Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Instakip kalitesiyle takipçi hizmetlerimiz devam ederken, sosyal medya sitelerinde karşınıza çıkabilecek sorunları çözmeniz adına makalelerimizi de sizlerle paylaşıyoruz. Bize en çok sorulan sorular “instagram şifremi unuttum ne yapabilirim?” ya da “instagram şifremi bilmiyorum, e-posta hesabı mı unuttum ne yapmalıyım?” gibi olunca, biz de bu yazımızı sizlerle paylaşmak istedik.

Instagram Şifre Yenileme Nasıl Yapılır?

Öncelikle kayıt olduğu e-mail hesabını bilen kişiler için kolayca nasıl yeni şifre alınır ondan bahsedelim.

instagram şifremi unuttum

İlk olarak instagram.com anasayfasını açıyoruz. Sonrasında kırmızı olarak işaretlediğimiz bölümden “Giriş yap” kısmını tıklıyoruz.

instagram sifremi unuttum2

Sonrasında karşımıza instagram giriş ekranı çıkmaktadır. Hemen alt kısmında “Facebook ile Giriş Yap” bölümü mevcut. Eğer facebook hesabınızla instagram hesabınız bağlıysa, instagram şifrenizi bilmeseniz bile giriş yapabilirsiniz. Fakat bağlı değilse ya da Facebook şifrenizi de bilmiyorsanız “Şifreni mi unuttun?” kısmına tıklıyoruz.

instagram şifremi unuttum ne yapabilirim

Evet, instagram hesabımızın yeni şifresini oluşturmak için son adıma geldik. Eğer telefon numaranızı onayladıysanız, onu yazınız. Telefonunuza kod gelecektir. Bu kodu ekrandaki alana girdikten sonra yeni instagram şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer onaylamadıysanız mailiniz veya kullanıcı adınızı yazınız.

instagram kullanıcı adı

Bu adımda en çok yapılan hata kullanıcı adının yanlış yazılmasıdır. Instagram kullanıcı adı ile profil isminiz karıştırabiliyor. Bu sebeple bilgiler yanlış tarzında uyarı alınabiliyor. Tekrar kontrol etmenizde yarar var. Örnek olarak yukarıdaki resimde  “instakipcom” kullanıcı adınızdır, onu yazınız.

Instagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum

En çok karşılaşan sorunlardan birisi bu olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle birden çok e-posta hesabı kullananlar hangi maili ile kaydolduğunu unutuyor. Ancak gerçekten kullandığımız bir mail ile instagram hesabınızı açtıysanız fazla endişelenmenize gerek yoktur.

Yine aynı şekilde bu problem için de yukarıdaki adımları takip ediyoruz. “Giriş Yaparken Sorun Mu Yaşıyorsunuz?” kısmına kullanıcı adımızı giriyoruz.

Bağlantıyı gönder dediğimizde, sayfanın alt kısmında kısa süreliğine;

instagram şifremi epostamı unuttum bilmiyorum

Şeklinde kayıtlı olduğunuz mail adresinizin uzantısı, ilk ve son harflerini gösteriyor. Bu şekilde hangi e-posta hesabımız olduğunu tahmin edebiliyoruz. Daha sonra o mail adresimize girip yenileme bağlantısını tıkladığımızda yeni bir instagram şifresi oluşturabilmekteyiz.

Zaten eğer telefon onaylıysa “instagram şifremi unuttum” kısmından sms ile yenileme yapabilirsiniz. Mail adresinizi bilmenize gerek yoktur.

Bu yazımızda “Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?” sorunuzu yanıtlamaya çalıştık. Eğer takıldığınız bir nokta veya farklı bir sorun yaşarsanız, yorum kısmından yazabilirsiniz. Bir dahaki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Similar Posts

8 Comments

  1. E-mailimi onaylamamıştım kurtarma şansımız yok mu acaba hiç? Şifremi de hatırlamıyorum ancak giriş yapılı şekilde eski telefonumda.

    1. Ben mail adresimin de şifresini unuttum ancak ilk kayıt olduğum mail duruyor. Hesabı kurtarma şansımız var mı acaba?

  2. Maili buldum. Çok teşekkürler altta çıkan yazıyı farketmemiştim. Hesabımın şifresini yeniledim.

  3. Resmimizi gönderip nasıl kurtabiliyoruz? Mail ve instagram şifremi unuttum. İkisini de hatırlamıyorum. Hiç şansım yok mu acaba.

    1. Kişisel hesabınızın şifresini unuttuysanız ve maile vs. erişiminiz yoksa instagram formu var oradan gönderebilirsiniz. Buradan atarım size linki şu an mobildeyim.

  4. Ben hesabı bir yıl oldu dondurdum.Numaram üzerine kayıtlıydi.Daha sonra şifremi unuttum açmaya çalıştım açamıyorum.İcinde ölen bir yakınının fotoğrafları var.Sifremmi unuttum diyorum tıklıyorum ama kod gelmiyo.Yardim edin lütfen hesabımı açmam lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.