Twitter Hassas İçerik Açma Nasıl Yapılır? Açma ve Kapama Ayarları

Twitter hassas içerik açma ayarları ile birlikte Twitter ana sayfasına düşebilecek birçok uygunsuz gönderiyi filtreleyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere ana sayfada gezinirken videolar otomatik şekilde oynatılır ve gönderiler de otomatik şekilde açılır. Bu durumda da görmek istemeyeceğiniz gönderiler karşınıza çıkartılabilir. Buna çözüm olarak Twitter’ın geliştirmiş olduğu Twitter hassas içerik ayarı ile birlikte bu durumuna son verebilirsiniz. Bu ayarı yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

Twitter Hassas İçerik Açma Nasıl Yapılır? Açma ve Kapama Ayarları

 • Adım 1: İlk olarak Twitter uygulamasına giriş yapın ve daha sonra sol üst tarafta yer alan küçük fotoğrafınıza tıklayın.
 • Adım 2: ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ alanına giriş yapın.
 • Adım 3: ‘’Gizlilik ve güvenlik’ seçeneğine tıklayarak devam edin.
 • Adım 4: Burada ‘’Gördüğün içerik’’ seçeneğine tıklayın.
 • Adım 5: Son olarak ‘’Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster’’ seçeneğini aktif hale getiriniz. Aktif hale getirdiğinizde artık hiçbir uygunsuz gönderi size gösterilmeyecektir. Twitter hassas içerik açma Android ayarları 5 adımda yapılabilir.

Twitter Hassas İçerik Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter’da hassas içerik kapama ayarlarından hassas içeriklere izin verdiğiniz taktirde hiçbir ayrım yapılmadan bütün gönderiler ana sayfanıza görülecektir. Bu durumda da cinsel içerikli videolar veya ahlak dışı gönderiler ana sayfanıza düşecektir veya hiçbir uyarı olmadan açılacaktır.

 • Adım 1: Twitter hassas içerik ayarları için ilk olarak Twitter uygulamasını açın ve daha sonra sol üst tarafta yer alan fotoğrafınıza tıklayın.
 • Adım 2: Açılan ekranda ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ bölümüne giriş yapın.
 • Adım 3: Karşınıza çıkan ekranda ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ seçeneğine tıklayınız.
 • Adım 4: ‘’Gördüğün içerik’’ seçeneğine tıklayarak devam ediniz. İlerleyen adımda Twitter hassas içeriği açacaksınız.
 • Adım 5: Gördüğün içerik kısmına girdiğinizde ‘’Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster’’ seçeneğini kapalı hale getiriniz. Bu seçeneği aktif ettikten sonra artık bütün videoları izleyip gönderileri görebileceksiniz.

Twitter’da Hassas İçerik Nedir?

Twitter’da hassas içerik, uygunsuz olarak kullanıcıların ahlakını bozabilecek içeriklere verilen isimdir. Twitter’da birçok ahlaka uygun olmayan içerik yer almaktadır. Bu içerikleri önceden filtrelemek yani göstermemek için hassas içerik seçeneği açılır. Hassas içerik seçeneği aktif edildiğinde ise bu içerikler ana sayfanıza gelse bile görünmeyecektir. Eğer, Twitter hassas içerik açma ayarlarından açarsanız bütün hassas içerikler ana sayfanızda açılacaktır. Bu noktada o içerikleri görmemek için kapatmanız gerekmektedir.

Twitter Hassas İçerik Açılmıyor Neden? Ne Yapmam Gerekir?

Twitter hassas içerik açılmıyor probleminin ana kaynağı ‘’Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster’’ seçeneğinin aktif olmasıdır. Bu seçenek aktif olduğu için hiçbir hassas medya size gösterilmeyecektir. Hassas medyaları görmek istiyorsanız yukarıda sunduğumuz Twitter hassas içerik kapat ayarlarını yapabilirsiniz.

Twitter’da +18 Nasıl Açılır?

Twitter’da +18 içerikleri açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

 • Adım 1: İlk olarak Twitter uygulamasına giriş yapınız ve sol üstten fotoğrafınıza tıklayarak ayarlar paneline giriniz.
 • Adım 2: Buradan ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ alanına girin.
 • Adım 3: ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ seçeneğine tıklayın ve Twitter’da +18 açmak için bir sonraki adıma geçin.
 • Adım 4: ‘’Gördüğün içerik’’ seçeneğine tıklayarak devam ediniz.
 • Adım 5: Bu noktada ise ‘’Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster’’ yazısının yanında bulunan butonu kapatınız.

Butonu kapattığınızda bütün hassas içerikler görülecektir. Bu butonunun asıl amacı uygunsuz olan gönderileri kapatmaktır. +18 içerikleri görememenizin asıl nedeni bu seçeneğin aktif olarak kullanılmasıdır.

Hassas İçerik Ne Anlama Gelir?

Hassas içerik, rahatsız edici veya ahlaka uygun olmayan içerik anlamında kullanılmaktadır. Bu içerikler, kişilerin zihnini bulandırabilir veya psikolojilerini bozabilir. Bu yüzden bu içerikleri görmek okuyucunun tercihine bırakılmıştır. Dileyen kapatabilir dileyen de açabilir.

Bir Önceki Yayın: Twitter’a Instagram Linki Nasıl Eklenir?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.