Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Instagram takipçi satın almanın tek adresi olarak, bu yazımızda; Instagram repost nasıl yapılır? sorusunu detaylı olarak resimlerle anlatacağız. Öncelikle repost yapacağınız resim veya videoların telif hakkıyla korunabileceğini aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor, kişilerin rızası dışında repost yapmamaya özen göstermeliyiz.

Instagram’da Repost İçin İki Seçeneğimiz Bulunuyor;

Bunlardan birincisi;

Ekran Görüntüsüyle Repost Yapmak

1. Öncelikle Instagram uygulamızı açıyoruz, eğer giriş yapmadıysak giriş yapıyoruz. Buradan instagram akışının bulunduğu anasayfamıza geçiyoruz.

2. Sonrasında repost yapmak istediğimiz gönderiyi buluyoruz. Ben tarkanın son paylaştığı fotoğrafı örnek olarak kullanacağım. Iphone 8 ve alt model bir akıllı telefon kullanıyorsanız, ekran görüntüsü almak için yan tuş ve ana ekran tuşuna hızlıca aynı anda basabilirsiniz. Ekran görüntüsü kütüphanenize eklenecektir. Iphone X kullanıyorsanız, sağ tarafta bulunan düğmeyi tıkladıktan sonra hızlıca sesi aç butonuna tıklamanız gerekmektedir.

 

3. Instagram’da repost yapacağımız resmin ekran görüntüsünü aldıktan sonra, profil sayfamıza geçiyoruz ve ortada bulunan fotoğraf veya video paylaşmamızı sağlayan “+” işaretine tıklıyoruz.

 

 

4. Bu kısımda anlık olarak video veya gönderi çekip paylaşabileceğimiz bölümler çıkıyor. En solda bulunan kütüphaneden seç bölümüne tıklayarak; repost etmek istediğimiz resimi seçiyoruz. Üst bölümde resimi kaydırarak dilediğimiz bölümünü ya da tamamını seçebiliriz. Ayrıca alt bölümden istediğimiz gibi filtre seçip, kullanma imkanımız da bulunmakta.

5. Fotoğrafımızı hazırladıktan sonra sağ üstte bulunan ileri yazısına tıklıyoruz. Bu bölümde de bize lokasyon gibi detaylar ekleyebileceğimiz bölüm çıkıyor. Eğer istersen bir fotoğraf açıklaması ve hashtag gibi detaylar ekleyebilmemizin yanı sıra facebook, twitter gibi hesaplarımıza instagram’a bağladıysak; otomatik olarak gönderimizin; o platformlarda da paylaşılmasını sağlabiliyoruz.

6.  Son adımda da profilimize tıklayarak repost yaptığımız gönderimizi kontrol edebilmekteyiz.

Repost yapmak için ikinci seçeneğimiz ise;

Uygulamalar Yardımıyla Repost Yapmak

Ekran görüntüsüyle repost yaptığımızda sadece resimleri kullanabiliyorduk. Videoları da repost etmek istersek, bunun için uygulamaları kullanmamız gerekiyor. Öncelikle ios tabanlı bir telefon kullanıyorsak AppStore’u açıp, eğer android tabanlı bir telefon kullanıyorsa Google Play Store’u açıp “Repost for Instagram” yazıyoruz.

1. Bu şekilde karşımıza bir çok instagram repost uygulaması çıkıyor, beğendiğimiz bir tanesini seçiyoruz.

2. Instagram’da repost yapmak istediğimiz fotoğraf veya videoyu buluyoruz. Sonrasında sağ üst bölümde bulunan “. . .” şeklindeki üç noktaya tıklıyoruz.

3. Sonrasında karşımıza birden fazla seçenek çıkıyor, eğer instagram’ı ingilizce kullanıyorsan “Copy Share URL” bölümünü tıklıyoruz. Türkçe kullanıyorsak; “Bağlantıyı Kopyala” yazısını tıklamamız gerekli.

4. Son adımda ise repost uygulamamızı açıp kolayca dilediğimiz resimi veya videoyu profilimizde takipçilerimizle paylaşıyoruz.

“Instagram Repost Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızın sonuna geldik, sizin de bu konu hakkında sormak istedikleriniz varsa bizlere alt bölümdeki yorum bölümünden sorabilirsiniz. 🙂

 

Similar Posts

3 Comments

  1. Instagram’da bir post yapamıyorum private ayarı varmış açılması gereken o nasıl açılıyor bulamadım hesabım açık normalde gizli değil

  2. Merhabalar, instagram hesabımdan 1 fotoğrafım ve altında ki yorumum bir başka hesap tarafından report edildi ederken de benim hesabımı ekleyerek yaptı. Ancak, ben bu yapılan işlemi kendi hesabımın etiketleme bölümünde göremiyorum. Bunu nasıl kendimde görünür hale getirebilirim. Bende mi report programını indirmem gerekiyor. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.