instagram’da Mesajlar Neden Siyah Olur?

Instagram DM mesajları siyah görünüyor olmasının nedeni uygulamaya yeni eklenen yazı stilinden kaynaklanmaktadır. Böyle düşünülmesinin nedeni ise, platforma yeni yazı stili eklendikten sonra bu sorunun ortaya çıkmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Telefon Numarasından Instagram Hesabı Nasıl Bulunur?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.