Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Instagram son zamanlarda diğer sosyal medya sitelerini sollamış durumda görünüyor. İnsanları bir fotoğraf ve video paylaşımı çılgınlığı sarmış durumda. Instagram sayesinde artık herkes kendi çapında ünlü oldu bile.Peki Instagramda nasıl fenomen olunur ? Bununla ilgili tüyolar var mıdır ? Elbette ki instagramı yerinden oynatmanız mümkün. Şimdi sizlere bununla ilgili ipuçlarını vereceğiz. Öncelik ilgi çeken veya insanların beğenebileceği fotoğrafları çekmek olsun. Çünkü ne kadar çok insana hitap ederseniz o kadar çok takip edilirsiniz. Fotoğraflarınız ilgi çekici ve size has özellikler taşıyan fotoğraflar olmalıdır. Fotoğraflarınızın hepsini birden yüklemeyin. Böyle yapmanız arada belki çok beğenilecek olan fotoğrafın kaynamasına sebep olacaktır. Bir diğer etken de fotoğraf yükleme saatinizdir. Yükleme yapacağınız zaman insanların aktif olduğu saatleri tercih edin.

Çektiğiniz her fotoğrafı bir heyecanla hesabınıza yüklemeyin. Çünkü fotoğrafta belki sonradan farkedeceğiniz ufak sorunlar vardır. Sonradan pişman olmamak için yükleme konusunda acele etmeyin. Fenomen olmak istiyorsanız insanların daha çok nasıl fotoğrafları beğendiğine göz atın. Bu şekilde çekeceğiniz fotoğrafların nasıl daha çok beğeni toplaması konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Instagramda en çok beğenilen fotoğraflarınızı tekrara düşmeden ya da en çok beğenilen Instagram fotoğraflarını taklit etmeden özgün bir şekilde yineleyebilirsiniz. İnsanların çok kullandığı hashtagleri kullanmaya özen gösterin. Kullanıcıların sıkça kullandığı hashtagler sayesinde daha çok kişi o fotoğrafı görecektir. Paylaşımlarınızın beğenilmesini istiyorsanız çok kullanılan hashtagleri kullanmaya özen gösterin.

Instagramda beğendiğiniz ya da hayranı olduğunuz kişileri takip etmeye dikkat edin. Ya da belli bir amaç uğruna toplanan insanların oluşturduğu gruplara yönelin. Kendinizi sık sık göstermek için bolca fotoğraf beğenin ve yorum yapın. Bu şekilde insanların dikkatini çekersiniz. Ancak her fotoğrafa parazit yapan tipler gibi olupta kendinizi itici bir duruma düşürmeyin. Instagramdaki fotoğraflarınızı diğer sosyal medya hesaplarınızla da paylaşın. Böylelikle daha çok kişiye ulaşmış olursunuz. Günlük belli sayıda fotoğraf paylaşın ki insanları bıktırmayın. Günlük fotoğraf limitiniz 3-4 tane olsun. Doğa ve güzel bir manzara fotoğrafı ya da bir gün batımı herkesin beğeneceği bir fotoğraftır. Instagramda paylaşacağınız fotoğraf açısı ve ışığı iyi ayarlanmış olsun ki insanların göz zevkine hitap etsin. Dünya ve ülkenizin gündemini takip edin. Fotoğraf paylaşırken kullandığınız hashtaglere bazen ingilizce olanları da ekleyin.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.