Instagram İletişime Geç Butonu Nedir? 3 Adımda Nasıl Eklenir?

Instagram iletişime geç butonu, kullanıcıların işletmeler ile kolay ve hızlı bir şekilde iletişime geçmesini sağlayan işlevsel bir butondur. Şu an sadece profesyonel hesaplarda yer alan iletişim seçeneği ile mail adresinizi veya telefon numaranızı ekleyerek kullanıcıların size hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse bir kullanıcı işletmenizin profiline girdiğinde direkt olarak Instagram arama butonu seçeneğine tıklayarak sizi arayabilir. Bunun yanı sıra e-posta seçeneğine tıkladığında ise kolayca mail gönderebilir.

Instagram İletişime Geç Butonu Nasıl Eklenir?

Instagram ara butonu veya Instagram mail butonu eklemek için aşağıdaki adımları takip ediniz;

Instagram İletişime Geç Butonu Nasıl Eklenir?

 • Adım 1:İlk olarak profilinize giriş yapınız ve daha sonra ‘’Profili düzenle’’ alanına giriş yapınız.
 • Adım 2:Düzenleme alanında en alt bölümde ‘’Herkese açık işletme bilgileri’’ kısmında yer alan ‘’İletişim seçenekleri’’ seçeneğine tıklayınız.
 • Adım 3:Burada İş telefon numarası, iş adresi, Instagram sesli arama ve Whatsapp business telefon numarası ekleme alanları vardır. Bu alanlara firmanızın veya kendinizin iletişim bilgilerini ekleyerek arama veya mail alabilirsiniz.

Instagram Ara Butonu Ekleme Nasıl Yapılır?

 • Adım 1:Profilinize girin ve daha sonra profili düzenle kısmına tıklayın.
 • Adım 2:Burada ‘’Herkese açık işletme bilgileri’’ başlığı altında yer alan ‘’İletişim seçenekleri’’ kısmına giriniz.
 • Adım 3:Burada ‘’İş telefon numarası ve Whatsapp business telefon numarası ekle’’ bölümlerine telefon numaranızı yazınız. Bu bölüme gireceğiniz telefon numarası ise Instagram arama butonu aktif olacak ve kullanıcılara gösterilecek.
 • Adım 4:Aynı sayfada en alt kısımda yer alan ‘’İletişim bilgilerini göster’’ butonunu aktif hale getiriniz. Böylelikle artık Instagram’dan direkt olarak arama alabileceksiniz.

Instagram telefon numarası eklemek için bu adımlar yeterlidir. Güncellemeler ile küçük yer değişiklikleri olabilir ancak genel olarak iletişim seçenekleri alanında yer alacaktır.

Instagram Arama Butonu Görünmüyor

Arama butonunun görünmemesinin ilk nedeni hesabınızın kişisel olmasıdır. Profesyonel olmayan hesaplarda arama butonu eklenemez. Eğer, kişisel hesabınız varsa ve buton eklemek istiyorsanız ilk olarak profesyonel hesaba geçmeniz gerekir. Daha sonraki süreçte ise yukarıda belirtilen adımları takip ederek arama butonunu ekleyebilirsiniz.

Instagram ara butonu görünmüyor probleminin kaynağı ”İletişim bilgilerini göster” seçeneğinin kapalı olması olabilir. Bu buton kapalı olduğunda numaranızı veya mailinizi ekleseniz de profilinizde görünmez. Bu yüzden bilgileri göster butonunu seçmeniz gereklidir.

Instagram İletişim Butonu Kaldırma Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: İlk olarak profilinize girin ve daha sonra ”Profili düzenle” bölümüne giriş yapın.
 • Adım 2: Instagram arama butonunu kaldırmak için ”İletişim seçenekleri” bölümüne giriş yapın.
 • Adım 3: Karşınıza gelen ekrandan ”İletişim bilgilerini göster” butonunu pasif hale getiriniz. Böylelikle profilinizde iletişim bilgileri görünmeyecektir. Buna ek olarak profilinizden numara ve mailinizi silmeniz durumunda da sorunu kalıcı olarak çözmüş olursunuz.

Instagram İletişim Butonu Eklemek Ne İşe Yarar?

Instagram’a profiline iletişim butonu eklemek müşterilerinizin size kolayca ulaşmasına olanak sağlarken aynı zamanda geri dönüşüm oranını arttırır. Firma veya hizmet sayfalarını ziyaret eden kullanıcılar iletişim butonu ile kolayca iletişim kurdukları için geri dönüşüm oranı yüksektir.

Kullanıcıların geri dönüşümlerini istiyorsanız mutlaka arama ve mail butonu eklemeniz gerekir.

Instagram Profesyonel Hesabın Avantajları Nelerdir?

 • Hesaba özgü olarak istatistiki veriler yer alır.
 • Özel ipuçları vardır.
 • Hesabınıza dair genel bir analiz yapabilirsiniz.
 • Konum ekleme, iletişime geç gibi seçenekler ekleyerek geri dönüşüm oranınızı arttırabilirsiniz.
 • Profesyonel reklam verebilirsiniz.

Bir önceki yayın: Instagram Sende Ekle Nasıl Yapılır?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.