Instagram Hikaye Önizleme Gözükmüyor Çözüm Önerileri

Instagram hikaye önizleme gözükmüyor sorunu artık kronik bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu problemin kaynağı bazı durumlarda uygulamadan kaynaklı olurken bazı durumlarda ise kullandığınız hesap üzerinden kaynaklanmaktadır. Genel olarak sistem içerisinde bağlantı sorununun yaşanmasından dolayı hikaye ön izlemesinin görülmediği bilinmektedir. Bu problemi çözmek için;

 • Telefon bağlantı sorunları üzerinden kontrol edilmelidir. Eğer telefonunuzda bir bağlantı hatası oluşuyorsa ya da bilinmeyen bir durumdan kaynaklı olarak problem yaşanıyorsa kontrol edilmesi sıkıntıyı çözecektir.
 • Telefonunuzun tarih ve saat ayarlarını kontrol edin. Yaşanılan uyuşmazlıklar Instagram algoritması tarafından senkronize edilmemektedir. Bu yüzden sıkıntı yaşamanıza neden olmaktadır.
 • Telefonu açıp yeniden kapatmanız önerilmektedir.
 • Eski sürüm uygulama kullanıyorsanız yeni sürüm için güncelleme yapmanız önerilmektedir. Bu tip durumlarda en çabuk ve kısa yollu çözüm saplayan madde bu maddedir.
 • Android cihaz kullanıyorsanız “Önbellek” temizlemesi yapmanız gerekmektedir. Veri temizlemesi ile birlikte Instagram için gerekli olan bütün çerezler silinecektir. Bu şekilde yeniden uygulamayı kullanmanız mümkün olmaktadır.

Instagram Hikaye Ön izleme Gözükmüyor Neden?

Önerilen hikâyeler Instagram üzerinden izlenememe nedenleri yaşadığınız probleme göre farklılık göstermektedir. Bu nedenler;

 • İlk olarak Instagram’ın güncel sürümünün kullanılmaması bu durumu tetikleyen en önemli nedenlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sürüm güncel değilse eski sürüme ait çerezler ve sürdürülebilirlik kaybolduğundan böyle bir durumla karşılaşmanız mümkün olmaktadır.
 • Genellikle yanlış tarih ve saat kullanımı varsa böyle bir ön izleme hatasının verilmesi mümkündür.
 • Kullandığınız wi-fi ağı ya da mobil erişim noktası sağlayıcısı olan operatörünüz gerekli interneti size sağlamadığı için böyle bir durumla karşılaşmanız mümkündür. Bu tip durumda bağlantı ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir.
 • Sunucu kaynaklı olarak ınstagram hikaye ön izleme gözükmüyor gibi bir hata karşınıza gelebilmektedir. Bu da Instagram yazılımcılarının uygulama içerisinde çalıştıklarını ve hatanın sunuculardan kaynaklandığını göstermektedir.
 • Ön bellek dolması nedeniyle hikaye ön izlemeleri kapanabilmektedir. Ön belleği temizlemek için Ayarlar > Uygulamalarım > Instagram > Ön Belleği temizle adımlarına göre hareket etmek gerekmektedir.
 • Cihazınızdan kaynaklı olarak yaşanabilecek problemler de bu durumu tetikleyebilmektedir. Aslında bakıldığında yaşanan problem sunucu ya da cihaz kaynaklı olabileceğinden iyi kontrol etmek ve problemin nedenini tam olarak belirlemek önemlidir.

Keşfedin: Instagram Rehberdeki Kişiler Beni Görmesin

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.