Tiktok Videoyu Keşfete Düşürme ve Tiktok Etiketleri

Tiktok kullanıcılarının videolarına daha fazla etkileşim alabilmesi için keşfet dedikleri kişiye özel olarak hazırlanan ana sayfa akışına düşmeleri fazlasıyla önemlidir. Tiktok platformunda keşfete düşen kullanıcıların hızla popülerliği artar ve belli başlı ipuçlarına dikkat edilirse kullanıcıların Tiktok videoyu keşfete düşürme oranı fazla olur. Dikkat edilmesi gereken adımlar şöyle sıralanabilir;

 • Tiktok üzerinde paylaşım yaptığınız saate dikkat edin ve akışın yoğun olduğu saatlerde paylaşım yapın.
 • Yüksek kalitede videolar paylaşın.
 • Tiktok üzerinde popüler olan akımları içeren videolar çekin.
 • Mavi tikli hesap olmak için içerik üretin.
 • Diğer Tiktok kullananlar ile ağınızı genişleterek iletişim halinde olun.
 • Düzenli aralıklarla video atın.
 • Çok fazla uzun video yüklemeyin.
 • Videolarda son dönemlerde popüler olan müzikleri kullanın.
 • Videolara etkileyici başlıklar ekleyin.
 • Tiktok üzerinde bulunan topluluk kurallarını ihlal edecek davranışlarda bulunmayın.
 • Popüler olmuş videolara düet videoları çekerek etkileşiminizi arttırın.
 • Popüler etiketleri kullanın.
 • Keşfete düşmeyen videolarını silin.

Tiktok Kullanıcıları İçin Keşfete Düşmek Neden Önemlidir?

Tiktok kullanıcılarına hem popüler olma fırsatı sunarken hem de bu popülerliğin yanı sıra reklam yaparak veya hediye alarak para kazanma avantajı da sunar. Bu nedenle kullanıcıların videolarını Tiktok keşfete düşürme oranı arttıkça popüler olabilme ve tanınabilme oranları da artar. Keşfet sayesinde popülerleşebilen kullanıcılar kariyerlerine içerik üreticisi olarak devam edebilir.

Tiktok Keşfete Düşme Etiketleri

Tiktok keşfete düşme etiketleri aşağıdaki görselde verilmiştir. En fazla 5 etiket olacak şekilde paylaştığınız taktirde keşfete düşme şansınız artacaktır.

Tiktok Keşfete Düşme Saatleri

Tiktok videoyu keşfete düşürme kriterlerine bakarken hangi saat aralığında paylaşıldığına da bakar. Sabah saatlerinde 09:00 – 10:00 arasında öğlen saatlerinde 14:00 – 16:00 arasında, akşam saatlerinde 19:00 – 21:00 arasında ve gece 23:00 – 01:00 arasında keşfete düşme oranı yüksektir. Bu saatler genel itibari ile kullanıcıların daha fazla Tiktok’a girdiği saat dilimlerine göre seçilmiştir. Tiktok kullanıcıları iş veya okul hayatının yoğun koşuşturması sonrası daha fazla uygulamayı kullandıkları için bu saat dilimleri keşfete video düşürmek için daha avantajlıdır. Örneğin birçok kullanıcın evde ve uyanık olduğu 19:30 ve 22:00 saat diliminde paylaşılan videolar daha hızlı keşfete düşer ve video üreticileri buna dikkat ederek paylaşım yaparsa daha hızlı yükselir.

Tiktok Keşfete Düştüğümü Nasıl Anlarım?

Tiktok videonuzu paylaştıktan sonra normalden daha hızlı bir şekilde takipçi almanız veya videonuzun etkileşimleri artması durumunda Tiktok keşfete düştüğünüz anlaşılır. Keşfete düşen videolar kullanıcının çok kısa bir sürede büyümesini sağladığından ve profilinize giren kişi sayısını arttırdığından videolarınızın keşfete düşmesi çok önemlidir. Tiktok kullanıcıları ani bir yükseliş yaşadıkları dönemde eski videoları ile güncel videolarını karşılaştırarak Tiktok keşfete düşüp düşmediklerini kolaylıkla anlayabilir.

Tiktok Keşfet Engeli Nedir ve Nasıl Çözülür?

Tiktok kullanıcılarının videolarının ön plana düşmemesinin en önemli nedeni keşfet engeli yemesidir ve keşfet engeli yiyen kullanıcıların videoları kaldırılmasa da videoları kısıtlanarak etkileşim oranı düşürülür. Tiktok keşfet engelini kaldırmak için kural ihlali yapmaması ve topluluk kurallarına uyması gerekmektedir. Tiktok keşfet engelinden kaçınıp kurallara uygun bir şekilde paylaşım yapıldığı taktirde keşfete düşerek kullanıcıların yükselmesi mümkün olur.

Keşfedin: Tiktok Ne Zaman Kuruldu?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.