Topluluğumuzu Korumak Adına Bazı Hareketleri Sınırlıyoruz Ne Demek?

Topluluğumuzu korumak adına bazı hareketleri sınırlıyoruz, yasaklı işlemler için gelen bir uyarıdır. Instagram yasak işlemleri önlemek amacı ile bu uyarıyı güvenlik tedbirleri dâhilinde verir. 3. Parti uygulamalarından takipçi satın alma, takipçi kasma, beğeni kasma vb. uygulamaların kullanılması genellikle kısıtlama hatasının alınmasına yol açmaktadır. Son zamanlarda takipçi analiz programları, hesaba erişim sağlayan 3.parti uyulamalar bu probleme neden olmaktadır.

Instagram topluluk kurallarına uymayan kullanıcıların hesapları için kısıtlama cezası verir. Topluluğumuzu Korumak Adına Bazı Hareketleri Sınırlıyoruz hatası alıyor iseniz nedeni bundan kaynaklıdır.

Topluluğumuzu Korumak Adına Bazı Hareketleri Sınırlıyoruz

Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Sınırlıyoruz Çözümü

Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri sınırlıyoruz çözümü için öncelikle 3.parti uygulamalarından çıkış yapılmalıdır. Fark edilmeden arka planda çalışır vaziyette olabilirler. Daha sonra kısıtlama işlemi kaldırılmak için şu adımlar takip edilmelidir:

 • Adım 1: Instagram uygulamasına giriniz ve profil sayfasına giriş yapınız.
 • Adım 2: Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayınız ve buradan ayarlar seçeneğine giriş yapınız.
 • Adım 3: Ayarlar penceresi seçeneklerinin en alt kısmında bulunan yardım bölümüne tıklayınız.
 • Adım 4: Bu pencerede yer alan ‘sorun bildir’ seçeneğine tıklayınız.
 • Adım 5: Yeni açılan pencerede görüş bildir seçeneği çıkacaktır.
 • Adım 6: Bu kısımda bu hatayı alan kullanıcıların haksız yere kısıtlama aldığını ve en kısa sürede çözüm bulmayı istediklerini yazmaları gerekmektedir.
 • Adım 7: Instagram yetkilileri en kısa zamanda bildiriyi inceler ve geri dönüş yaparlar. Bu şekilde hesabınızdaki kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Ayrıca bu konu ile ilgili yardım menüsünde yer alan yardım destekleri bölümünde hesabınızın hangi nedenden dolayı kısıtlama aldığını da görebilirsiniz.

Instagram Hareketleri Kısıtlama Neden Olur?

Instagram hareketleri kısıtlamasının temel sebebi yasak işlemler iken Instagram algoritmasına bağlı nedenlerden kaynaklı olarak;

 • Sık sık takip isteğinde bulunmak,
 • Üst üste beğeni yapmak,
 • Ve birbirinden bağımsız hastag yapmak kısıtlama nedenlerine sebep olabilir.

Bunlar dışında nedenler arasında otomatik bot kullanmak, sürekli yorum yaparak yorum spamı almak ve hileli Instagram araçları kullanmak yer alır.

Instagram Kısıtlaması Ne Zaman Kalkar?

Topluluğumuzu korumak adına bazı hareketleri sınırlıyoruz hatası nedeni ile alınan Instagram kısıtlaması genellikle 24 saat içerisinde kaldırılır. Bazı durumlarda 2 güne kadar uzayabilir. Bunun için öncelikle çözüm kısmında belirtilen adımları uygulamak gerekir. Daha sonra Instagram ayarlar kısmındaki yardım bölümünden yardım destekleri içerisinde yer alan kısıtlanma nedenini bularak bu nedeni ortadan kaldırmak gerekir.

Feedback Required Ne demek?

Türkçe anlamı ‘Geribildirim Gerekli’ manasına gelir. Instagram uygulamasının politikaların uygun olmayan davranış demektir. Bu nedenle IP adresinizin geçici olarak bloke edildiği anlamı taşır. Instagram uygulamasını kaldırıp farklı IP adresinden giriş yaparak bu hatayı kaldırabilirsiniz.

Instagram Neden Sürekli İşlem Engellendi Diyor?

Instagram işlem engellendi hatası kısıtlanma hataları nedenleriyle doğru orantıdadır. İşlem engellendi hatası alıyor iseniz hesabınız bloke edilmiş anlamına gelmektedir. Aynı gün içerisinde sık sık takip atma isteğinize onay almamak sık sık gönderi paylaşmak vb. gibi nedenlerden ötürü işlem engelleme hatası alınabilir. Bu sorunlar geri bildirimler ile genellikle kısa sürede çözüme ulaşır. En fazla 24 saat içerisinde bu engel kaldırılmış olur. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak adına bazı adımlar izlenebilir. Bunlar:

 • Diğer sosyal medya hesaplarınızı Instagram hesabınıza bağlayarak gerçek kişi olduğunuzu kanıtlamak,
 • Takipçi kazanmak adına gün içerisinde sürekli takip isteği göndermemek
 • Telif hakkı ihlali yapmamak

Kısıtlama nedenleri ile beraber bu adımlar izlenildiği taktirde İşlem engellendi hatası almanız ortadan kalkacaktır.

İlginizi Çekebilir: Instagram’da Takipçi Satın Almak Hesabıma Zarar Verir Mi?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.