Instagram Reklam Onaylandı Ama Yayınlanmıyor? Çözüm Önerileri

 • Instagram reklam onaylandı ama yayınlanmıyor sorunu alınıyorsa sağ üst kısımdaki tarih aralığı girilirken reklamın yayınlandığı tarih aralığı olduğuna dikkat edilmelidir.
 • Hedeflenen kitle çok kısıtlı, çok niche bir kitle seçilmediğinden emin olunmalıdır. Gerekirse hedeflenen kitle biraz daha genişletilmelidir.
 • Kampanya, reklam grubu ve reklamın duraklatılmamış olduğundan emin olunmalıdır.
 • Instagram reklam yayınlanmıyor hatası alınıyorsa reklam durumunun ‘’Onaylandı’’ olduğundan emin olunmalıdır. ‘’İnceleniyor’’ durumunda kalabilir.

Instagram Reklam Onaylandı Ama Yayınlanmıyor

Instagram Hikaye Reklam Veremiyorum

Instagram hikaye reklam veremiyorum sorunu genellikle reklam ilkelerinin açık şekilde ihlal edilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu durum; görsel, yazı oranı, içerik ve ifadeler gibi birçok farklı etmenlere bağlı olarak değişmektedir. Örneğin, reklam görselinde yer alan metnin çok fazla olması ya da görselin çoğunu kaplaması Instagram reklam yayınlanmıyor hatası almasına neden olacaktır.

Bunun yanında direkt Instagram’a ya da Facebook’a atıfta bulunmak, yaş kısıtlamalı içerikler, cinsiyetçi dil, ve din gibi ayrımların yapılacak olması reklamın geri çevrilmesine neden olacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için reklam verme ve yayınlatma kurallarının doğru şekilde bilinmesi gerekmektedir.

Instagram’a Reklam Nasıl Verilir?

 • Adım 1: İlk olarak Instagram reklam verme için Business Manager hesabına giriş yapılmalıdır.
 • Adım 2: Instagram ve Facebook sayfa arasında hesabın entegresi yapılmalıdır.
 • Adım 3: Reklam hesabı oluşturulmalı ya da mevcut reklam hesabın ilişkilendirilmesi yapılmalıdır.
 • Adım 4: Kampanyayı oluşturmak için reklam hesabına giriş yapılmalıdır.
 • Adım 5: Reklam kitlesi ve hedefi tam olarak belirlenmelidir.
 • Adım 6: Kampanya bütçesi seçilmelidir.
 • Adım 7: Vermek istenilen reklam türü seçilmelidir.

Not: Yukarıdaki aşamalar doğru şekilde takip edildiğinde Instagram reklamları sorunsuz biçimde yayınlanacaktır.

Instagram Reklam Değerlendirme Ne Kadar Sürer?

Instagram reklam değerlendirme süresi genellikle 24 saat içinde gerçekleşmektedir. Fakat bazı durumlarda bu süre uzayabilir. Ayrıca reklamlar, yayınlandıktan sonra dahi tekrar değerlendirmeye alınabilmektedir. Reklamın gelecekte belirli bir tarihte ya da saatte yayınlanması isteniliyorsa, reklamın yayınlanması planlanmalıdır. Gönderildiği süreden itibaren reklam değerlendirmesi sürecine girmektedir.

Instagram Reklam Parası Ödenmezse Ne Olur?

Instagram’da reklam yayınlamak üzere para ödenmezse, borç bakiyesi ödenene kadar reklamlar durdurulmaktadır. Ücret ödendiğinde reklam aktif hale gelecektir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.