Instagram Hesabı Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Instagram hem kişisel hem de iş amaçlı kullanılan çok yönlü bir uygulama olduğu için Instagram hesabı açarken birçok unsura dikkat etmek gerekir. Dünyanın en çok kullandığı Instagram uygulamasında hesap açarken dikkat etmeniz 10 adım şunlardır;

1.Uygulamayı İndirin

Instagram mobile göre tasarlandığı için cihazınıza indirmekle başlayın. Hesap açtığınızda bilgisayar üzerinden girebilseniz de genellikle telefondan giriş yapacaksınız. Uygulamayı indirmek için Buraya tıklayın.

2.Tanınabilir Kullanıcı Adı Seçin

Instagram’a Facebook ya da mail yolu ile kaydolabilirsiniz. Kayıt işleminden sonra kullanıcı adı seçmeniz istenir. Kullanıcı adı herkese açık görüntülenir ve insanların sizi bulmasını sağlar. Kullanmak istediğiniz kullanıcı adın tanınabilir olmasına dikkat edin. Arkadaş çevresiniz, aileniz ya da yakınlarınız kolaylıkla bulması gerekir.

3.Profilinizi Güncelleyin

Kendinizi tanıtacak kısa bir biyografi ya da hakkınızda yazabileceğiniz birkaç kelime ve emoji profilinizin daha dolu olmasını sağlar. Hesabınızı işletme olarak kullanmak istiyorsanız kim olduğunuz ve ne sunduğunuz hakkında kısa bir yazı yazmanız gerekir.

4.Profil Fotoğrafı Ekleyin

Instagram’ın profil ölçülerine en uygun oran 400×400 pikseldir. Mümkünse yüzünüzün tam çıktığı en sevdiğiniz fotoğrafı ekleyin. Hesabınızı yine işletme olarak kullanacaksanız kendi resminiz yerine firmanın logosu olması gerekir.

5.Araştırın

İnsanlar neler paylaşıyor, ne tür içerikler hoşuna gidiyor ve en önemlisi siz ne paylaşmaktan mutlu olursunuz. Seyahat, doğa ya da günlük fotoğraflar paylaşabilirsiniz.

6.İlk Fotoğrafınızı paylaşın

Biyografi ve profil fotoğrafı gibi işler hallettiniz ve insanların neler paylaştığını kontrol ettiniz. Sırada sizin ilk paylaşımınız var. Fotoğraf paylaşmak için;

  • Ekranın alt orta kısmında yer alan simgeye dokunun.
  • Açılan ekranda isterseniz galerinizdeki resimleri paylaşabilir, isterseniz yeni bir fotoğraf çekip yükleyebilirsiniz.
  • Seçtiğiniz fotoğrafı istediğiniz gibi efekt verip daha çekici hale getirebilirsiniz.

7.Gizlilik Ayarlarını Dikkate Alın

Yeni açtığınız hesabın gizlilik ayarlarını mutlaka gözden geçirin. Paylaştığınız içerikleri sadece arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız ‘’Gizli Hesap’’ seçeneğine dokunun. Paylaştığınız içeriklerin herkese ulaşmasını ve keşfet bölümünde çıkmasını istiyorsanız ‘’Gizli Hesap’’ butonunu kapatın.

8.Hesabınızı Paylaşın

Hesabınızın büyümesi ve daha çok kişiye ulaşmak için farklı sosyal medya mecralarından açtığınız Instagram hesabınızı duyurun. Kendi hesabınızı paylaştıkça daha çok kişi görüp takipçi sayınız artar.

9.Takip Edin

Instagram’ın ‘’Keşfet’’ bölümünde arama yerinden arkadaşlarınızı, ailenizi, yakınlarınızı ya da sevdiğiniz ünlü insanları takip edebilirsiniz. Daha fazla kişiyle etkileşime girmek, fotoğraflarını beğenmek Instagram’ın temel amaçlarından biridir.

10.Sosyalleşin

Instagram’da yeni kişiler ile arkadaşlıklar kurabilir, fotoğraflarını beğenebilir, içeriklerinin altına yorum yazabilir ya da direkt iletişime geçebilirsiniz.

Keşfedin: Instagram Aktiflik Kapatma

Instagram Hesabını Açar Açmak Kapanıyor Neden?

Instagram hesabı açar açmaz kapanıyorsa muhtemelen sizi bot hesap olarak görüyor olabilir. Aynı IP adresi üzerinden çok fazla hesap açtıysanız yapay zeka sizi bot olarak görebilir. IP ban atıldıysa VPN üzerinden girmeyi deneyin. Bazen serverların aşırı yoğunluğu ya da bakım günlerinde de böyle hatalar ile karşılaşılabilir.

E-Posta Olmadan Instagram Açılır Mı?

E-Posta olmadan, kullanıcı adı ya da telefon numarası ile Instagram’a giriş yapabilirsiniz. Giriş bilgilerini kaydederseniz şifre ya da isim sorulmadan hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Olur

Instagram kullanıcı adı; en az 30 karakterden oluşan; rakam, harf, nokta ya da alt çizgi kullanılabilen bir yazıdan oluşabilir. Instagram boşluk ya da başka bir sembol kullanılmasına izin vermez.

Bir Telefondan İki Instagram Hesabı Olur Mu?

Hem IOS hem de Android cihazlarda birden fazla Instagram hesabı kullanmak mümkün. ‘’Ayarlar’’ bölümünün en alt kısmında yer alan ‘’Hesap Ekle’’ seçeneğinden birden fazla hesap kullanabilirsiniz.

Keşfedin: Instagram Mesaj İsteklerini Kapatma

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.