Instagram Kaydedilenler Toplu Nasıl Silinir? 6 Basit Adım

Instagram kaydedilenler, beğenilen gönderilere daha sonra kolayca ulaşmak için oluşturulmuş bir bölümdür. Bu bölümde zaman içerisinde kaydettiğiniz bütün gönderiler bulunur. Kaydettiğiniz gönderileri bir zaman sonra silebilirsiniz. Instagram kaydedilen fotoğraf ve videoları toplu silmek için aşağıdaki adımları takip ediniz;

Instagram Kaydedilenler Toplu Nasıl Silinir?

  • Adım 1: İlk olarak sağ altta yer alan profilim sekmesine tıklayarak profilinize giriş yapınız.
  • Adım 2: Profil ekranında sağ üst tarafta yer alan üç çizgi sekmesine tıklayınız. Karşınıza çıkan panelden ”Ayarlar” bölümüne giriş yapınız.
  • Adım 3: Buradaki alanda Instagram kaydedilenleri toplu silmek için ”Kaydedilenler” butonuna tıklayın.
  • Adım 4: Kaydedilenlere girdikten sonra ”Sağ üst tarafta yer alan +” seçeneğine tıklayın. Buradan yeni koleksiyon yapıp daha sonra toptan sileceğiz.
  • Adım 5: Silmek istediklerinizi koleksiyona ekledikten sonra ilgili koleksiyona giriniz. Sağ üstte yer alan ”üç nokta” seçeneğine tıklayıp ”Seç” e tıklayınız.
  • Adım 6: Silmek istediğiniz kaydedilenleri işaretleyiniz ve son olarak sağ altta yer alan ”Kaydedilenlerden Kaldır” seçeneğine tıklayınız.

Bu adımların sonucunda Instagram kaydedilenleri toplu silmek mümkün olacaktır. İnternette birçok sitede kaydedilenleri silmek için 3.taraf uygulamalar veya eklentiler sunulmuştur. Biz, bu uygulamaları kullanmanızı güvenliğiniz sebebi ile tavsiye etmiyoruz. Bu şekilde manuel olarak bu sorunu çözebilirsiniz. Diğer sorularınızı yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Instagram Kaydedilenler Ne İşe Yarar?

Instagram kaydedilenler, sevdiğiniz gönderi veya videoları toplu bir alana taşımayı ve daha sonradan kolayca bulmanızı sağlar. Birçok insan sevdiği gönderileri kaydederek daha sonraki süreçte kolayca bulabilir ve izleyebilir.

Instagram Koleksiyon Kimler Görebilir?

Instagram koleksiyonu sizden başkası göremez. Koleksiyon bölümü hesaba özel olduğu için başka kullanıcılar tarafından görülemez.

Instagram Kaydedilenler Silinir Mi?

Instagram’da kaydedilenleri silmek mümkündür. Silmeniz için gerekli adımları yukarıda adım adım belirttik.

Instagram Kaydedilenleri Geri Getirme Nasıl Olur?

Instagram kaydedilenleri geri getirmek için o gönderiyi tekrar bulup kaydetmeniz gerekir. Kaydettiğiniz gönderiyi sildiğinizde ne yazıkki tekrar geri getiremezsiniz.

Toplu Yapılan Silme İşlemleri Hesaba Zarar Verir Mi?

Toplu bir şekilde kaydedilenleri sildiğinizde herhangi bir zararı yoktur. Toplu takipçi sildiğinizde problemler yaşanabilir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hikaye Boyutları

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.