Instagram Düzenleme Uygulamaları

Fotoğraf paylaşmanın en eğlenceli ve kolay yolu olan Instagram, sevdiklerini her an yanında hissetmek isteyenler için özel olarak tasarlanmış. Bu nedenle onlarca farklı ülkede hızla yayılmaya devam eden bir program. Çektiğiniz bir fotoğrafı, fazladan hiçbir özelliğe ya da uygulamaya gerek kalmadan anında paylaşmanızı sağlayan Instagram, çok fazla yazıya, laf kalabalığı denilecek uzunlukta yorumlara da maruz kalmamak için iyi bir platform. Birçok duygunun yalnızca fotoğraflarla ifade edilmesine olanak tanıyan Instagram her yaştan kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Böylece sevdiklerinizi tek bir platform üzerinde görmeniz mümkün oluyor. Fotoğrafın yanı sıra video da paylaşmayı sağlayan Instagram sayesinde sevdiğiniz herkes, paylaşmak istediğiniz her ana ne kadar uzakta olursanız olun tanıklık edebiliyor.

instagram-fotograf-duzenleme
Instagram uygulamasının yaygınlaşmasıyla beraber, özellikle uygulamayı yoğun olarak kullananlar Instagram’a destek olacak farklı uygulamaların arayışına girdiler. Güzel bir an yakaladınız, kaçırmadan fotoğraflayıp hemen paylaşmak istiyorsunuz ancak yeterince güzel görünmediğinizi düşünüyorsunuz. Bu durumda anı kaçırmanıza hiç gerek yok. Fotoğrafı çektikten sonra kusurları örtmek ya da fotoğrafta daha iyi bir görünüm elde etmek için çeşitli düzenleme uygulamaları kullanabilirsiniz. Böylece her an bakımlı ve enerjik görünmek daha da kolaylaşır. İyi bir fotoğraf karesinin nerede ve ne zaman karşımıza çıkacağı belli olmaz. Her an hazırlıklı olmak da mümkün olmadığından, Instagram düzenleme uygulamalarıyla fotoğrafları istediğiniz gibi farklılaştırabilirsiniz.

Instagram’ın kendi menüsü içinde fotoğrafların parlaklık ayarlarıyla oynamayı sağlayan çeşitli efekt uygulamaları bulmak mümkün olduğu gibi, Instagram’ı destekleyecek, ayrı tasarlanmış birçok düzenleme uygulaması da bulmak mümkündür. En sevilen düzenleme uygulamalarından bir tanesi Repix. Fotoğraflarda rötuş, parlaklık ayarı, kesme ve ekleme gibi klasik düzenlemelerin yanı sıra serbest boyama özelliğiyle de ilgi çeken bir uygulama. Bunun yanı sıra Photo Editor de en yaygın Instagram düzenleme uygulamalarından bir tanesi. Photo Editor sayesinde fotoğraflarınıza değişik çerçeveler, fontlar, efektler ya da filtreler ekleyebilirsiniz. Bir diğer Instagram düzenleme uygulaması ise Layout. Hem birden fazla fotoğrafı bu uygulamayla düzenlemek çok kolay, hem de Instagram’la uyumlu bir biçimde çalıştığı için çok pratik ve kullanımı kolay. Sevilen bir diğer uygulama da PicLab. Bu uygulama sayesinde farklı fotoğraf kolajları oluşturabilir, değişik efekt ve fontlarla fotoğraflarınızı profesyonel hale getirebilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.