Instagram Mesaj Geldi Gösteriyor ama Gelen Kutusunda Yok Neden?

Instagram mesaj geldi gösteriyor ama gelen kutusunda yok olmasının nedeni uygulamanın sunucularından kaynaklanmaktadır. Uygulamanın sunucuları bazen yoğunluktan dolayı sorunlar yaşanmaktadır. Çözümü için, okunmamış ileti hatasında uygulamadan çıkıp tekrar girilmelidir. Yeniden giriş yapıldığında yaşanan sorun çözülecektir. Bu hata hesaptan kaynaklı değil uygulamadan kaynaklı sorundur.

Instagram Mesaj Geldi Gösteriyor Ama Gelen Kutusunda Yok Neden?

Okunmamış Mesaj Var Görünüyor ama Görünürde Yok

Okunmamış mesaj var görünüyor ama görünürde yok olmasının nedeni sunucuların yoğunluğudur. Milyonlarca insanı bir platformda toplamak sunucuları yorduğu için bu tür sorunlar yaşanmaktadır. Dm kutusuna gidip birkaç tane mesaj silinmeli ya da dm kutusunda ekranı yukarıdan aşağı doğru kaydırarak yenileme işlemi yapılmalıdır. Bu tür hatalar çözülemeyecek ya da hesapları olumsuz etkileyecek durumlar değildir. Ayrıca müdahale edilmese bile bir süre sonra kendiliğinden düzelecektir.

Instagram’da Gelen Mesajlar Neden Görünmüyor?

Instagram’da dm limiti olmasa da güvenilir hesaplar günde 50 ile 100 mesaj göndermesi beklenir. Üstüne çıkıldığında uygulama spam olarak algılayıp mesajlar gitmeyebilir hatta hesap ban yiyebilir. Instagram’da gelen mesajlar görünmediği durumlarda, uygulamadan çıkıp yapılmalı ve tekrar girilmelidir. Instagram’ın son sürümü kullanılmalıdır. Eski sürüm mevcutsa yenisi Play Store üzerinden güncellenmelidir.

Bildirim Yok ama Uygulama Simgesinde Bildirim Var Gösteriyor

Bildirim yok ama uygulama simgesinde bildirim var gösteriyor sorunu genellikle uygulamanın servis sunucularından kaynaklı olsa da bazı durumlarda mobil cihazlardan kaynaklanmaktadır. Bunun nedeni BadgeProvider adlı arka plan servisidir. Servisi bir kez açıp kapattıktan sonra sorun düzelmektedir. Bazı telefonlarda BadgeProvider servis bulunmuyor, onun yerine Beam Service bulunuyor.

Servisi kapatıp açmak için;

  • Adım 1: Telefonun ‘’Ayarlar’’ menüsüne gidilmelidir.
  • Adım 2: Açılan pencereden ‘’Uygulama Yöneticisi’’ girilmelidir.
  • Adım 3: Buradan BadgeProvider ya da Beam Service adlı uygulama bulunmalıdır.
  • Adım 4: Önbelleği ve veriyi silip etkisiz hale getirilmeli ve daha sonra tekrar aktif hale getirilmelidir. Sorun, 30 ile 40 saniye içinde düzelecektir.

Instagram’da Neden Mesaj Var Gibi Gözüküyor?

Instagram’da ileti olmamasına rağmen mesaj varmış gibi göstermesinin nedeni uygulamadaki sunucuların yoğunluğundan kaynaklanmaktadır. Sayfa yenilemesi sonucu ya da uygulamayı kapatıp açıldığında sorun çözülecektir. Ayrıca hiçbir şey yapılmasa dahi problem bir süre sonra kendiliğinden çözülecektir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Çok İnternet Yiyor

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.