Bu Hesabın Sahibi Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Ol Nedir?

Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol uyarısının temel nedeni hesabın çalınmasına engel olmaktır. En çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Instagram popüler olması ve her geçen gün kullanıcı sayısının artması nedeni ile bu ağlar üzerinden birçok yazılımlar yazılmaktadır. Kullanıcı sayısı arttıkça hata alma oranları da o derece artış göstermektedir.

Bu Hesabın Sahibi Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Ol Nedir?

En sık alınan hatalardan biri de ‘Bu Hesabın Sahibi Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Ol’ problemidir. Bu uyarının sebebi hesabın çalınmasını önlemek adına yapılan bir güvenlik önlemidir. En sık karşılaşma nedenleri arasında farklı cihazlardan sık sık giriş çıkış yapılması durumu yer alır. Temel neden bu olsa da farklı sorun ve durumlarda da bu hata uyarısı ile karşılaşılabiliyor. En sık karşılaşılan nedenler şunlardır:

  • Instagram hesabınız çalınmaya çalışılıyor olabilir
  • 2.Parti uygulama kullanımı sonucunda ortaya çıkan sorunlar

3.parti uygulamalar Instagram’da takipçi kasma, takibi bırakanlar ve beğeni kasma gibi yazılımlardan oluşur. Kullanılmış olunan bu tür yazılımlar yetkisiz girişlerin artmasına neden olur. Farklı ağlardan bağlanılmış görünen hesaplar Instagram tarafından kilitlenir ve ‘Bu Hesabın Sahibi Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Ol’ uyarısı ile karşılaşılır.

Bu Hesabın Sahibi Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Ol Çözümü?

Öncelikle bu sorunun çözümü için bahsetmiş olduğumuz 3. Parti uygulamalardan çıkış yapılmalıdır. Daha sonra yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

  • Adım 1: Uygulamalardan çıkış yapıldıktan sonra Instagram hesabınıza giriş yapın
  • Adım 2: Açılan uyarı sayfasında yazan ‘Giriş Yapmakla İlgili Yardım Al’ butonuna tıklayın
  • Adım 3: Butona tıkladıktan sonra karşınıza hesabı doğrulamak için iki seçenek çıkacaktır. ‘Telefon Numarası’ ve ‘E-Posta Adresi’
  • Adım 4: Hesabınıza tanımlı telefon numarası var ise ‘Telefon numarası’ seçeneğinin tıklanması önerilir. Bu şekilde telefon numaranıza bir kod gelecektir. Kodu giriş yaptığınız takdirde tekrardan hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Eğer hesabınıza tanımlı telefon numaranız yok ise kod e-posta adresinize gelecektir. E-posta adresinize gelen kodu istenilen ekrana giriş yaparak bu şekilde de hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Instagram Kodu Gelmiyor?

Kod gelmemesi problemi de sık yaşanabilen problemlerdendir. Instagram kodu gelmiyor nedeni birden fazla kod istenmesi sebebiyle Instagram üzerinde yoğunluk oluşmasıdır. Bu yoğunluk spam olarak algılanır ve kod gelmeyebilir. Bu durumdan en az etkilenmek için kullanıcıların olmadığı saatleri tercih edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse gece geç saatlerde kodu isteyebilirsiniz. Kullanıcıların az olduğu zamanlarda bu problemin az yaşandığı görülmüştür.

Instagram Kodu Gelmiyor Ne Yapmak Lazım?

İstenilen kod gelmemişse eğer hesabınıza başka bir cihazdan giriş yaparak tekrar kod isteyebilirsiniz. Ya da Instagram uygulamasını cihazınızdan kaldırıp tekrardan yükleyerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram’da Takipçiler Gizlenebilir Mi?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.