Instagram Takipçim ve Beğenilerim Çok Az Ne Yapabilirim?

Instagram takipçim az ve beğenim de yok diyorsanız birkaç tüyo ile bu sorunu çözebilirsiniz. Bunun için ilk olarak aktif takipçi kasmanız gerekir. Bunu da şu şekilde yapabilirsiniz;

instagram beğenim az

1.Tanıdıklarınızla Takipleşin

Instagram’da hiç takipçim yok diyorsanız ilk olarak akraba ve arkadaş çevrenizi ekleyin. Bu kitleler sadık takipçi kitleleridir. Beğeni yaparlar ve kolay kolay takipten çıkmazlar. Tabi bunun için sizin de etkileşim içerisinde olmanız, beğeni ve geri takip yapmanız gerekiyor.

2.Karşılıklı Takip Yapın

Karşılıklı takip yapmak takipçi sayınızı ve etkileşim oranınızı arttıracaktır. Takip ettiğiniz kişiler geri dönüş yaptığında onları kalıcı olarak listenizde tutun. Sizi takip etmeyenleri ise listenizden çıkarın. Kişiler ile etkileşim halinde olun. Siz ne kadar etkileşim sağlarsanız karşı tarafta o kadar etkileşim sağlayacaktır.

3.Takipçi Satın Alabilirsiniz

Instagram’da hızlı takipçi arttırmanın bir diğer yolu da güvenilir bir şekilde takipçi satın almaktır. Instakip ile aldığınız takipçiler, takipçi sayınızı arttıracak ve etkileşim sağlayacaktır. Manuel olarak takipçi kasmak bir yere kadar cazip gelebilir ancak bir yerden sonra işiniz zorlaşır. Bu nedenle manuel olarak takipçi kasarken aynı zamanda takipçi satın alabilirsiniz.

Instagram’da çok takipçim var ama beğeni az diyorsanız da beğeni paketlerinden faydalanabilirsiniz. Buna ek olarak beğeni gruplarına dahil olabilirsiniz.

4.Hashtag Kullanın Yeni Kitlelere Ulaşın

Yeni kitlelere ulaşmak için hashtag kullanmanız gerekir. Hashtaglar ile etkileşim kurabilir, yeni takipçiler kazanabilirsiniz. Bunun için hashtaglara özgün ve ilgi çekici içerikler paylaşmanız gerekir. Bunun yanı sıra ilginiz olan hashtagleri takip ederek, oradaki kişileri de takip listenize alabilirsiniz.

5.Kaliteli Beğeni Satın Alabilirsiniz

Instagram kaliteli beğeni satın aldığınızda beğenilerin silinme oranı çok düşüktür. Bu şekilde kaliteli beğeni alındığında beğeni sayınız artacaktır. Burada püf noktaya dikkat etmek gerekir; bot takipçi beğenileri Instagram güncellemesinden sonra silinebilir ancak kaliteli beğeniler silinmez.

İlgili İçerik: Instagram etkileşim saatleri

instagram beğenim az

Instagram Beğeni Sayısı Neden Düşer?

 • Sık sık paylaşım yapmak beğeni sayınızın düşmesine neden olur.
 • İlgi çekici içerikler paylaşmamak kitleyi uzaklaştırır ve beğeni sayınızın düşmesine neden olur.
 • Instagram’da beğenilerim azalıyor diyorsanız gönderilerin içeriğine dikkat etmeniz gerekir. Kitlenize uygun içerikler paylaşmaya çalışın.
 • Etkileşim yapmıyorsanız, siz de başkalarının fotoğraflarını beğenmiyorsanız beğeniniz düşebilir. Fotoğraflarımı çok az kişi beğeniyor demeden önce karşılıklı etkileşim yapmanız gerekir.
 • Açıklama kısmını boş bırakıyor olabilirsiniz.
 • Konum eklemiyor olabilirsiniz.
 • Efektlerle fotoğraf veya videolarınızı ilgi çekici hale getirmiyor olabilirsiniz.
 • Çok fazla etiket kullanarak spam yapıyor olabilirsiniz.
 • Hesabınız çalındıysa ve tekrar aldıysanız beğeni sayınız düşebilir.
 • Instagram politikalarını ihlal ettiyseniz.
 • Profilinize herhangi bir program bağlandıysa ve Instagram tarafından güvenlik tedbiri alındıysa.

Genel olarak Instagram beğenilerinin düşmesi bu sebeplere bağlıdır.

Instagram’da Takipçi Sayısı Neden Düşüyor?

 • Instagram’da takipçi sayısının düşmesinin en büyük nedeni kitleye uygun olmayan içeriklerin paylaşılmasıdır. Kitleye uygun içerik paylaşılmadığında kitle takibi bırakabilir.
 • Çok fazla kalitesiz bot takipçi satın aldıysanız her gelen Instagram güncellemesi ile birlikte takipçileriniz silinebilir. Bu da doğal olarak takipçi düşüşüne sebep olur.
 • Hesabınıza kötü niyetli kişiler erişmiş olabilir. DM kutunuzu ve yapılan yorumları kontrol etmenizde fayda var.

Instagram Günlük Takip Etme Sınırı Kaç?

Instagram günlük takip etme sınırı 100 – 150 arasındadır. Her saat 5 – 6 kişiyi takip ederseniz engel yemeden takip isteği atabilirsiniz. Eğer, çok fazla takip isteğini kısa sürede atarsanız Instagram sizi bot olarak algılayacak ve kısıtlayacaktır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.