Instagram Hesabı Facebook’a Nasıl Bağlanır?

Bu yazımızda sizelere Instagram hesabı Facebook’a nasıl bağlanır sorusunun yanıtını vereceğiz. Yazımızda; android veya ios altyapısı kullanılan telefonlar için anlatımımız olacaktır. Instagram ve Facebook hesabınızı bağladığınızda facebook arkadaşlarınızın gönderilerini iki platformdan’da takip edebilmenin yanısıra Instagram uygulamasında paylaştığınız gönderinin; otamatik olarak Facebook hesabınıza da yansımasını sağlayabileceksiniz. Fakat şuan için Facebook gönderilerimizin otomatik olarak Instagram’da paylaşılması mümkün değil.

Instagram Hesabını Facebook’a Bağlama

1. Öncelikle Instagram uygulamamızın ikonuna tıklayarak Instagram’ı açıyoruz. Eğer instagrama giriş yapmamışsak, giriş yapıyoruz.

2. Ekranımızın sağ alt bölümünde bulunan profil kısayolumuza tıklıyoruz,

3. Profilimize girdikten sonra; sağ üst bölümde bulunan ⚙️ (iphone için), (andoroid için) işareti tıklıyoruz. Bu sayede seçenekler bölümüne erişebilmekteyiz.

4. “Seçenekler” bölümüne eriştikten sonra; sayfayı alta kaydırıyoruz. Burada “Bağlantılı Hesaplar” bölümüne tıklıyoruz.

5. “Bağlantılı Hesaplar” bölümünde karşımıza Facebook, Twitter, Tumblr gibi bir çok sosyal medya platformu çıkmakta. Bunlardan en üst bölümde bulunan “Facebook”u tıklıyoruz.

6. En son adımda bize facebook hesabımıza giriş yapmamızı isteyecek, girişten sonra yetki için onay veriyoruz. Artık Instagram hesabımızı Facebook’a bağlamış olduk.

Daha sonra instagram paylaşımlarımızı facebookta kimlerin görebileceğini seçebilmekteyiz. Sadece ben, arkadaşlarım, arkadaşlarımın arkadaşları veya herkes gibi seçenekler mevcut. Siz hangisini istiyorsanız seçebilmektesiniz.

Gizlilik ayarlarından sonra Facebook size tüm gönderilerinizi otomatik olarak Facebook profilinizde de paylaşıp paylaşmayacağınızı sormakta, isterseniz onaylayabilir veya şimdi değil butonuna tıklayarak reddedebilirsiniz. Bu ayarı instagram profilnizin bağlantılı hesaplar bölümünden dilediğiniz zaman değiştirebilmeniz mümkün.

Facebook Arkadaşlarını Instagram’da Takip Etme

Bir diğer sık sorulan soru ise “Facebook arkadaşlarımı Instagram’da nasıl takip edebilirim?” Yazımızın bu paragrafında ise bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle arkadaşlarımızı bulmak için yukarıda anlatımı bulunan şekilde hesabımızı Facebook ile bağlamamız gerekmektedir. Sonrasında;

  1.  Ekranımızın sağ alt bölümünde bulunan profil kısayolumuza tıklıyoruz,
  2. Profilimize girdikten sonra; sağ üst bölümde bulunan ⚙️ (iphone için), (andoroid için) işareti tıklıyoruz. Bu sayede seçenekler bölümüne erişebilmekteyiz.
  3. Sonrasında “Facebook Arkadaşları” bölümüne tıklıyoruz.
  4. Bu bölümde sizin arkadaşlarınızdan kaç tanesinin Instagram kullandığını yazacaktır.
  5. “Devam” butonuna tıkladıktan sonra dilediğiniz Facebook arkadaşlarınızı Instagram’da da takip edebilirsiniz.

Instagram Hesabını Facebook’a Bağlama Hakkında Sıkça Sorulan Diğer Soruları Cevaplamız Gerekirse;

Instagram hesabımı Facebook’a bağladıktan sonra Instagram şifremi nasıl değiştirebilirim?

Instagram ve Facebook şifreleri birbirinden bağımsızdır. Seçenekler bölümünden şifremi değiştir kısmına tıklayarak dilediğiniz zaman instagram şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Facebook’ta paylaştığım fotoğrafları otomatik olarak Instagram’a atmak mümkün mü?

Malesef şuan için mümkün değil. Facebook fotoğraflarınızın ekran görüntüsünü alıp instagram’da takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Instagram Hesabı Facebook’a Nasıl Bağlanır yazımızın sonuna geldik. Eğer sizin de bu konuda aklınıza takılan bir sorunuz varsa yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Instagram takipçi satın almanın tek adresi instakip olarak sizlerin sorularını cevapsız bırakmıyoruz. 🙂

Similar Posts

One Comment

  1. benimki baglantılı degil ıstegrama giriş yapamıyorum facebok iler giriş yapma var giriyorum bilgileri ama baglantı yok diyor nasıl baglantı yapabilirim istegrama hiçbisekilde giriş yapılmıyo yapmak için ne yapabilierim kod almak için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.