7 Adımda Kapatılan Instagram Hesabını Açma ve Merak Edilenler

 

7 Adımda Kapatılan Instagram Hesabını Açma

  • Adım 1: İlk olarak kapatılan Instagram hesabını açmak için uygulamanın giriş bölümü açılmalıdır.
  • Adım 2: Kullanıcı adı yazıldıktan sonra ‘’oturum açma konusunda yardım alın’’ seçeneğine girilmelidir.
  • Adım 3: Instagram kişiyi yeni bir sayfaya yönlendirecektir. Burada ‘’giriş yapmada sorun var başlığı’’ seçeneğine tıklanmalıdır. Fakat bu bölüm yeteri kadar yardımcı sağlamayacağı için ‘’daha fazla yardıma ihtiyacınız var’’ seçeneğine girilmelidir.
  • Adım 4: Instagram’a üye olurken kullanılan e mail adresi yazılmalıdır.
  • Adım 5: Sahip olunan hesabın türüne göre bilgi verilmelidir. (Marka hesabı ya da kişisel hesap)
  • Adım 6: Bu noktadan sonra ‘’hesabın saldırıya uğradı’’ seçeneği seçilmelidir.
  • Adım 7: ‘’destek iste’’ yazılı bölüme giriş yapılmalıdır. İstenilen bilgiler verildikten sonra e posta adresine geri dönüş maili gelecektir. Doğrulama adımları uygulandıktan sonra kapatılan hesabı açma işlemi bitecektir.

Kapatılan Instagram Hesabı Tekrar Açılır Mı?

Instagram tarafından kapatılan hesap ihlal edilen uygulamanın kuralına ve kaç kere tekrarlandığına bağlıdır. Büyük bir suç ya da kural ihlal edilmediği müddetçe hesap tekrar açılmaktadır. Kural ilk defa ihlal edildiğinde hesaba süresiz yasaklama getirmez. Birden fazla kural tekrar ederek ihlal edilirse form ile geri bildirim yapılmalıdır.

Kapatılan Instagram Hesabı Ne Kadar Sürede Açılır?

Kapatılan hesabı tekrar açma süresi 30 ile 60 gün arasında değişiklik göstermektedir. Bu süreç yoğunluğa ya da hesabın tamamen kapatılmasına göre değişiklik göstermektedir. İşlemin daha hızlı gerçekleşmesi için gerekli tüm bilgilerin verilmesi gerekmektedir.

Instagram Hesabı Durduk Yere Neden Kapanır?

Durduk yere Instagram hesabım kapatıldı nedeni genellikle uygulamanın topluluk kurallarının ihlal edilmesi ya da kişiye toplu şekilde şikayet edilmesinden kaynaklanmaktadır. Instagram hesabın kapatılacağını mail veya mesaj olarak önceden bildirecektir. Bu tür durumları öğrenmek için mail adresi kontrol edilmelidir.

Kapanan Instagram hesabı Kaç Günde Açılır?

Kapanan Instagram açma süresi için telefon numarasını girip, gelen şifre ile hesap 30 gün içinde açılmaktadır. Fakat tamamen kapatılan hesaplarda belirli bir süre verilmemektedir. Bu durumlarda hesap ortalama 30 ile 60 gün içinde açılacaktır.

Hesap tekrar açıldığında; + 18 paylaşımlar, fazla sayıda DNS adreslerinden giriş yapılması, telif hakkı ihlali, şiddet, ırkçı, cinsiyetçi ve benzeri paylaşımlar yapılmamalıdır. Eğer tekrar kapatılırsa hesabın kurtarılması daha zor olacaktır.

Kapanan Instagram Hesabı Açma Formu

Kapatılan Instagram hesabı açma formu için buraya tıklayın. Formda; ad ve soyad, Instagram kullanıcı adı, cep telefon numarası, kapatılması neden itiraz edildiğine dair bildiri yazılmalıdır. Form, topluluk kuralları dahilinde hesap kapatıldıysa kullanılması gerekmektedir.

Instagram Hesabı Neden Kapanır?

Topluluk kurallarını ihlal eden kullanıcıların hesapları; kopya içerik, telif, taciz ve rahatsızlık, çıplaklık, tehdit, şiddet, ırkçı söylem ya da paylaşım, cinsiyetçi paylaşımlar kapanmasına neden olmaktadır. Bunun dışında hesap birden fazla şikayet edilirse ya da hesap birden fazla kez yanlış girildiğinde kapatılmaktadır.

Geçici Olarak Kapatılan Instagram hesabı Ne Zaman Açılır?

Geçici olarak kapatılan Instagram hesabı 24 ile 48 saat bekledikten sonra tekrar giriş yaparak hesap aktif hale gelecektir. Fakat hesap dondurulduktan sonra 1 ya da 2 gün kadar beklenmesi gerekmektedir. Bu süreç içinde hesaba tekrar giriş yapıldığında ‘’hatalı kullanıcı adı ya da şifre’’ uyarı mesajı ekrana gelecektir.

Geçici kapatılan hesabın belirli bir süresi yoktur. Kişiler istedikleri süre boyunca hesabı dondurabilir ve istedikleri zaman bunu iptal etme hakkı bulunmaktadır. Fakat peşi sıra hesabı dondurup açma işlemini yapamazlar. Dondurulan hesap açıldığında ve yine dondurma işlemi gerçekleşmesi için 7 gün beklenmesi gerekmektedir.

Bir önceki yayın: Instagram hesabımın çalındığını nasıl anlarım?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.