Snapchat Ekran Kaydı Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Snapchat ekran kaydı alınca bildirim gitmektedir. Snapchat ekran görüntüsü alındığı durumda karşı taraf bunu sohbet kısmında çıkan bir uyarı ile görebilmektedir. Eğer ekran görüntüsü değil de ekran kaydı alınırsa durum yine değişmemektedir. Gönderdiği hikayesi ya da fotoğrafı ekran kaydı ile kaydedilen kullanıcıya yine aynı bildirim gönderilmektedir.

Snapchat Bir Hikaye SS Alınca Bildirim Gidiyor mu?

Snapchat uygulamasında kullanıcıların paylaştığı hikayeler öne çıkarılmadığı sürece yalnızca 24 saat süre boyunca kişinin profilinde bulunmaktadır. Eğer başka bir kullanıcı hikayeyi ekran görüntüsü yani screen shot (SS) alırsa, hikayeyi paylaşan kişiye bildirim gitmektedir.

Snapchat Bildirim Gitmeden Nasıl SS Alınır?

Pek çok kullanıcı karşı kişiye bildirim gitmeden hikaye ya da fotoğrafları SS almaya çalışmaktadır. Bunun için kullanıcıların yapabileceği birden fazla yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki:

  • Adım 1: Snapchat uygulamasında bildirim gitmeden SS almak istediğiniz kişinin hikayesinin yüklendiğinden emin olun ancak açmayın.
  • Adım 2: WİFİ ve interneti kapatın.
  • Adım 3: Kişinin ekran görüntüsünü alın.
  • Adım 4: İnternet bağlantısını hala açmadan, Snapchat’in “Ayarlar” bölümüne gidin.
  • Adım 5: Karşınıza çıkan menünün alt taraflarında bulunan “Önbelleği Temizle” seçeneğine dokunun.
  • Adım 6: “Tümünü Temizle” seçeneğine dokunduktan sonra uygulamanın yeniden açılmasını bekleyin ve ardından internetinizi yeniden açın.

Bu yolla karşı taraf hikayesinin diğer kullanıcı tarafınızdan görüldüğünü bile bilmeden kullanıcı hikayenin kaydını alabilmektedir. Snapchat bildirim gitmeden SS alma bu şekilde gerçekleştirilmektedir.

Snapchat Ekran Videosu Bildirim Gider Mi?

Kullanıcı internete bağlı olduğu ve bilginin önbelleğe işlendiği sürece, karşı tarafa ekran görüntüsünün başka bir cihaz tarafından kaydedildiği bildirimi ile karşılaşacaktır. Bu sebeple kullanıcı eğer ekran görüntüsü aldığında bildirim gideceğinden dolayı Snapchat ekran videosu almak isterse yine de bildirim gidecektir.

Snapchat Ekran Görüntüsü Alındığı Nasıl Anlaşılır?

Kullanıcı paylaştığı hikayelerinin ekran görüntüsü alınıp alınmadığını anlayabilmek için, paylaştığı hikayelerin arşivlendiği bölüme bakabilmektedir. Paylaşılan hikayenin yanında kaç kişi tarafından görüldüğü yazmaktadır. Bunun hemen altında ise, eğer bir kişi ekran görüntüsü aldıysa, yeşil renkle bir sayı bulunmaktadır. Eğer kimlerin SS aldığını görmek istiyor ise, hikayeyi yukarıya kaldırarak, yeşil vurguyla belirtilmiş isme bakmalıdır.

Keşfedin: Snapchat Streak Ne Demek?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.