Ticari Profiller İçin Instagram Hikayeler Rehberi

Instagram takipçi satın alan bir çok müşterimiz kendi işletme veya satış yaptıkları profiller için sitemizi tercih etmekte. Biz de instagram için henüz yeni sayılan bir özellik olan hikayeler kısmının ticari profiller için nasıl kullanılacağı konusunda sizlere yardımcı olan bir rehber oluşturmak istedik.

Öncelikle instagram hikayeleri kişisel profillerde sadece eğlence ve yaratıcı paylaşımlar için kullanılsa da, ticari profillerde; marka bilinirliğini arttırma, sitenize veya işletmenize ziyaretçi kazanma ve satış olarak geri dönüş almanızı sağlayabilmektedir.

Ticari profiliniz varsa; yazımızın kalan kısmı için hazırsanız; başlayalım 🙂

Ticari Profiller İçin Hikayeler Rehberi adlı yazımızda, hikaye paylaşma konusunda tüm taktikler ve stratejilerimizi sizinle paylaşacağız. Ayrıca hikayelerinizi düzenlemek için bazı yazılım tavsiyelerinde de bulunacağız.

Ticari Profiller için Niçin Instagram Hikayelerini Kullanmalıyız?

Herkesin bildiği gibi instagram hikayeler bölümünü snapchat’in önüne geçmek için geliştirdi ve kullanım konusunda snapchat uygulamasının kısa sürede öne geçerek lider konuma geçti. Bunun sebebi de, instagram hikayelerinin snapchat uygulamasının bir kopyası olması değil, snapchat’ten daha iyi özelliklere sahip olmasıdır.

Tabiki hikayeler bölümünü kişisel profillerimizde kullanıyoruz, fakat bu özellik aynı zamanda ticari profillerimizde de mevcut. 🙂

Ticari profiller için instagram kullanımı çok kısa sürede diğer sosyal medya paylaşım sitelerinin önüne de geçti, çünkü ilk etapta instagramdaki potansiyeli farkeden şirketler müşterileri rahatsız etmeden çok başarılı gönderilerle market oluşturdular. Facebook, twitter gibi platformlarda deneme yanılma yaparak tecrübe kazanan şirketler, instagram’da tam bir uzman olarak karşımıza çıktılar. Kaliteli fotoğraf ve video paylaşımları, yüksek etkileşimler nedeniyle instagram’ın şirketlerin en öncelikli kampanya merkezi olmasını sağladı.

Instagram Hikayelerini Nasıl Kullanmalıyız?

Nitekim, instagram hikayeleri; hem şirketleri hem de sıradan kullanıcılar için aynı şekilde cazip gözükmektedir.  Ticari profillerinizden eğlenceli; ilgi çekici içeriklerden oluşan hikayeler paylaşarak takipçilerinizin hikayelerinizi merak etmesini sağlayabilirsiniz. 10 adet bu şekilde paylaşımdan sonra, bir adet kampanya veya yeni bir ürünüzü paylaşmak hiç bir takipçiyi rahatsız etmez. Örnek olarak, NBA hesabı anlık olarak gecenin basketlerini paylaşıyor, fakat arada sırada internetten ücretli şekilde abone olabileceğiniz içeriği paylaşıyor ve takipçiler bundan rahatsız olmuyor; çünkü gece’nin basketlerini görmek oldukça eğlenceli.

Ne Sıklıkla Hikaye Paylaşabiliriz?

Instagram, normal gönderiler için eğer olağan dışı bir fazlalık söz konusuysa profilleri kapatabiliyor fakat hikayelerde bu konuda herhangi bir sorun şuan için gözükmüyor. Dilediğiniz kadar hikaye paylaşabilmektesiniz, fakat bildiğiniz gibi hikayeler 24 saat sonunda silinmektedir.

Fakat bu durumu suistimal eden profiller önümüzdeki günlerde elbet olacaktır, bu nedenle özellikle birden fazla hesabı olan instagram kullanıcıları dikkat çekmeyecek sayıda paylaşım yaparsa profillerini ceza almaktan koruyabilir.

Instagram tarafından alınacak cezadan ziyade, yüksek sayıdaki paylaşımlar instagram takipçilerinizi rahatsız edebilir ve hikayelerinizi engelleyebilir. Ayrıca rahatsız edici paylaşımlar profilinizi takipten çıkarmaya neden olabilir.

Ne Zaman Instagram Hikaye Paylaşmalıyız?

Daha önce paylaştığımız gönderilerden aldığımız geri dönüşlerden veya işletme profiline geçtiysek, takipçilerimizin aktif olduğu zaman aralığını görebilmekteyiz. Her ne kadar hikayeler 24 saat dursa da, takipçilerimizin yoğun olarak aktif olduğu saatlerde hikaye paylaşmak avantaj sağlayabilmektedir.

Fakat unutmamak gerekir, takipçileriniz uyurken bile hikaye paylaşsanız uyandığında görecektir. 🙂

Etiketler veya lokasyon gibi bilgiler ekleyerek hikayenizin etkileşimi arttırabilirsiniz.

Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir?

Instagram hikayelerinizde internet sitesi adresi yani link ekleyebilmeniz için instagram’ın iki adet şartı bulunmaktadır. Bunlar;

  1. İşletme profiline geçmiş olmanız.
  2. 10.000 adet ve üzeri takipçiniz olması.

Siz de instagram hikayelerinize link eklemek istiyorsanız, sitemizden; instakip kalitesiyle instagram takipçi satın alabilirsiniz. Hikayeler hakkında aklınıza takılan herhangi bir soru varsa, alt bölümde bulunan yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Bir dahaki yazımızda buluşmak üzere. 🙂

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.