Instagram Zengin Etti

Hemen hemen herkes tarafından bilinen instagram uygulamasında, sizinde bilgiğiniz gibi fotoğraflar çekip dilediğimiz zaman takipçilerimizle paylaşabilmekteyiz. Son yıllarda, akıllı telefonların popülerleşmesiyle, dünyada fotoğrafçılık anlayışı değişti. Özellikle dijital fotoğraf makinalarının çıkmasıyla fotoğrafçılık eskiden çok farklı bir boyut kazandı.

Son günlerde, haber sitelerinde “instagram’dan zengin oldu” şeklindeki haberler bizimde dikkatimizi çekti ve sizinle de paylaşmak istedik. Üniversite eğitimini, görsel iletişim dalında sürdüren Sezgin Yılmaz(@sezyilmaz) adlı instagram kullanıcısı, Instagram’ı ciddi bir şekilde kullanmayabaşlayıp sadece arkadaşlarının değilde daha geniş bir kitle tarafından beğenbilecek fotoğraflar çekip paylaşmaya başlamış.

İlk başlarda instagramdan para kazanılabileceğini hiç düşünmeyen Sezgin Yılmaz’ın, an itibariyle instagram hesabını 646.000 kişi takip etmekte. Çektiği fotoğrafları düzenli aralıklarla paylaştığını belirten kullanıcı, gece alarm kurup çektiği fotoğrafları yüklediğinide belirtiyor. Fotoğraf paylaşmanın dışında, fotoğraf çekerken tek bir anı yakalamak için çok uzun süre beklediği zamanlar olduğunu belirten Sezgin Yılmaz, normal kullanıcılardan bir farkı olmasaydı bu işi yapamayacağını belirtiyor.

Peki, nasıl para kazanıyor derseniz; şirketler için fotoğraf paylaşarak, fotoğraf başına 750-2000 tl arasında ücretler almakta. Sezgin Yılmaz’a işinde ve hayatında başarılar, bol bol fotoğraflı günler diliyoruz. 🙂

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.