Instagram’da Popüler Olmak

Instagram, insanların fotoğraflar ve kısa videolar paylaşabileceği ve takipçilerinin bu fotoğraflar hakkında yorum ve beğeni yapabileceği bir sosyal medya platformudur. Gün geçtikte üyeleri tarafından sitede veya uygulamada geçirilen zaman ve yapılan paylaşımlar artmaktadır. Bu yazıda sizler için etkili bir instagram profilinin nasıl olacağından bahsedeceğiz. Öncelikle belirli bir takipçi kitlesi oluşturup, bu kitleye hitap edebilmek gerekiyor. Takibe takip, beğeniye beğeni gibi metotları kullanabilir ve ciddi sonuçlar elde edebilirsiniz. Fakat takibe takip yapıp, insanların seni takip etmelerini bekleyip sonradan takipten çıkma gibi çok teferruat gerektiren işlemlerden yanı sıra instagram takipçi satın alarak hitap edebileceğiniz kitleyi belirlemenizde mümkün olacaktır. Kitleyi elde ettikten sonra, sürekli sosyal medyada paylaşılan içerikleri takip edip, kendinizi ve yapacağınız paylaşımları güncellemeniz gerekiyor. Instagram dışında diğer sosyal medya platformlarını kullanmanız ve hesaplarınızı genel anlamda güncel tutmanız, sizin diğer sosyal medya kullanıcılarından bir tık yukarıda olduğunuzu gösterir. Yaptığınız paylaşımlar, sizin kişiliğinizi ve herhangi bir konu hakkındaki görüşlerinizi göstereceğinden, paylaşmadan önce düşünmeniz ve yapacağınız paylaşımın sizin kişiliğinize uyup uymadığını kendi içinizde tartmanız gerekmektedir.

Etkili bir instagram profili sahibi olmak istiyorsanız, hesabınızı sürekli güncel tutmanız ve takipçilerinizin beğendiği tarzda paylaşımlar yapmanız gerekmektedir. İlk acemilik safhasında yapacağınız paylaşımlardan takipçi kitlenizin neleri beğenip, neleri beğenmeyeceği konusunda fikir sahibi olacaksınız. Bu konuyu abartıp sürekli takipçiler ne isterse onu yapmak, bir süre sonra size kendi kişiliğiniz dışında paylaşımlar yaptığınız için negatif bir algı yaratabilir. Çevremizden öğrendiğimiz gibi, yapacağımız her şeyi dozajında yapmamız ve en etkilisini yapabilmek için çalışmamız gerekiyor. Instagram takipçi kitlenizi gün geçtikçe siz belirleyecek, yaptığınız paylaşımlar sonrası kitle dışındaki takipçileriniz takipten çıkacaklardır. Takipçilerinizin azalması size kötü bir durum olarak yansısa da, en azından ne tür bir kitlenin sizi takip edeceğini belirleyebileceğiniz için olumlu yönden bakmak çok daha mantıklı olacaktır. Kendi belirlemiş olduğunuz kitleyi etkili bir şekilde kullanma ihtiyacı duyacak, artık instagram sizin hobiniz dışında kalıp bir gelir kaynağınız olacaktır. Mesela elinizde 18-25 yaş arası bir bayan kitlesi var ise bu kitle için butiklerden reklam alıp paylaşabilir, takipçi sayınıza göre ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Önemli olan sizin ve hesabınızın dışarıdan bakan kullanıcılara neler yansıttığıdır. Bu tarz bir kitleyi yakalamak, karşı cinsinizin beğeneceği paylaşımlar yapmayı ve çoğu şeyin onların isteyeceği gibi olmasını gerektirebilir. Bazı zamanlarda bu durumdan sıkılacaksınız ve kendi özgür paylaşımlarınızı yapmak isteyeceksiniz. Aslında tam o zamanlar, etkili bir instagram hesabına sahip olduğunuz zamanlar oluyor.

Önemli olan sizin instagram’ı ne amaçla kullanacağınız, para kazanmak istiyorsanız o yönde bir çalışma yaparak o tarz bir kitle elde edebilirsiniz. Sosyal içerikler paylaşıp, güncel konulara hakim ve bu işi severek yaparak paylaşım yapan kişi olmak istiyorsanız sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmanız ve paylaşımları herhangi bir sosyal medya üyesi gibi değil, sosyal medya uzmanı gibi değerlendirip kendinize göre yorumlamanız gerekiyor. Yapılan paylaşımlar sürekli farklılık göstereceğinden, instagramda etkili bir profile ulaşmanız, sizin çok iyi bir takipçi olmanız sürecini tetikler. Diğer sosyal medya platformlarında ne kadar çok zaman geçirir ve görmüş olduğunuz farklılıkları instagram’a o kadar hızlı yansıtabilirseniz, etkili bir hesap sahibi olur ve hesabınızla övünebilirsiniz. Örneğin, facebook-twitter kullanan bir arkadaşınız sizin instagram hesabınızı sorduğunda ve hesabınızı ona ilettiğinizde, yaşayacağı şaşkınlık sizi sürekli heyecanlandırıp kendinizle gurur duymanıza neden olacaktır. Bu durum instagram takipçi sayınızla birebir alakalı olup, sizi instagram takipçi satın alma ya teşvik edecektir.

Similar Posts

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.