Drill Ne Demek? Sosyal Medyada Drill

Drill kelimesi ‘matkap’ ya da ‘delmek’ anlamına gelir. Müzikte ise drill rap; hayatın acı gerçeklerinden, şiddetten ve çeteleşmekten kaçış yolu anlamını taşır. Birçok drill rap sanatçısı duygu ve düşüncelerini ifade etmek için müziğe başvurur.  Drill kelimesi tamamen şiddet ile alakalı değildir. Ekonomik sıkıntılardan, şiddete getirilen çözümlerden ve kurtuluştan bahseden birçok rap sanatçısı bulunur.

Drill müzik, 2010 yılının başlarında Chicago, South Side yerinde yapılmaya başlanmış Trap müziğin alt dalıdır. Çıkış yeri Chicago olsa da İngiltere’nin Brixton bölgesinde bambaşka hale bürünmüştür. Karanlık, nihilist lirik, şiddet içeriği ile Trapten çokça etkilenen ritimleri ile bilinir.

Drill İnsan Ne Demek?

Drill insan; karanlık hayat yaşayan, hip hop tarzı ile giyinen ve diğer kişileri pek umursamayan insan tipine denir. Drill; giyim tarzı, antrenman çeşidi ve karakter tarifi gibi çok fazla alanda kullanılır. Drill insan olarak tabir edilen kişiler diğerlerine karşı karanlık tavır takındıkları söylenebilir. Kendine özgü giyim tarzları ile farklı olmak onlar için sıradan ve doğaldır. Özellikle hip hop tarzını benimserler.

Drill Tayfa Ne Demek?

Drill tayfa; genellikle kendi aralarında takılan başka kişiler ile kolayca iletişime geçmeyen, hip hop tarzını özümsemiş olan ve farklılıklardan hoşlanan insanların bir araya geldiklerinde kullanılan bir tabirdir. Drill tayfa olarak adlandırılan kişiler kendi aralarında da fazla samimiyet kurmazlar.

Drill Şarkı Ne Demek?

Drill şarkı, 2000’lerin sonlarında Chicago’da ortaya çıkan hip hop müziğin alt türüdür. Drill müzik, birçok yerel hayranı olan rapçilerin ve yapımcıların başarısı sayesinde 2012 yıllarında Amerika’nın ana akımına yükseldi. Meydanın ilgisi ve Drill sanatçılarının büyük yapımcılar ile çalışması ünlerini iyice artırdı. Türün öncü sanatçıları lirizm tarzları ve Chicago’daki suçla ilişkilendirmeleriyle dikkat çekti.

2012 yılından itibaren Londra’da özellikle Brixton bölgesinde UK Drill adı ile bölgesel bir alt tür ortaya çıktı. UK Drill 2012 yılının ortalarında ön plana çıktı ve Avustralya, Hollanda, İrlanda ve İspanya gibi birçok farklı ülkede sahneleri oldu.

Sosyal Medyada Drill Ne Demek?

Sosyal medyada Drill pek çok tanım ile kullanılır. Drill şarkı, hip hop türünün alt türüdür ve hayatın gerçekleri, ekonomik sıkıntı, şiddetten ve çeteleşmekten kaçış yolundan bahseder. Drill insan, hip hop tarzında giyinen, umursamayan ve arkadaş canlısı olmayan kişilere denir. Drill spor ise çok hareketli ve tekrarlı olan hareketlerin beceri kazanmaya yönelik kullanılmasıdır.

Sporda Drill Ne Demek?

Sporda drill kelimesi fazla hareket gerektiren ve tekrarı olan hareketlerin beceri kazanma amacıyla yapılmasıdır. Yüzmede sıkça kullanılır. Belirli hareketlerin belirli yeteneği kazanmak için spor bağlamında tekrarlanması olarak açıklanır. Sporcuların başarı elde etmek ve kendilerini bu alanda geliştirmek için sürekli tekrarladıkları aynı hareketlerden oluşan çalışma tempolarında drill denir. Bu sayede sporcular belirli yeteneklerini geliştirebilir. Kısaca bir çeşit antrenman bütünü olarak tanımlanır.

Keşfedin: Priv Hesap Ne Demek

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.