Birinin Instagram Hesabını Sildiğini Nasıl Anlarım? Engelledi Mi?

Birinin Instagram hesabını sildiğini anlamak için ilk olarak Instagram arama yerine kişinin kullanıcını adını yazmanız gerekmektedir. Kullanıcı adını yazdığınızda herhangi bir profil çıkmadıysa hesap silinmiştir ve engellenmişsinizdir. Engellendim mi yoksa hesabı sildim mi? İkilemine düşmemek için aşağıdaki çözüm önerilerimizi deneyebilirsiniz;

Sizin olmayan farklı bir hesaptan o kişinin kullanıcı adını arama yerine yazın. Yazdığınızda herhangi bir hesap çıkmadıysa o hesap silinmiştir. Eğer, hesap o profilde çıkıyorsa ve ana profilinizde çıkmıyorsa engellenmişsiniz demektir. Buna ek olarak;

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Ne Demek?

Yeni kapatılan hesaplarda ‘’Kullanıcı bulunamadı’’ yazısını görebilirsiniz. Bu durumda da hesap kapatılmıştır diyebiliriz. Instagram hesap silindiğini anlamak için en belirgin özellik bu uyarının görülmesidir. Bu yarı hesabın tamamen silindiğini göstermektedir.

Birinin Instagram Hesabını Kapattığını Nasıl Anlarım?

Birinin Instagram hesabını kapattığını anlamak için şunlara dikkat edin;

  • Aramaya kullanıcı adı yazdığınızda çıkmıyorsa
  • ‘’Kullanıcı bulunamadı’’ yazıyorsa

Hesap kapatılmıştır diyebiliriz.

Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Görülür?

Kapatılan Instagram hesabı beyaz profil fotoğrafı şeklinde görülmektedir. Buna ek olarak ‘’Kullanıcı bulunamadı uyarısı gelmektedir. Hesap kalıcı olarak silindikten sonra hiçbir şekilde aramalarda da çıkmamaktadır.

Instagram Kalıcı Hesap Silme Kaç Gün Sürer?

Instagram’da hesabı silme seçeneğine dokunduktan 30 gün sonra kalıcı olarak silinmektedir. Bir ay sonra hesabınızı tekrar alamayacağınızı bilmemeniz gerekmektedir.

Instagram Hesap Silinince Aramada Çıkar Mı?

Instagram hesabı silindiğinde aramalarda çıkmamaktadır. Instagram algoritmasında silinene hesap her yerden silinir. Eğer, bir yerde etiketliyse etikete tıklandığında bile ‘’Kullanıcı bulunamadı’’ uyarısı karşınıza çıkmaktadır.

Instagram Hesabını Kapatınca Ne Olur?

Instagram hesabını kapatınca hesapta yer alan fotoğraflar, yorumlar, videolar, mesajlar ve takipçiler kalıcı olarak silinmektedir. Eğer, bu verilerin kaybolmasını istemiyorsanız Instagram hesabını silmek yerine dondurma seçeneğini düşünebilirsiniz. Dondurma seçeneğinde verileriniz silinmez.

Instagram Dondurulan Hesap Görünür Mü?

Dondurulan Instagram hesabı görülmemektedir. Dondurulan ya da kapatılan Instagram hesapları arama bölümünden kaldırılır ve kullanıcılara gösterilmez. İnsanlarla mesajlaştıysanız mesaj kutusunda isminize tıklayan biri ‘’Kullanıcı bulanamadı’’ hatası ile karşılaşacaktır. Hesap açıldıktan kısa süre sonra tekrar aramalarda görünebilmektedir.

Fake Hesap Kapatılırsa Bulunur Mu?

Fake hesap kapatılırsa ve savcılık izni ile Instagram’a gidilirse bulunur. Hesaplar silindikten sonra da belirli bir süre Instagram veri tabanında yer almaktadır. Bu nedenle de devletin isteği üzerine bu tarz sosyal medya platformları IP bilgilerini devlet ile paylaşmaktadır.

Engellendim mi Yoksa Hesabımı Kapattı Nasıl Anlarım?

Instagram’da engelleneni görmek için ilk olarak farklı bir hesaba ihtiyacınız var çünkü engellendiğiniz için bu durumun gerçeğini öğrenemeyebilirsiniz. Silinen hesap ve engelleyen hesap arasındaki ortak fark ‘’Kullanıcı bulanamadı’’ uyarısıdır. Bunu öğrenmek için farklı bir hesaba ya da Google’a girip o kişinin kullanıcı adını aratın. Eğer, kullanıcın profili açıksa ve siz girdiğinizde kullanıcı bulanamadı diyorsa engellendiniz demektir.

Instagram Ne Kadar Kapalı Kalırsa Silinir?

Instagram hesabınızı kapatma kararı aldıysanız 28 gün içinde silinecektir. Bu nedenle 28 gün içerisinde müdahale etme şansınız vardır.

Keşfedin: Instagram’da Beğeni Yapamıyorum

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.