Instagram Kullanıcı Adı Bulunamadı Ne Demek? Hata Çözümü

Instagram kullanıcı adı bulunamadı ibaresi 4 nedenle açıklanır. Kullanıcı adı Instagram’da kişilerin birbirini etiketlerken kullandığı isimdir.

Instagram Kullanıcı  Adı Bulunamadı

  • Birinci neden kişinin Instagram hesabını tamamen kapatmış olmasıdır. Instagram kullanıcısı artık o hesabı kullanmıyordur.
  • İkinci neden kişinin Instagram kullanıcı adını değiştirmesidir. Instagram hesap sahipleri kullanıcı adını değiştirebilirler. Bu durumda yeni kullanıcı adının girilmesi gerekir.
  • Üçüncü neden kişinin Instagram hesabını geçici olarak kapatmasıdır. Hesabı dondurma işlemi denilebilir. Geçici olarak kapatılan hesaplar daha sonra tekrar aktif hale getirilebilir.
  • Dördüncü neden ise Instagram kullanıcısının sizi engellemiş olmasıdır. Aradığınız isim sizi engellemişse o hesaba erişemezsiniz. Engellenip engellenmediğinizi başka bir hesaptan arama yaparak bulabilirsiniz. Eğer başka bir hesapta aramış olunan kullanıcı adı çıkıyorsa kişi sizi engellemiş demektir.

Instagram’da Neden Kullanıcı Adı Bulunamadı Yazar?

Instagram aramalarında kullanıcı adı bulunamadı yazmasının nedeni karşı tarafın tamamen hesabını kapatmış olması ya da sizi engellemiş olması anlamına gelmektedir. Instagram kullanıcıları bazen hesaplarını geçici olarak kapatabilir ya da kullanıcı isimlerini değiştirmiş olabilirler. Bu durumlarda da kullanıcı adı bulunamadı yazısı çıkmaktadır.

Instagram Kullanıcı Adı Bulunamadı Nasıl Çözülür?

Instagram kullanıcıları hesaplarını geçici olarak kapatıp bir süre sonra tekrar açmak istediklerinde sık sık ‘Instagram kullanıcı bulunamadı’ hatası ile karşılaşmaktadır. Bu nedenle web aramalarında ‘instagram kullanıcı adı bulunamadı diyor’ aramalarının yapıldığı kaydedilmiştir. İnstagram kullanıcı adımı kabul etmiyor hatası alıyor iseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Bulunamadı Nasıl Çözülür?

  1. instagram.com/contact/1652567838289083 öncelikle verilen bu adrese tıklanır. Açılan sayfada bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor soruna ‘Hayır’ cevabı tıklanır,
  2. Yeni açılan sayfada kimlikte yer alan ad, soyad bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmeli,
  3. Sonraki adımda Instagram kullanıcı adı istenecektir. Bu bilgi de doğru bir şekilde girilir,
  4. Daha sonra istenilen mail adresine kayıt olurken kullanılmış olan mail adresi girilir,
  5. En son adımda bilgi olarak yaşanılan ülke ismi sorulacaktır. Bu bilgi de güncel ve doğru olarak girilmelidir.

Tüm bilgiler girildikten sonra gönder butonuna tıklanması ile talebiniz Instagram yetkililerine iletilmiş olur. Instagram hesabının aktif hale getirilmesi biraz zaman alabilmektedir. Instagram yetkilileri talebi inceledikten sonra mail yolu ile olumlu ya da olumsuz iletişime geçmektedirler. Bu geri dönüşün belirli bir süresi bulunmamaktadır.

Instagram Kullanıcı Adı Kabul Etmiyor Neden?

İstenilen kullanıcı adı bir başka kullanıcıya ait ise Instagram yazmış olduğunuz kullanıcı adını kabul etmeyecektir. Bu nedenle başkasının kullanmadığı bir kullanıcı adı oluşturulması gerekir. İstemiş olduğunuz kullanıcı adına rakam nokta alt çizgi ya da bazı kısaltmalar ekleyerek kullanıcı adınızı oluşturabilirsiniz.

 Instagram Kullanıcı Adı Neden Değişmiyor?

Instagram’da bazı işlemler için süre kuralları yer alır. Kullanıcı adı değişikliği de bunlardan biridir. Instagram bazı durumlarda güvenlik gereği devlet ya da ilgili kurumsal firma tarafından kısıtlamaya uğrayabilir. Bu durumlarda kullanıcı adı değişikliği yapılamaz ve kısıtlama süresi belli değildir. Instagram kullanıcı ismi değişikliği için süre kuralı koymaktadır. Kural gereği 14 gün içerisinde iki kez isim değişikliği yapılabilir. Eğer bu süre dolmamış ise kullanıcı adı değişikliği için hata alabilirsiniz.

Kapatılan Hesabın Kullanıcı Adı Alınır mı?

Kapatılan Instagram hesabı Instagram’ın veri tabanı kayıtlarında kalmaya devam etmektedir. Bu nedenle Instagram kapatılan hesabın aynı kullanıcı adı ile alınmasına müsaade etmemektedir. Kullanıcı adının ne zaman boşa düşeceği konusunda Instagram’ın resmi bir açıklaması bulunmamaktadır. Instagram bu durumda kullanıcılara eski kullanıcı adına benzer bir isim almalarını ya da isme bazı işaretleri ekleyerek değiştirilmesini önermektedir.

Instagram İsim Değiştirme Kaç Gün Sürer?

Instagram’da güvenlik tedbiri amaçlı isim değiştirme süresi kuralı bulunmaktadır. İsim değiştirme süresi 14 gündür. 14 günün sonunda kullanıcı adı değişikliği yapılarak hesap kullanılmaya devam edilebilmektedir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.