Instagram Hesabı Ne İşe Yarar?

İnstagram bir sosyal paylaşım sitesidir. Bu site üzerinde e-mail adresi olan herkes hesap açabilmektedir. Sitede hesap açtıktan sonra gönderi paylaşımı yapılabilmektedir. Gönderiler fotoğraf ya da belirli süreli videolar olabilir. Aynı zamanda sitede bulunan diğer kullanıcı hesapları ile dm de yani direkt mesaj da denilen özel mesaj yöntemi ile yazışmak mümkündür.

Sitenin en çok kullanılan özelliği de genelde dünya çapında ünlü olan kişilerin hesaplarını takip etmektir. Bu sayede tanımadığımız ama sürekli olarak göz önünde bulunan kişilerin hayatlarını da yakından takip etmiş oluruz. İnstagram hesapları gizli ya da açık olabilir. Bu ayar hesap açıldıktan sonra hesap ayarları bölümünden yönetilebilir. Hesap eğer gizli olarak seçilir ise sizin yaptığınız tüm paylaşımları yalnızca instagram takipçi olan kişiler görebilmektedir. Profiliniz eğer gizli olarak seçilmezse paylaşmış olduğunuz gönderiler ve hikayeler herkes tarafından görülebilir ve instagram takipçi olmak için de sizden onay alınması gerekmez.

Instagram Hesabında Paylaşılanlar

İnstagram hesabınızda paylaştığınız video ve fotoğraflar size ait bir fotoğraf olabilir ya da beğendiğiniz başka bir görsel olabilir. Paylaştığınız fotoğraflarda kişi etiketleme işlemi yaparak o görseli etiketlediğiniz arkadaşlarınızın da görmesini sağlayabilirsiniz. Birinin etiketlenmiş olduğu tüm fotoğraflar instagram takipçi olan kişiler tarafından görülmektedir. Bu sebeple paylaşılan gönderilere her zaman için dikkat edilmelidir. İnstagram yalnızca foto ve video paylaşımı üzerine kurulmuş bir uygulama olduğundan bu tür paylaşımlar çok hızlı bir şekilde yayılmaktadır.

 Instagramda Hikaye Paylaşmak

Anlık foto denilen ve o an yaptığınız şeyi yansıtan fotoğraflar hikaye bölümünde paylaşılabilir. Bu bölümde paylaşılan fotoğraflar yine profil gizlilik ayarlarınıza göre herkes tarafından görülebilir ya da sadece takipçileriniz tarafından görülebilir. Hikayelerin en önemli özellikleri ise 24 saat sonra silmeye gerek kalmadan kendiliğinden kaybolmasıdır. Bu hikayeler fotoğraf olabileceği gibi video da olabilir. İnstagramda fotoğraf paylaşırken birçok farklı efekt ve filtre kullanmanız mümkündür. Bu filtreler fotoğraflarınızın havasını değiştirecek ve olduğundan daha güzel gözükmesini sağlayacaktır. İnstagram hesabında fotoğraflı bir paylaşım yaparken bulunduğunuz mekanı yazabilir ve yer bildirme seçeneği ile mekanları da fotoğraflarınızda etiketleyebilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.