Instagram Kamera ve Mikrofon Erişimine İzin Verme Sorunu Neden Olur?

Instagram uygulaması hikaye paylaşımlarında kamera ve mikrofon erişimine izin verme sorununun nedeni, telefonun Instagram ayarlarında uygulamanın istediği izinlerin verilmemesi yüzündendir. Eğer Instagram uygulaması için izin verme işlemi gerçekleştirilemiyorsa, uygulamada bir hata oluşmuş demektir. Benzer bir sorun, hikaye paylaşırken Instagram fotoğraflara erişime izin verme sorunu şeklinde de olabilmektedir.

Instagram Kamera ve Mikrofon Erişimine İzin Verme Çözümü

Instagram kamera ve mikrofon erişimine izin verme çözümü şu şekildedir:

  • Adım 1: Telefonun “Ayarlar” uygulamasını açın.
  • Adım 2: iOS telefonlar için “Instagram” ayarlarını açın. Arama kutucuğuna Instagram yazarak da sekmeye ulaşabilirsiniz. Android cihazlar için “Uygulamalar” sekmesini açın ve ardından “Instagram” ayarlarına gidin.
  • Adım 3: iOS telefonlar için, açılan sekmedeki “mikrofon” ve “kamera” erişim izinlerini açın. Android cihazlar için “İzinler” seçeneğine dokunun. Buradan “mikrofon” ve “kamera” erişim izinlerini açın.
  • Adım 4: Ayarları kapatın ve uygulamayı açıp herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Eğer hikaye kısmını açtıktan sonra kameranız açılıyor ise herhangi bir sorun kalmamış demektir.

Bu adımlardan sonra uygulamada hala aynı hata ile karşılaşılıyor ise, kullanıcı Instagram uygulamasını tamamen kaldırıp yeniden telefona indirmesi gerekmektedir. Bazı uygulamalar izinler ile ilgili bu tür sorunlar çıkarabilmektedir. Bunun için en kestirme yol, uygulamayı tamamen silmek ve ardından yeniden indirmektir. 

Instagram Neden Kamera ve Mikrofona Erişemez?

Instagram uygulamasının kamera ve mikrofona erişememe durumu aslında kullanıcının gerekli izinleri vermemesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle iPhone telefonlarda uygulamaların sahip olduğu erişim izinleri, indirildikten sonra tek tek kullanıcıya sorulmaktadır. Kullanıcılar bazen karşılarına bir anda çıkan izin verme seçeneğini kapatmakta ya da farklı bir yere dokunduğu için uyarı kendiliğinden kapanmaktadır. Bu tür durumlarda telefonda uygulamanın kamera ve mikrofon erişim izinleri kapalı olarak ayarlanmaktadır. Kullanıcının yapması gereken, erişim iznini yeniden sağlamaktır. Ardından herhangi bir sorun yaşamadan uygulamada hikaye ya da post paylaşımları kolaylıkla yapılabilmektedir.

Diğer problemlerinizi de yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Keşfedin: Instagram Şifre Değiştirince Diğer Cihazlardan Çıkış Yapar Mı?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.