Facebook Beğeniyi Geri Alınca Bildirim Gider Mi? Karşı Taraf Görür Mü?

Facebook Beğeniyi geri alınca bildirim gitmez. Beğenmekten vazgeç denildiğinde giden bildirim otomatik olarak silinecektir. Fakat tekrar beğenildiğinde bildirim gider. Facebook beğenileri silmek için ana sayfa gidilmelidir. Ardından ekranın sol alt kısımdaki menüden ‘’Kişiler’’ ve ‘’Diğer Sayfalar’’ bölümüne tıklanmalıdır. Kaldırmak istenilen kişinin yanında yer alan onay kutusuna tıklanmalıdır. Ardından ‘’Sayfa Beğenmelerini Kaldır’’ seçilmelidir.

Facebook Beğeniyi Geri Alınca Bildirim Gider Mi?

Yanlışlıkla Beğenince Karşı Taraf Görüyor Mu?

Kişinin gönderisi yanlışlıkla beğenilirse karşı tarafa bildirim gider. Bildirim gitmemesi için o an beğeniyi geri almak gerekmektedir. Facebook’ta yanlışlıkla beğen butonuna basmak ya da bilerek basmak fark etmemektedir. Her şekilde karşı tarafa bildirim gider.

Facebook’ta Beğeni Nasıl Geri Alınır?

  • Adım 1: İlk olarak Facebook’ta beğeniyi geri alma için uygulamaya giriş yapılmalıdır.
  • Adım 2: Beğenilen sayfanın adı yazılmalı aratılmalıdır.
  • Adım 3: Beğenilen post bulunduktan sonra fotoğrafın altında yer alan ‘’Beğendin’’ yazısına tıklandığında beğeni geri alınacaktır.

Not: beğenildikten hemen sonra geri geri alınırsa karşı tarafa bildirim gitmeyecektir. Eğer daha sonra beğeni geri alınırsa karşı taraf görecek fakat beğeni olmayacaktır.

Facebook Beğenmekten Vazgeçenleri Görme Mümkün Mü?

Facebook beğenmekten vazgeçenleri görmek direkt mümkün değildir. Kişiyi gönderideki beğeniyi çektiğinde karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmemektedir. 3. taraf yazılımlar, uygulamalar ile mümkün olduğu söylense bile bunlar güvenilir değildir. Öncelikle kesin çalıştığı belli değilken cihaza kötü amaçlı yazılım yükleme ihtimalleri bulunmaktadır. Beğeniden vazgeçenleri görmenin tek yolu el ile aramaktır. Gönderinin beğeniler kısmına girip şüphelenen kişinin adı aratıldığında sonuç ortaya çıkacaktır.

Facebook’ta Sildiğim Kişinin Beğenilerini Nasıl İptal Edebilirim?

  • Adım 1: İlk olarak Facebook’ta silinen kişinin beğenilerini iptal etmek için Haber kaynağında yer alan menüden ‘’Sayfalar’’ seçeneğine girilmelidir.
  • Adım 2: Sol alt kısımda bulunan ‘’Ayarlar’’ seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Adım 3: Ekranın sol tarafında yer alan menüden ‘’Kişiler ve Diğer Sayfalar’’ yazısına tıklanmalıdır.
  • Adım 4: Kaldırılmak istenen kişinin yanında bulunan onay kutusu seçilmelidir.
  • Adım 5: Çark simgesine tıklanmalı ve ‘’Sayfa Beğenmelerinden Kaldır’’ seçeneği seçilmelidir.
  • Adım 6: Son olarak ‘’Onayla’’ yazısına tıklanmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Kaç Şikayetle Kapanır?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.