Tiktok İzlenmeye Para Veriyor Mu 2022? Nasıl Kazanılır ve Çekilir?

Tiktok, izlenmeye para vermemektedir. Tiktok’ta canlı yayından para kazanan kişiler, jeton ile para kazanmaktadır. Canlı yayın esnasında ana ekranda izleyicilerin alabileceği öğeler diğer bir adı ile jetonlar bulunur. Kullanıcılar bütçesi kadar jetonu alır ve yayıncıya bağış yapmış olur. Tiktok’taki kazanç bu şekildedir. Buna ek olarak özel reklamlar ile kazanılan paralar vardır. Markalar, konusuna uygun kanallar ile özel reklam anlaşması yapabilirler.

Tiktok izlenme kazancı 2022’de de izlenme sayısına göre belirlenir algısı oldukça yanlıştır. Çünkü, sosyal medya platformlarında (Youtube hariç) izlenme başına para verilmemektedir. Uygulama içerisinde aldığınız jeton gibi ürünlerin yayıncılara hediyesi ile para kazanmaları mümkündür.

Tİktok İzlenmeye Para veriyor mu?

Tiktok’ta Canlı Yayından Nasıl Para Kazanılıyor?

Tiktok’ta canlı yayından para kazanılmaktadır. Uygulama içerisinde bulunan jetonları aldığınızda kullanıcıya belirli bir miktar gitmektedir. Tiktok güncel jeton fiyatları 2022’de aşağıdaki gibidir;

 • 14 Jeton: 4, 85 TL
 • 70 Jeton: 24,30 TL
 • 350 Jeton: 121,55 TL
 • 700 Jeton: 243,15 TL
 • 1400 Jeton: 486, 19 TL
 • 3500 Jeton: 1,215,49 TL
 • 7000 Jeton: 2,430,99 TL
 • 17500 jeton: 5,500,00 TL

Yeni üyelere ise tablonun sağ üstünde yer alan miktar kadar jeton hediye ediliyor.

Tiktok’ta canlı yayından para kazanmak için jeton kazanmanız gerekiyor. Kullanıcı jetonu aldı peki şimdi ne olacak? Cevabı aşağıdaki görselde;

Kişiler jetonlarla yukarıdaki gibi hediyeler alıp yayıncılara gönderiyor ve böylelikle jetonlar yayıncılara geçmiş oluyor. Tiktok’taki para kazanma sistemi bu şekildedir.

Tiktok’ta Yatan Para Nasıl Çekilir?

Para kazanma limitini tamamladıysanız ”Para çek” butonu aktifleşir. Ayarlar kısmından bakiyenizi kontrol edin. Eğer, para çekme limitine geldiyseniz hesabınıza tanımlı bir banka hesabı eklemeniz gerekir. Bunun için şu adımları takip edin;

 • Adım 1:  Tiktok’a girin ve profilinizin sağ üst tarafında yer alan üç çizgi sembolüne tıklayın.
 • Adım 2: ”Ayarlar ve gizlilik” seçeneğini seçin ve ilerleyin.
 • Adım 3:  Karşınıza gelen ekranda ”Bakiye” kısmına tıklayın.
 • Adım 4: Bakiye alanında Tiktok bakiye sorgulama için ”Hediye geliri” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 5: Tıkladığınızda aşağıdaki görsel karşınıza gelecektir. Buradan bakiyeye bakabilir, banka hesabı ekleyebilir ve para çekebilirsiniz. Tiktok’tan para çekme 2022 yılında böyledir.

Tiktok Komisyon Oranı Kaç?

Tiktok komisyon oranı %60’dır. Bir yayıncıya hediye gönderdiğinizde Tiktok’un bunun %60’ını alır ve kalan %40’ını kullanıcının hesabına tanımlar. Dolayısıyla attığınız paralar direkt olarak kullanıcının hesabına geçmez.

Tiktok Hangi Ülkelerde İzlenmeye Para Veriyor?

Tiktok indirilen bütün ülkelerde para kazanma aktiftir. Tiktok’un yasal olduğu ülkelerde canlı yayından para kazanılabilir.

Tiktok Kaç İzlenmeye Para Veriyor?

Tiktok’ta izlenme başına para kazanma yoktur, canlı yayından bağış ile para kazanma vardır.  Kullanıcıların gönderdiği hediyelere göre para kazanma oranı değişebilir.

Tiktok Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Tiktok günlük para çekme limiti 2022 için 1000 dolardır. Günlük 1000 dolar para çekebilirsiniz.

Tiktok Neye Göre Para Veriyor?

Canlı yayından atılan jetonlara göre para veriliyor. Jetonlar yayıncılara geçmeden önce Tiktok tarafından komisyon alınıyor ve yayıncılara 0,04 TL jeton ücreti kalıyor. Gönderilen jetonlar 0,04 TL ile çarpılıyor ve kazanç hesaplanıyor. Mesela,

20000 Jeton kazanan bir kişinin hesabını yapalım;  20.000 x 0,04 = 800 TL

Tiktok’ta En Az Ne Kadar Para Çekilir?

Tiktok’ta para çekme limiti 30 dolardır. Kazanılan hediyelerin parasal değeri 30 dolara geldiğinde para çekimi yapabilirsiniz. Bu nedenle de Tiktok’tan en az çekilebilecek para 30 dolardır.

Tiktok İzlenme Parası Nereye Yatar?

Tiktok izlenme parası hesabınıza tanımlamış olduğunuz banka hesabına yatar. Para çekme işlemini yukarıdaki başlığımızda adım adım anlattık.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.