Instagram Repost Özelliği Nedir? Etkileşimleri Çok Arttıracak!

Gelecek son güncelleme ile birlikte Instagram repost özelliği kullanıcıların tercihine sunulmuş olacak. Instagram repost, bir kullanıcının beğendiği bir içeriği yeniden paylaşması anlamına gelmektedir. Bunun için profilinizde bir repost alanı, menüsü oluşturulacak ve buna bağlı olarak da paylaşmak istediğiniz gönderiler burada görünecektir. Instagram, bu özellik ile birlikte gönderilerin ve videoların etkileşim oranını arttırmayı planlıyor.

Güncelleme gelmeden önce repost sadece 3.parti uygulamalar tarafından yapılıyordu ancak son güncelleme ile birlikte bu özellik artık uygulama içerisine entegre edilmiş olacak. Bu özelliğin en büyük avantajı bir gönderiyi beğendiğinizde arkadaşlarınıza tek tek DM üzerinden göndermenize gerek kalmayacak. Profilinizde dilediğiniz gönderinin görülmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Repost Özelliği Nedir?

Instagram Repost Ne İşe Yarar?

Instagram repost, gönderilerin profillerde paylaşılarak daha fazla kişilere ulaşmasını sağlayacak bir özelliktir. Bu özellik ile birlikte içerik üreticileri ve popüler olmak isteyen kişiler daha fazla etkileşim elde ederek kitlesini hızlı bir şekilde büyütebilecek. Instagram’ın repost menüsünü ekleme amacı da insanları etkileşim yapmaya yönlendirmektedir. Bildiğiniz üzere Facebook ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarında profilde yeniden paylaşma özelliği vardır. Instagram bu konuda çalışmalarını sürdürüyordu ve sonunda repost özelliğini duyurdu.

Tüm bunlara ek olarak zaten yüksek etkileşim almış olan gönderileri tekrar kendi profilinizde paylaşarak etkileşimden sizler de faydalanabilirsiniz. Bu şekilde kolayca etkileşim elde etmenizde mümkündür.

Instagram Repost Nasıl Kullanılır?

Instagram repost kullanımı bir buton aracılığı ile gerçekleşmektedir. Güncellemenin sona ermesi ile birlikte gönderilere repost butonu eklenecektir. Eklenen repost butonuna tıklayan kişiler, gönderileri kendi profilinde repost menüsünde paylaşabilecek.

Instagram’da Ne Kadar Repost Yapmak Gerekir?

Instagram’da günde 1 – 3 gönderiyi repost edebilirsiniz. Bu sınırları aştığınızda gönderileriniz yeterli etkileşimi almadan arka sıralara gidecektir. Bu nedenle bir gönderinin etkileşim süresinin tamamlanmasını bekleyin ve daha sonra gönderi yayınlayın.

Instagram Repost Özelliği İle Etkileşimleri Arttırmayı Hedefliyor

Kısa süre önce Tiktok’un kullanmaya başladığı repost özelliği Instagram tarafından da denenmeye başlayacak. Gönderilerin yeniden paylaşılmasına olanak sağlayan ve gönderilerin yeniden etkileşim almasına olanak sağlayan repost özelliği ile içerik üreticilerinin etkileşimlerini arttırmak hedeflenmektedir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Etkileşim Saatleri

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.