Instagram Bu Hikaye Artık Ulaşılamıyor Ne Demek?

Instagram bu hikaye artık ulaşılamıyor yazısı gönderinin silindiği veya süresinin dolduğu için görülemiyor anlamına gelir. İnternet Bağlantısında anlık kopma, Instagram bu hikayeye erişilemiyor hatası vermesine neden olabilir. Silinme ya da kaldırılma ihtimali düşük olduğu için hatadan kaynaklandığından görülmüyor olabilir. Uygulamayı açıp kapatmanız ya da Instagram’ın güncel sürümünü kontrol etmeniz önerilir.

Instagram Bu Hikaye Artık Ulaşılamıyor

Düşük ihtimal dahilinde olsa da hikayeyi paylaşan kişi size görülmemesini istemiş olabilir. Kullanıcı arama bölümünden kişinin hikayesini izlemeye çalışırken ulaşılamıyorsa kullanıcı karışıklığından kaynaklanabilir. Kişi hikaye paylaşmamasına rağmen paylaşmış gibi gözükmesi bu hikayeye artık ulaşılamıyor hatası çıkmasına neden olur.

Birinin Instagram Hikayesini Sildiğini Nasıl Anlarım?

Birinin Instagram hikayesini sildiğini anlamanın tek yolu hikayesine tıkladığında ‘’Bu Hikaye Artık Ulaşılamıyor’’ yazısı ile karşılaşmaktır. Sayfayı yenilediğiniz kişinin hikayesini görmezseniz gönderiyi silip silmediğini anlayamazsınız. Şüphelendiğiniz kişinin gönderisini görmek için sayfayı yenilemeden hikayeyi izlemeniz gerekir.

Keşfedin: Instagram Uygulamadan Atıyor

Hikaye Erişilemiyor Hatası Nasıl Düzelir?

Kişi hikayeyi silmesine rağmen sizde gönderi varmış gibi gözükür ve hikayeye erişilemiyor hatası alınır. Bu tür hatalar Instagram’ın önbelleğinin dolu olmasından kaynaklanır. Önbelleği temizlemek için;

  • Adım 1: Telefonun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.
  • Adım 2: Ekrana gelen menüden ‘’Uygulama Yönetimi’’ seçeneğine dokunun.
  • Adım 3: Uygulamalar arasından Instagram’ı bulun.
  • Adım 4: ‘’Saklama Alanı Kullanımı’’ bölümüne girin.
  • Adım 5: ‘’Önbelleği’’ temizle seçeneğine dokunun.

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum Neden Olabilir?

Instagram hikaye paylaşamıyorum probleminin kaynağını merak ediyorsanız listemize göz atın;

1. İnternet Bağlantısını Kontrol edin

Instagram hikaye paylaşmak için aktif internet bağlantısına sahip olmak gerekir. Hücresel ya da Wi-Fi ağının açık olduğunu ve düzgün veri akışının sağlandığını kontrol edin.

2. Saat ve Tarihe Bakın

Saat ve tarih doğru değilse sadece Instagram değil birçok uygulama doğru çalışmıyor demektir. Android ya da IOS kullanıcıları otomatik saat ayarlama seçeneğini aktif etmesi gerekir.

3. Uygulamayı Tamamen Durdurun

Instagram ya da benzer sosyal medyalarda uygulamayı tamamen durdurmak çözüm getirebilir. Genellikle paylaşım yapılamadığı ya da hikaye gönderilemediğinde uygulamayı durdurmak gerekir. Instagram’a dokunup ‘’Uygulama Bilgileri’’ ardından ‘’Durdurmaya Zorla’’ seçeneğine dokunun.

4. Uygulamayı Yeniden Yükleyin

Birçok yöntem denenmesine rağmen sonuç elde edilmediyse Instagram’ı silip tekrar yükleyin. Uygulamadan kaynaklı sorunları çözmek için silip tekrar yüklemek gerekebilir.

Bir Önceki İçerik: Instagram Taslaklar Nerede?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.