Instagram Hesabımı Donduramıyorum Çözümü ve Merak Edilen 8 Soru

Instagram hesabın dondurulurken bir sorun oluştu bildirimi alıyorsanız her şeyi doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. Instagram hesabınızı sorunsuz bir şekilde dondurmak için izlemeniz adımlar şu şekildedir:

Instagram Hesabımı Donduramıyorum Çözümü

  • Adım 1:  Instagram hesabımı donduramıyorum çözümü için öncelikle telefonunuzda Instagram uygulamasını açmalısınız.
  • Adım 2: Üst sağ tarafta yer alan profili düzenle seçeneğine tıklamalısınız.
  • Adım 3: Karşınıza çıkacak seçenekler arasında “hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Adım 4: Bu seçeneğe tıkladığınızda Instagram size hesap dondurma nedeninizi soracak. Eğer seçeneklerde yer alıyorsa tıklamalısınız. Eğer seçeneklerde yer almıyorsa en alt kısımda kendi özel nedeninizi yazmanız için metin kutusu karşınıza çıkacak. Oraya hesap dondurma talebinizin nedenini yazmalısınız.
  • Adım 5: Eğer hesabınızı dondurmaktan vazgeçerseniz bir hafta içerisinde giriş yaparak bu isteğinizi iptal edebilirsiniz.

Instagram Hesabı Dondurulamıyor Neden?

Instagram hesabınız dondurulurken bir sorun oluştu hatası alıyorsanız, sebebi hesabınızı yakın zamanda çok sık dondurmanız olabilir. Kısa tarih aralıklarıyla hesap donduran kullanıcıların hesaplarına Instagram dondurma engeli getirebiliyor. Hesabını sık sık donduran bir kullanıcıysanız, engellendiğiniz zaman dondurma işlemi esnasında “Üzgünüz. Hesabını yalnızca haftada bir kapatabilirsin. Birkaç gün sonra tekrar dene” uyarısı alabilirsiniz. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız Instagram yardım bölümünden sorununuzu bildirmelisiniz. 1-2 hafta içerisinde izlemeniz gereken adımlar detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Eğer sorun hesabınızı sık sık dondurmak istemeniz değilse internet bağlantısında yaşanan bir problem de hesap dondurma işleminizin gerçekleşmemesine yol açabilir.

Instagram Hesabı Neden Açıldıktan Bir Gün Sonra Doldurulur?

Instagram hesabınızı açtıktan hemen sonra dondurmanız mümkündür. Ancak geri açmak için yalnıza 1 haftanız var. Instagram uygulaması hesabınızı dondurmak istediğinizde ilk olarak pişman olma ihtimalinize karşı 1 haftalık geçici dondurma süresi verir. Bu süreçte eğer hesabınızı tekrar açmazsanız, hesabınız tamamen donmuş olacaktır.

Instagram Hesabı Neden Haftada Bir Donduruluyor?

Instagram, kullanıcılarına yalnızca haftada bir kere hesap dondurma izni verir. Haftada bir kereden fazla hesabınızı dondurmaya çalışırsanız Instagram tarafından uyarı bildirimi alabilirsiniz. Bu bildirimi almamak için, hesap dondurma sıklığınızı kontrol etmelisiniz. Bazı durumlarda daha önce hesabınızı hiç dondurmamış olsanız bile bu uyarıyı almanız mümkün. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız Instagram yardım bölümünden sorununuzu bildirmelisiniz.

Instagram Hesabı Dondurulunca Silinir Mi?

Instagram hesabınızı dondurduğunuz zaman hesabınız silinmez. Dondurduğunuz bir hesaba daha sonrada tekrar giriş yapabilirsiniz. Hesabınızın silinmesi için, hesabı kalıcı olarak kapat seçeneği ile hesabınızı silmiş olmanız gerekir.

Instagram Hesabı Dondurunca Ne Zaman Açılır?

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra yeniden açmanız için 1 ya da en fazla 2 gün kadar beklemeniz gerekir. Bu süre zarfında dondurduğunuz hesaba giriş yapmak isterseniz, denediğiniz zaman “kullanıcı adı ya da şifre hatalı” uyarısı ile karşılaşırsınız. Bu nedenle hesabınızı dondurduktan sonra 2 gün kadar giriş yapmayı denemeyin.

Instagram Hesabı Dondurunca Mesaj Gelir Mi?

Instagram hesabı dondurulunca mesaj gelir. Ancak bunun olması için mesaj atmak isteyen kişiyle daha önceden mesajlaşmanızın bulunması gerekir. Eğer konuşmalar duruyorsa, mesaj atacak kişi o sohbet penceresi üzerinden mesaj gönderebilir.

Instagram Hesabı Dondurulur Mu?

Instagram hesabı dondurulabilir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak dilediğiniz zaman (haftada bir kere olacak şekilde) Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Daha sonrasında kullanmak isterseniz dondurduktan 1-2 gün kadar sonra tekrar hesabınızı açabilirsiniz.

Dondurulmuş Hesaba Mesaj Atılır Mı?

Dondurulmuş bir Instagram hesabına mesaj atılabilir ancak bunun yapılması için hesap dondurulmadan önce bir mesajlaşma olması ve mesajların duruyor olması gerekir. Dondurulmuş bir hesaba mesaj atmak için, daha öncesinden görüştüğünüz mesaj bölümünden hesap aktifmiş gibi mesajınızı yazmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: Topluluğumuzu Korumak Adına Bazı Hareketleri Sınırlıyoruz Ne Demek?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.