Instagram Hikaye Önizlemelerini Güncelledi

Instagram hikayeler eklentisinin kullanımı hızla arttı fakat bu artış instagram’ın gözünde yeterli gelmediğinden olsa gerek yeni bir akış içi hikaye sunumu formatı hazırlandı. Bu yeni hikaye gösteriminden bahsetmek gerekirse; önceleri instagram uygulmasının en üst bölümünden takip ettiğimiz kişilerin hikayelerine göz atabilirken, artık  takip ettiğimiz kişilerin gönderilerini incelerken hikayeler bölümü karşımıza çıkmakta.

Yukarıda paylaştığımız fotoğrafta da görüldüğü gibi eskiden sadece profil resmini bir balon içerisinde gördüğümüz instagram hikayeler eklentisi, son bir kaç gündür; daha ilgi çekici hale gelmesi için o an yayınlanan hikayelerin bir ön izlemesini  de içeriyor.

Bir süredir bazı profillerde denemesi yapılan bu akış içinde hikaye gösterimi  yeni güncellemeyle resmi bir hale gelerek, tüm kullanıcıların profillerine yansıdı. Bu şekildeki paylaşımları gören instagram kullanıcıları bu dikdörtgen hikaye sunumunun; uygulamanın üst kısımında bulunan eski hikaye gösterim alanına da yansıyıp yansımayacağını sordu, instagram yetkileri ise şuanda bu şekilde bir güncellemeyi düşünmedilerini belirttiler.

Akış içerisinde hikaye gösterimi güncellemesi sonrasında Instagram hikayeleri günlük 250 milyon aktif kullanıcıya sahip oldu, bu uygulamayı kopyaladıkları uygulama olan snapchat ise yaklaşık olarak 175 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Siz de instagramda hikayleriniz daha fazla kullanıcıya ulaşmasını istiyorsanız, en uygun fiyatlarla en kaliteli takipçiler için doğru sitedesiniz. 🙂

 

Similar Posts

5 Comments

  1. Bence güzel olmadı 🙂 Sadece eski yerinde olsa daha güzeldi, şimdi olur olmaz hikayeler karşımıza çıkıyor.

  2. Ben bir iki kez denk geldim çok da hoşuma gitti ancak artık akış içinde göremiyorum:( iOS la mı ilgili acaba

    1. Genellikle öneriler kısmından sonra veya sponsorlu reklamların üst kısmında karşımıza çıkıyor, ios versiyonunda şuanda aktif fakat farklı bir sorun olabilir. 🙂

  3. İkinci hesabimda onizlemeleri gorup kendim de yapabiliyorum ama asıl hesapta baskalarinin onizlemelerini goremeyip bir de kendim de yapamiyorum onizleme diye bir secenek yok sorun ne olabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.