Instagram Çevrimiçi ve Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram çevrimiçi kapatma için gizlilik ayarlarını yapmanız gerekir. Şu adımları takip ederek aktif olduğunuzu gizleyebilirsiniz;

  • Adım 1: İlk olarak sağ üst tarafta yer alan üst üste üç çizgi seçeneğine tıklayarak ‘’Ayarlar’’ seçeneğine dokunun.
  • Adım 2: Ayarlar bölümünde ‘’Gizlilik’’ kısmına giriş yapın.
  • Adım 3: Burada bulunan ‘’Hareket durumu’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 4: ‘’Hareket durumunu göster’’ seçeneğini kapatın. Bu seçeneği kapattıktan sonra faaliyetleriniz görünmeyecektir.
instagram cevrimici kapatma

Bu seçeneği aktif ettikten sonra Instagram son görülme kapatma da mümkün olacaktır. Buna ek olarak aktif olduğunuz zaman sohbette açık olarak görünmeyeceksiniz. Gizli bir şekilde mesajlaşmak için bu özellik kullanılabilir.

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram son görülme kapatmak için benzer adımları atmamız gerekir çünkü bu ayarlar da hareket durumu sonucunda görülebilmektedir.

  • Adım 1: İlk olarak sağ üst taraftan ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.
  • Adım 2: ‘’Gizlilik’’ seçeneğine dokunun.
  • Adım 3: ‘’Hareket durumu’’ seçeneğine dokunun

Son adımda Instagram aktiflik kapatma için hareket durumunu göster seçeneğini kapatın. Bu seçeneği kapattıktan sonra son görülme kapanacaktır. Instagram son görülmeyi açmak için de yine hareket durumuna gelin ve burayı aktifleştirin.

Instagram’da Son Görülme Var Mı?

Evet, Instagram hareket durumunu gösteren bir uygulamadır. Ayarlar kısmından hareket durumunu kapatmazsanız son görülmeniz açık olur. Biriyle konuşurken en son ne zaman girdiğiniz karşı taraflarca görülebilir. Bunu engellemek ve Instagram yeşil ışığı kapatmak için yukarıdaki ayarları yapabilirsiniz.

Instagram Son Görülme Kapalı Olduğunu Nasıl Anlarız?

Instagram’da son görülmenin kapalı olduğunu anlamak için hareket durumu ayarlarına bakmanız gerekir. Hareket durumu aktifse son görülmeniz açıktır. Eğer, hareket durumunuz kapalıysa son görülmeniz kapalıdır.

Instagram’da Son Görülmeyi Kapatınca Duruma Baktığım Görülür Mü?

Evet, son görülme bilgisini kapatsanız dahi birinin durumuna baktığınızda adınız görülür. Whatsapp’da bu durum tam tersi olsa da Instagram’da böyle bir özellik bulunmaz. Hikâyeye baktığınız her durumda görülür. Eğer, birinin hikayesine yanlışlıkla baktıysanız o kişiyi 24 saat boyunca engellediğinizde sizin baktığınızı göremez.

Instagram’da Hangi Durumlarda Aktif Görünür?

Instagram’da direct sohbet alanına girdiğinizde aktif olarak görünürsünüz. Yapılan Instagram çevrimiçi kapatma adımları ile bu durumun önüne kolayca geçebilirsiniz. Biriyle konuşmasanız ve sadece sohbet alanında durduğunuzda da çevrimiçi olarak görünürsünüz.

İlgili İçerik: Instagram Rehberdeki Kişiler Beni Görmesin

Similar Posts

One Comment

  1. Merhabalar bir sorum olacak ,takipleşmediğim ama dm den sohbet ettiğim bir kullanıcı sohbeti sildiğin de hareket durumunu görebilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.