Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası, kanalın kapanması ya da kanaldan atılmanız sonucunda görebileceğiniz bir hatadır. Bazı durumlarda ise internet bağlantısı problemlerinde Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası görülebilir. Bu hatayı çözmek için şunları yapabilirsiniz:

Çözüm 1: Nicegram Bot Üzerinden Sorunu Çözme

  • Adım 1: Hata aldığınızda ilk olarak yapmanız gereken Telegram uygulamasına giriş yapın.
  • Adım 2: Telegram’da bulunan botlar üzerinden “Nicegram Bot” u arayarak etkinleştirme işlemini yapın.
  • Adım 3: Karşınıza bir onay metni gelecek o metni onaylayın.
  • Adım 4: Şimdi Telegram uygulamasını yeniden başlatın ve sistemin yeniden yüklenmesini bekleyin.
  • Adım 5: Sistem yüklendiğinde “Bu kanal görüntülenmiyor” hatasından kurtulmuş olacaksınız.

Çözüm 2: VPN İle Sorun Çözümü

Yukarıdaki çözüm işe yaramadığı zaman bu durumda girmek istediğiniz grup bulunduğunuz ülke tarafından yasaklanmış olabileceği için bir VPN uygulaması ile bulunduğunuz ülkeyi değiştirmeniz gerekir. Bu değişim yapıldığında sistemin hata verme olasılığı düşüktür. Ülkemizde yasaklanan bir içerik Hollanda da serbest olabileceği için lokasyonu değiştirmede fayda vardır.

Çözüm 3: Fake Hesap İle Kontrol Sağlama

Gruptan atılmış ya da engellenmiş olabilirsiniz. Bunu anlamak için arkadaşınızın hesabından gruba giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Gruptan atıldıysanız ya da engellendiyseniz yönetici ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Hatası Nedir?

Telegram sisteminde “Bu Kanal Görüntülenmiyor” gibi bir bildirim aldığınızda bu durum için 2 neden bulunur. Bu nedenler;

  1. Grup yöneticileri tarafından engel yemiş olabilirsiniz. Engel yediğinizde açmak istediğiniz grup size “Görüntülenmiyor” hatası verir.
  2. İçerik olarak hassas içeriklerin bulunduğu bir gruba girmek istemiş olabilirsiniz. Bu durumda da eğer 18 yaş üzerindeyseniz filtreleri kapatabilir ve istediğiniz Telegram kanalına girebilirsiniz. Hassas içerik filtrenizin açık olup olmadığına dikkat edin.

Keşfedin: Telegram Gizli Sohbet

Telegram Engelli Gruba Nasıl Girilir?

Telegram üzerinden herhangi bir grupta engellendiğinizde tekrar aynı hesap üzerinden maalesef engel kalkmadığı sürece yeniden giriş yapamazsınız. Bu durumda yapılabilecek bazı çözüm yolları bulunur. Bunları denediğinizde engel yediğiniz gruba girmeniz mümkün olabilir

  1. Yöneticilere Ulaşmak: Engel yediğiniz grubun yöneticilerine ulaşarak sizi yeniden gruba almaları için ricada bulunabilirsiniz. Bu durumda belki yaşanan bir hatadan dolayı sizi engellediklerini söyleyebilir ve engeli kaldırıp yeniden gruba alabilirler.
  2. Yeni Bir Hesap Açma: Engel yediyseniz yeni hesap açarak gruba girmeniz gerekir. Yeni hesap olmadan ve engeliniz kalkmadan engelli olduğunuz gruba girmeniz mümkün değildir.
  3. Yeni Davet Linki İstemek: Yeni bir davet linki ile gruba katılmayı deneyebilirsiniz. Bunun için grup içerisinde bir arkadaşınızın olması gerekir. Bu durumda da gruba yeniden girmenizin zor olduğunu bilmelisiniz.

Keşfedin: Telegram Hesabı Silme

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.