Whatsapp Durum Atınca Karşı Taraf Nasıl Görmez? 4 Adım

Whatsapp’da durum atınca karşı tarafın görmemesi için şu ayarları yapın;

  • Adım 1: İlk olarak Whatsapp uygulamasına girin ve daha sonra sağ üst taraftan üst üste üç nokta seçeneğine tıklayınız.
  • Adım 2: ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapınız.
  • Adım 3: Bu bölümde ‘’Gizlilik’’ seçeneğine tıklayınız.
  • Adım 4: Gizlilik panelinde yer alan ‘’Durum’’ yazısına tıklayınız. Whatsapp durum gizleme için bu bölümden gerekli ayarlamaları yapacağız.

Eğer, belirli insanların durumunuzu görmesini istiyorsanız ‘’Sadece şu kişilerle paylaş’’ seçeneğini işaretleyerek hikayenizi görecek kişileri seçiniz.

Whatsapp hikâyeyi belirli kişilerin görmemesini sağlamak için de ‘’Şunlar hariç kişilerim…’’ seçeneğine tıklayınız. Buradan hikayenizi göstermek istemediğiniz kişiyi seçin ve onaylayın. Bu aşamayı yaptıktan sonra hikayeniz o kişi hariç diğer kişilere gösterilecektir. Bu aşamadan sonra o kişiye hikayeniz gösterilmez.

Whatsapp Durum Gizleme Anlaşılır Mı?

Whatsapp’da durum gizlemesi yaptığınızda herhangi bir şekilde anlaşılmaz. Durumu gizlediğiniz için gizlenen kişiler durumu göremez ve bunun sonucunda da anlamaz. Anlaması için yapacağı tek şey; farklı bir telefondan durumunuza bakması olacaktır. Durumu yalnızca bir kişiye gizlediyseniz ve o da farklı bir telefondan bakarsa ancak o şekilde görülebilir. Bu da oldukça zor bir seçenektir.

Whatsapp Duruma Kim Bakmış Nasıl Öğrenirim?

Whatsapp’a bakanları görmek için herhangi bir uygulamaya ihtiyacınız olmadan uygulama içerisinde yer alan özellikten faydalanabilirsiniz. Paylaştığınız hikâyeye tıkladığınızda hikâyenin alt-orta tarafında çıkan gösterme seçeneğine tıklayın. Burada hikâyeye bakanları görebileceksiniz.

Not: Mavi tiki kapattıysanız hikayenize bakanları göremezsiniz. Hikâyeye bakanları görmek için mavi tik seçeneğini aktif etmeniz gerekir.

Whatsapp Kişiye Özel Durum Paylaşımı Anlaşılır Mı?

Hayır, Whatsapp kişiye özel durum paylaşımı anlaşılmaz. Durum paylaşımı yaptığınız kişiye böyle bir bildirim gitmez ve durumunuzda da o kişiye özel olduğu belirtilmez. Bu nedenle de gönül rahatlığı ile kişiye özel hikaye paylaşabilirsiniz.

Whatsapp Durumunu Kişiye Özel Yapınca Bildirim Gider Mi?

Hayır, Whatsapp durumu kişiye özel yaptığınızda bildirim gitmez. Whatsapp, bu özelliğini ortaya çıkardığından itibaren hikâye gizleme işlemini bildirimsiz yapıyor ve kullanıcılara gizlilik imkânı tanıyor. Güven içerisinde durumunuzu kişiye özel bir şekilde açabilirsiniz.

Keşfedin: Fotoğraftan Sosyal Medya Hesabı Bulma

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.