Facebook Profil Kilitleme Nedir? 3 Adımda Nasıl Yapılır?

Facebook profil kilitleme, kullanıcın içerik görüntülenmesini sınırlandırdığı anlamına gelmektedir. Birçok kişi göndersinini sadece arkadaşları tarafından görülmesini ve yabancılar tarafından görülmemesi istemektedir. Buna bir çözüm olarak ortaya çıkan Facebook’ta hesap kitleme, içerikleri sınırlandırmaya yarayan bir özelliktir. Bir kişi hesabını kilitlediyse aşağıdakileri sadece arkadaşları görebilmektedir;

  • Kapak fotoğrafının büyük hali.
  • Profil fotoğrafının büyük hali.
  • Paylaştığı hikayeler.
  • Profilinde yer alan paylaşımlar, gönderiler ve fotoğraflar.

Facebook Profil Kilitleme Nedir?

Facebook Profil Kilitleme Nasıl Yapılır?

Facebook profili kilitledikten sonra arkadaşınız olmayan ve profilinize girenler gönderilerinizi göremeyecektir. Facebook profil gizleme ayarı yapmak için aşağıdaki adımları sırası ile takip ediniz;

  • Adım 1: İlk olarak Facebook uygulamasına giriş yapınız ve daha sonra profilinize giriniz.
  • Adım 2: Profilinize giriş yaptığınızda ‘’Profili düzenle’’ butonunun altında yer alan ‘’Profil kitleme’’ ayarlarına gelin.
  • Adm 3: ‘’Profilini kitle’’ seçeneğine tıklayın ve devam edin. Bu aşamadan sonra Facebook profil kilidi açma başarılı bir şekilde tamamlanacaktır.

Eğer, Facebook profil kilitleme kapatma yapmak istiyorsanız tekrar profilde yer alan ‘’Profilini kilitledin’’ yazısına tıklayınız. Yazıya tıkladıktan sonra kilit açmak için aynı adımları atacaksınız. Bu adımlar sonucunda kilit açılmış olacaktır.

Facebook profil kilidi

Facebook Profili Kilitleme Ne İşe Yarar?

Facebook’da insanlar, profillerinizi gizlemek amacı ile profillerini kilitlemektedirler. Tanımadıkları kişilerin fotoğraflarını görmesi, gönderilerine bakması tedirginlik yaratabilmektedir. Bu nedenden dolayı da insanlar kendini güvene almak amacı ile profillerini kilitlemektedir. Kişi, profilini kilitlediğinde sadece arkadaşları gönderilerini görecektir.

Facebook Kilitleme Yok Neden?

Facebook kilitleme yok hatası uygulamanın güncel olmamasından kaynaklıdır. Facebook güncellemeleri, uygulamayı güncelledikten sonra aktif olmaktadır. Bu yüzden dolayı herhangi bir güncellemeden faydalanmak istiyorsanız mutlaka uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir. Kilitleme yapmak için de uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir.

Facebook Koruması Nedir?

Facebook koruması, hesapların daha güvenli bir hale gelmesi ve kullanıcıların daha rahat bir ortamda dijital gezinti yapması amacı ile Facebook tarafından geliştirilmiştir. Koruma ile birlikte insanlar hesaplarını sadece arkadaşları görecek şekilde ayarlayacak ve bu sayede yabancı kişiler hesap içerisini göremeyecektir. Fotoğraflar, gönderileri ve diğer özel veriler gizlenerek bir koruma sistemi geliştirilmiştir. Bu koruma sistemi ile daha güvenli bir ortam olacağından şüphemiz yok.

İlginizi Çekebilir: Instagram Reklamları Nasıl Kapatılır?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.