3 Basit Adımda Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagram’da farklı bir hesap adı ile devam etmek istiyorsanız Instagram kullanıcı adı değiştirme adımlarını takip etmeniz gerekir. Hesap adının değişmesi için Instagram tarafından bazı şartlar sunulacaktır. Örneğin, peş peşe isim değiştirdiğinizde 14 gün kadar isim değiştiremeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Kullanıcı adını değiştirmeden önce dikkatli bir şekilde inceleyiniz çünkü yapacağınız bir hatada belirli bir süre beklemeniz gerekecektir. Instagram’da profil adını değiştirmek için aşağıdaki adımları takip ediniz;

 • Adım 1: İlk olarak Instagram uygulamasına giriş yapınız ve daha sonra sol alt tarafta yer alan küçük profil fotoğrafınıza tıklayarak profilinize giriş yapınız.
 • Adım 2: Profilinize girdikten sonra ‘’Profili düzenle’’ seçeneğine tıklayınız.
 • Adım 3: Burada karşınıza çıkan ‘’Kullanıcı adı’’ bölümünden kullanıcı adınızı silerek değiştirmek istediğiniz kullanıcı adını yapınız. Instagram kullanıcı ismini değiştirdiğinize emin olduktan sonra sağ üst tarafta yer alan ‘’Mavi tik’’ seçeneğine dokunun ve ayarlarınızı kaydedin.

Instagram Kullanıcı adı değiştirme

Bilgisayardan Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kullanıcı adınızı bilgisayardan değiştirmek için şu adımları eksiksiz olarak takip ediniz;

 • Adım 1: İlk olarak buraya tıklayarak Instagram bilgisayar sitesine giriş yapınız.
 • Adım 2: Sağ üstte yer alan profil fotoğrafınıza tıklayarak ”Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • Adım 3: Karşınıza çıkan panelden ”Kullanıcı adı” yazan yerdeki adı dilediğiniz gibi değiştirin ve daha sonra en alt tarafta yer alan ”Gönder” butonuna tıklayın.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Şartları

Platformda kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız uymanız ve bilmeniz gereken şartlar vardır. Topluluk kuralları çerçevesinde şartlar aşağıda belirtildi;

 • Alacağınız kullanıcı adı daha önceden hiç kimse tarafından alınmamış olmalı. Birinin kullandığı kullanıcı adını almanız mümkün değildir.
 • Almak istediğiniz kullanıcı adı daha önceden kullanılıyorsa ve yakın zamanda başkası tarafından kaldırıldıysa bu adı alamazsınız. Instagram’ın politikalarına göre o adı alabilmeniz için ismin uzun bir süre kullanılmıyor olması gerekir. Genelde bir hesaptan kullanıcı adını silip diğer hesabın adını değiştirme çalışan kişilerin yaşadığı bir problemdir.
 • Sık sık kullanıcı adı değiştirmemelisiniz. Instagram kullanıcı adını değiştirmek istediğinizde 14 günlük bekleme süresine maruz kalabilirsiniz.
 • Kullanıcı adınız 30 harfi geçmemelidir.
 • Değiştirmek istediğiniz kullanıcı adında belirtilen semboller haricinde semboller olmamalıdır.
 • Instagram hesap adı değiştirmek için kullanıcı adı girdiğinizde bu kullanıcı adında herhangi bir boşluk olmamalıdır. Yazı tamamen birleşik olmalıdır.

Instagram Kullanıcı Adı Örnekleri

Instagram’da doğru bir kullanıcı adı seçmek için şablon önerilerimiz;

 • İnstakip
 • İnstakiplatformu06
 • İnstakips.1234
 • 1instakip1

Instagram Kullanıcı Adı Değiştiremiyorum 14 Gün Sorunu

Instagram’da kullanıcı adınızı değiştiremiyorsanız bunun çeşitli nedenleri vardır. İlk olarak sık sık kullanıcı adınızı değiştirmeniz bunun ana nedenidir. Almak istediğiniz kullanıcı adı yakın zamanda bir başkası tarafından bırakılmış olabilir. Buna ek olarak almak istediğiniz kullanıcı adı uygunsuz olabilir. Instagram kullanıcı adı değişmiyor probleminin çözümü 14 gün boyunca beklemektedir. Ne yazık ki Instagram platformu, bu sorunun çözümü için yalnızca bekleme kararı vermiştir. 14 günün ardından dilediğiniz kullanıcı adını alabilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Seo’su İle Yükselin

Instagram’da kullanıcı adı seçerken dikkat etmeniz gereken nokta o kullanıcı adının diğer kullanıcılar tarafından ne kadar arandığıdır. Eğer, bir kullanıcı adı kullanıcılar tarafından aranıyorsa o kullanıcı adı Google’da da o sorguyu yazdığınızda çıkmaktadır.

Örnek vermek gerekirse; bir editör, kullanıcı adında editor kelimesini geçirdiğinde o kişinin Instagram aramalarında ve Google aramalarında çıkma oranı yüksektir. Bu nedenle de Instagram kullanıcı adı seçimi yaparken bu tarz durumları göz önünde bulundurun. Ancak, ticari bir kaygınız yoksa dilediğiniz kullanıcı adını yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Anasayfada Gönderiler Gözükmüyor

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.