Whatsapp Geçici Olarak Kullanılamıyor Çözüm Yöntemleri

Whasapp geçici olarak kullanılamıyor gibi bir durumla karşılaştığınızda 4 farklı çözüm yolu bulunmaktadır. Bu çözüm yolları farklı durumlarda işinize yarayabilmektedir. Bu çözüm yolları aşağıdaki gibidir;

Whatsapp Geçici Olarak Kullanılamıyor

Çözüm 1: Whatsapp sürümü güncellemek

Bu tip durumlarda genellikle whatsapp sürümleri güncel değildir. Güncellemekte fayda bulunmaktadır. Bununla birlikte mobil veri ya da wi-fi uyuşmazlığından da kaynaklanıyor olabilmektedir. İnternet bağlantınız varsa, uygulama ön belleklerini silerek, güncel Whatsapp sürümünü kullanmanız gerekmektedir.

Çözüm 2: Whatsapp kaynaklı çözümleme

Whatsapp’a giremiyorum gibi durumlarda ya da geçici olarak kullanılamadığında genellikle Whatsapp üzerinde bir işlem yapılıyor demektir. Son zamanlarda çok sık karşılaşılan bu durum için yapmanız gereken tek şey maalesef beklemek. Teknik hata sizin cihazınızdan kaynaklanmıyorsa Whatsapp yöneticilerinin durumu düzeltmesini beklemeniz gerekmektedir.

Çözüm 3: Önbellek temizleme

Whatsapp uygulamasının ön belleğini temizleyerek uygulamanın hem hızlı çalışmasını hem de problemin çözülmesini sağlamanız mümkündür. Bu adımları gerçekleştirmek için Ayarlar paneline girip uygulamalar bölümünde Whatsapp’ı bulup daha sonra “Ön Belleği Temizleme” adımlarını uygulamanız gerekmektedir.

Çözüm 4: Telefon tarihini düzenleme

Telefonunuzun tarih ve saat bağlantıları güncel zaman ile uyumlu değilse bu tip durumlarla karşılaşılması mümkündür. Genelde SIM kartınızı çıkardığınızda bu durumla karşılaşmanız mümkündür. Telefonunuzun gerekli ayarlamalarını kontrol edin ve yanlışlık varsa düzeltin.

Whatsapp Geçici Olarak Kullanılamıyor Neden?

Whatsapp geçici olarak kullanılamıyor gibi bir bildirim karşınıza gelebilecek birçok nedenden kaynaklı olabilmektedir. Ancak en sık bilinen ve en çok karşınıza gelen iki neden bulunmaktadır bu nedenler;

  1. Bağlantı sorunu yaşamanızdan kaynaklı olarak erişim izninin olmaması. İnternet erişiminde yaşanan problemden dolayı whatsapp gibi birçok uygulamanın da kullanılması zordur. Yapmanız gereken bağlantı sorununu çözmektir.
  2. Whatsapp kaynaklı erişim problemi. Bu tip durumlarda genellikle Whatsapp geçici olarak kullanılamıyor 1 saat sonra tekrar deneyin gibi bildirimler de gelmektedir. Whatsapp yazılımcılarının gerekli düzeltmeleri yapmasını beklemeniz gerekmektedir.

Bu durumların dışında Whatsapp kullanamama gibi bir durum söz konusu değildir. En çok karşılaşılan sıkıntı ise Whatsapp uygulamasının yöneticilerinin program üzerinde işlem yapıyor olmasıdır. Düzeltmeler bittikten sonra uygulama da kullanıma açılacaktır.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Çevrimiçi Gizleme

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.