Facebook Hikayede Diğer 1 Kişi Ne Demek?

Facebook hikayede diğer 1 kişi hesabın sahibi ile arkadaş olmayan kullanıcılar görmüş anlamına gelmektedir. Örneğin hikayeyi 5 kişi daha görüntüledi diyorsa, arkadaş olmayan 5 kişi hikayeyi izledi demektir. Diğer izleyicileri kapatmak için hikayenin gizlilik ayarları kısmına girilmesi gerekmektedir. Sadece arkadaşlar olarak ayarlandığında paylaşılan gönderileri hesapta ekli olanlar görecektir.

Facebook Hikayede Diğer 1 Kişi Ne Demek?

Facebook Hikayede Diğer 1 Kişiyi Nasıl Görebilirim?

Facebook hikayede 1 diğer kişi profilini görmek mümkün değildir. Uygulamada sadece kaç kişinin izlediği görülmektedir. Kaç kişi izlediğini görmek için uygulamaya giriş yapıp arşivlerden ya da güncel hikaye bölümüne giriş yapılmalıdır. Hikayeyi izleyen listenin en alt kısmına inilmelidir. Ekranın sol alt kısmında takip edilmeyen kaç kişinin izlediği yazacaktır. Fakat bunlar sadece sayı olarak gözükecek, isimleri ya da profilleri görüntülemeyecektir.

Facebook Hikayesinde Diğer İzleyiciler Ne Anlama Geliyor?

Facebook hikayesinde diğer izleyiciler, hesabın sahibi ile arkadaş olmadan izleyen kişiler anlamına gelmektedir. Arkadaş olmadan izleyen kişilerin profilleri ya da isimleri gözükmemektedir. İzleyici listesinin sonunda, sol alt kısımda kaç kişi olduğu gözükmektedir.

Facebook Hikaye Kimler Görebilir?

  • Facebook hikaye herkese açık ise; uygulamadaki arkadaşlar, takipçiler ve Messenger’da sohbet edilen kişiler hikayeyi görmektedir. Kişiyi takip eden herkes gönderiyi izleyebilse de sadece arkadaş olan kişiler hikayeye yanıt vermektedir.
  • Sadece arkadaşlara açıksa; arkadaş olmaya kişiler hikayeyi görememektedir. İster Messenger, ister Facebook olsun eğer arkadaş değilse göremeyecektir.
  • Hikaye özel olarak ayarlandıysa sadece belirlenen kişiler gönderiyi görecektir. Bunun dışında kimse postu göremeyecektir.

Hikayeme Kimlerin Baktığını Nasıl Görebilirim?

  • Adım 1: İlk olarak Hikayeme kimlerin baktığını öğrenmek için uygulamaya giriş yapılmalıdır.
  • Adım 2: Akışın üst kısmında yer alan ‘’Hikayeler’’ kısmına girilmelidir.
  • Adım 3: ‘’Hikayen’’ seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Adım 4: Görüntüleyen kişilerin listesine ulaşmak için hikayenin sol alt kısmında yer alan ‘’Görüntüleyenler’’ seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Adım 5: Ekrana gelen listeden kimlerin görüntülediği yer alacaktır. Eğer sol alt kısımda ‘’Henüz Görüntüleyen Yok’’ yazısı yer alıyorsa kimse bakmamış demektir.

Not: Hikayeyi gören listenin başında Facebook arkadaşları yer almaktadır. Hikaye herkese açıksa gönderiyi gören takipçi sayısı yazmaktadır. Fakat takipçilerin adları görüntülenmemektedir.

İlginizi Çekebilir: Facebook Hidden İnformation Ne Demek?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.