Daha Fazla Takipçi, Daha Fazla Popülarite

Internet çağını yaşamamızla birlikte, her birimizin elinde bulunan teknoloji harikası telefonlarımız sayesinde sosyal medyayı adeta cebimizde taşı olduk. Toplu taşımada, taksideki ofiste ya da evde her boş olduğumuz anda sosyal medyada bulunan hesabımıza bakar fotoğraflar paylaşır, paylaşılan fotoğrafları beğenir ya da altına yorum yazarız. Sosyal medyayı da en çok fotoğraf paylaşmak için kullandığımızı düşünürsek iki genç girişimci tarafından geliştirilerek hayatımıza giren Instagram tam da amacına uygun olarak geliştirilmiş bir uygulamadır.

instagra-takipci-arttirma

Dünyada 27 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen Instagram için android uygulamalı bir telefona sahip olmanız yeterli. Ardından çektiğiniz fotoğrafları Instagram hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Aslında bu uygulamanın bu kadar geniş kitlelere ulaşması ünlülerin kendi fotoğraflarını bu yazılım üzerinden paylaşmalarıyla başladı. Günlük hayattaki resimlerini, konser fotoğraflarını ya da evlerinin resimlerini vs. gibi fotoğraflarını paylaşmaya başladıkça insanlar tarafından bir merak unsuru olmaya başladı ve o fotoğrafları görmek için bu uygulamaya dâhil olan insanlarda ınstagramın sunduğu ayrıcalıkları fark ederek kendi hesaplarından kendi çektikleri resim ya da videoları paylaşmaya başladılar.

Instagramın en önemli kriteri takipçi sayınızdır daha doğrusu bu ınstagramın değil kullanıcının kriteri haline gelmiştir öyle ki, Instagram takipçi sayısını artırmak için sürekli fotoğraf ve video paylaşan insanlar var. Ne kadar çok paylaşımı olursa o kadar fazla takipçisi ve buna bağlı olarak da aldığı beğeni sayısı artacaktır.

Özellikle ünlüler arasında gerçekten son derece önemli olan bu takipçi sayısı onların birbiri hakkında bir fikir edinmesini sağlamaktadır. Çok takipçisi var ise çok seviliyor demektir gibi bir ön yargı var insanların akıllarında. Böyle düşünen ünlülerde instagram takipçi arttırma yöntemi sayesinde var olan takipçilerinin sayısını ikiye katlayabiliyor, dolayısıyla sosyal medyada bulunan hesabından adeta gövde gösterisi yapmış oluyor. Peki, takipçi sayısını nasıl arttırabiliyor diye düşünüyorsanız şöyle ki, sırf bunun için hizmet verem bazı internet siteleri var. Elbette ki belli bir ücret karşılığında belirlenen süre içerisinde siz gerçek profillerden oluşturulan bir takipçi kitlesi yaratılıyor ve her paylaşımınıza da sürekli beğeni almanız sağlanıyor. Bu sayede ne kadar popüler olduğunuzu da göstermiş oluyorsunuz

Instagram sayesinde çektiğiniz fotoğrafları kendi hesabınızda paylaşmadan önce, bu uygulamanın kullanıcılarına sunduğu öze efektler sayesinde fotoğraflarını süsleyebilir, fonunu değiştirebilir ya da profesyonel bir fotoğrafçı gibi photoshop yaparak son derece cezbedici bir hale getirebilirsiniz. Özel efektlerin yardımıyla yeni bir şekle soktuğunu fotoğrafınız takipçileriniz tarafından oldukça fazla beğenilecektir. Herkesin adeta profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekildiğini düşüneceği fotoğraflarını olabilir ve bunu takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Bunun için android ya da ios uygulamalı telefonunuza Instagramı indirerek istediğiniz herhangi bir objenin resmini paylaşmak.

Sosyal medyanın gücünün farkında olan ve bu gücü kendi lehine kullanmak isteyen insanlar için Instagram adeta biçilmiş kaftan. Hem popülaritesini artırmak hem de tanınırlığını sağlamak amacıyla 27 milyondan fazla kullanıcı bulunan bir uygulama üzerinden fotoğraflarınızı paylaşmak en iyi reklam kampanyasından bile daha etkili olacaktır. Neden mi? Çünkü günümüzde herkesin dijital platformları son derece aktif olarak kullandığını düşünürsek, her şeye bu dijital platformlar sayesinde ulaştığından en çok insana ulaşmanın yolu da yine internet kanalıyla olacaktır. Düşünsenize hepimiz evde, ofiste hatta toplu taşımada bile sosyal medya hesaplarımıza sık sık giriyoruz bir şeyler paylaşıp, başkalarının paylaşımlarını beğeniyoruz. Hal böyle olunca Instagram kullanıcısı olmak kendinizi avantajlı hissetmenizi sağlamakla birlikte popülaritenizi de artıracaktır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.