Instagram Yazışma Oluşturulamadı Çözümü ve Nedeni

Instagram yazışma oluşturulamadı sorunu, bağlantı problemi sonucunda Instagram sunucularına erişim zorluğu yaşandığında ortaya çıkar. Bu problemin ana kaynağı bağlantı zayıflığı ve sunuculardaki problemlerdir. İlk olarak o anlık Instagram’da çökme olduğunu kontrol edin. Herhangi bir sorun veya çökme söz konusu değilse çözüm yöntemlerimize geçebilirsiniz. Instagram yazışma oluşturulamadı çözümü şu şekildedir;

Instagram Yazışma Oluşturulamadı Nasıl Çözülür?

  1. Instagram’ın duyurularını kontrol edin
  2. İnternet bağlantınızı kontrol edin
  3. Hesap durumunuzu inceleyin
  4. Instagram’ı güncelleyin
  5. Instagram’ı silip yeniden yükleyin

Instagram mesaj gönderilemedi probleminin genel çözüm yöntemleri bunlardır. Detaylar;

Instagram’ın Duyurularını Kontrol Edin

Yapılan bakımlar ve aniden ortaya çıkan sunucu problemlerinden dolayı yazışma oluşturulamadı hatası alınabilir. Belirtilen problemler, Instagram tarafından belirtildiğinde endişe edecek bir durum yoktur. Kısa sürede bu problem Instagram ekibi tarafından çözülecektir. Buna ek olarak Instagram’a destek formu da gönderebilirsiniz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternete erişim problemi yaşadığınızda bu hatayı alırsınız. Sunucuya girmediğiniz için yazışma hatası ortaya çıkar ve bağlantı kurana kadar bu hata görünür. Eğer, bilgisayardaysanız modem bağlantınızı kontrol ediniz, mobildeyseniz internet veri ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Bağlantınız olmaması durumunda ana sayfada her şey eski olarak görülür. Keşfete tıkladığınızda açılmaz ve mesaj bölümüne de erişim sağlayamazsınız.

Hesap Durumunuzu İnceleyin

Hesabınız yoğun şikâyet altında olduğunda erişiminiz kısıtlanır ve bu hatayı alabilirsiniz. Bunu kontrol etmek için şu adımları takip edin;

  1. İlk olarak ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  2. ‘’Hesap’’ seçeneğine dokunun.
  3. ‘’Hesap durumu’’ seçeneğine giriş yapın.

Bu aşamalardan sonra “Topluluk kurallarımıza uyduğun için teşekkürler” ifadesi çıkıyorsa herhangi bir kısıtlamanız bulunmuyordur. Hesabınızın da temiz olduğuna emin olduktan sonra internet bağlantınıza özen gösterin.

Instagram’ı Güncelleyin

Instagram güncellendiğinde ve siz güncellemediğinizde bu tarz sistemsel problemler ortaya çıkabilir. Bu tarz bir problem yaşamamak için Instagram’ın güncel olduğundan emin olun. Bazı durumlarda otomatik güncelleme devre dışı kalabilir, manuel olarak uygulama mağazanızı kontrol ediniz.

Instagram’ı Silip Yeniden Yükleyin

Hatalı dosyaları silmek ve doğrularını yüklemek için uygulamayı silip tekrar yükleyebilirsiniz. Güncelleme hatalarından dolayı yaşanan yazılım problemi bu şekilde kesin olarak çözülebilir. Bu en son çözüm yöntemidir, bundan önce bağlantınızı mutlaka kontrol edin.

Yeni aracımızı keşfedin: Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.