Instagram İngilizce Oldu Nasıl Düzelir? 7 Adım

Instagram dilini Türkçe yapma için aslında yapılması gereken tek bir seçenek bulunmaktadır. Hesabınız yazılımsal ya da güncelleme nedeniyle ana dilinizden farklı olarak İngilizce diline dönebilmektedir. Bu durumda dil ayarlarını değiştirmeniz gerekmektedir. Bu ayarları değiştirmek için farklı durumlar mevcut olsa da son güncellemeler ile birlikte aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Adım 1: Telefonunuzun ana menüsünü açın ve Instagram uygulamasına giriş yapın.
  • Adım 2: Uygulama içerisinde sağ alt tarafta bulunan ve profil resminizi gösteren bölüme tıklayın.
  • Adım 3: Instagram dili Türkçe yapma için şimdi atmanız gereken adım sağ üst köşede bulunan alt alta görünen üç çizgiye tıklamaktır. İlgili bölüme giriş gerçekleştirin.
  • Adım 4: Şimdi karşınıza çıkan panel üzerinde bulunan “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirin.
  • Adım 6: Burada “Kişisel Bilgiler, kaydedildi, yakın arkadaşlar, hesap durumu, avatar, dil…” olmak üzere birkaç seçenek çıkacaktır. Yapmanız gereken “Dil” yazan bölüme tıklamak.
  • Adım 7: Dil panelinde size birçok seçenek sunulacaktır. Kendi dilinizi burada bularak üzerine tıklayın. Teker teker aramak yerine yukarıdaki arama paneline Türkçe yazmanız yeterli olacaktır. Seçim yaptıktan sonra Instagram dili Türkçe olacaktır.

Instagram Neden Bir Anda İngilizce Oldu?

Instagram dili bir anda İngilizce olduğunda uygulamanın ana diline döndüğünü bilmeniz gerekmektedir. Instagram üzerinde genellikle yapılan yazılımlar ve kullanılan eklentiler Facebook tarafından oluşturulmaktadır. Bu yüzden de aslında uygulamanın ana dili, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir firma olmasından İngilizcedir.

Bazı durumlarda kendi kendine uygulama dile seçeneklerini değiştirebilmektedir. Bu yeni gelen güncellemeler ya da uygulama üzerinde yapılan düzenlemeler nedeniyle olabilmektedir. Bu durumda da yapılması gereken uygulama dilini Türkçe yapmaktır. Uygulamanın dilini Türkçe yapmak için yukarıda bulunan adımları takip ettiğinizde dil seçeneği düzelecektir.

Instagram Neden Türkçe Olmuyor?

Instagram üzerinde dil seçenekleri çok değişiklik göstermemektedir. Bu türde köklü bir değişim yaşadığınızda sistem tarafından kaynaklı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Sistem ana dili ingilizce olduğu için de uygulama ana diline dönmüştür. Ancak bu tip durumlarda Instagram Türkçe olmuyor gibi bir sorun ile karşılaşmanız da mümkündür. Yapmanız gereken çözümler aşağıdaki gibidir.

Çözüm 1: Instagram uygulamasını silin ve daha sonra bir daha yükleyin.

Uygulamanın silinip daha sonra güncel halinin yüklenmesi işinizi kolaylaştıracak en basit çözümlerden biridir. Bu yüzden uygulamayı silip yeniden yüklemeniz gerekmektedir. Sildikten sonra 1-2 saat beklemeniz size daha kesin sonuçlar verecektir.

Çözüm 2: Bağlantı ayarlarınızı kontrol edin.

Yapılan güncellemelerin çoğu bağlantı hataları nedeniyle dil seçeneğini değiştirememeniz mümkün olabilmektedir. Bu yüzden Instagram üzerinde bir değişiklik yaptığınızda bağlantı ayarlarınızın tam olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çözüm 3: Intagram geliştiricilerinin uygulama üzerinde yaptığı güncelleme işlemlerinin bitmesini bekleyin.

Uygulamada yaptığınız işlemler bir işe yaramıyorsa yapmanız gereken şey beklemektir. Instagram dili Türkçe olmasına rağmen İngilizce gözükmesi de bu yapılan işlemlerden kaynaklanmaktadır. Bekleyin ve sorun çözüldükten sonra gerekli ayarları yapın.

Instagram Yorumları Nasıl Türkçeye Çevrilir?

Instagram yorumları Türkçeye çevirme Instagram uygulaması içerisinde basit bir şekilde yapılmaktadır. Aşağıdaki adımlar takip edildiğinde kolaylıkla istediğiniz çeviri işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

  • Adım 1: Instagram uygulamasına girin. Uygulama içerisinde çeviri işlemi gerçekleştirilecektir.
  • Adım 2: Şimdi Türkçe diline çevirmek istediğiniz posta girin.
  • Adım 3: Postun altında bulunan açıklama bölümünün “Daha Fazla Göster” seçeneğine tıklayın.
  • Adım 4: Alt kısımda karşınıza “Türk Diline Çevir” seçeneği çıkacaktır. Ona bastığınızda uygulamada çevirmek istediğiniz yorumlar ve açıklamalar Türk diline çevrilecektir.

Keşfedin: Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.