Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme 2022 Güncel Çözümü

Instagram silinen mesajları geri getirme işlemi için deneyebileceğiniz 4 farklı çözüm yolu bulunmaktadır. Bu çözümler;

  1. Instagram verilerini bilgisayara indirin.
  2. JSON dosyalarını csv formatına dönüştürün.
  3. CSV formatı ile Instagram silinen mesajları geri getirin.
  4. Instagram’dan yardım isteyin.

Instagram Sİlİnen Mesajları Gerİ Getİrme

1. Instagram Verilerini Bilgisayara İndirin

Instagram eski mesajları görme için uygulamada hesabına ait tüm verileri bilgisayara indirmek gerekir. Bu verilerin içinden sadece silinen mesajlar değil, önceden beğenilen paylaşımlar, gönderiler, yorumlar, profil, ayarlar, paylaşılan hikaye ve birçok geçmişe ait izler görülmektedir.

 • Adım 1: Profil sayfasına erişim sağlayıp sağ üst bölümde bulunan alt alta üç çizgiye giriş yapılmalıdır.
 • Adım 2: ekrana gelen kısımdan ‘’ayarlar’’ bölümü işaretlenmelidir.
 • Adım 3: ‘’Güvenlik’’ ardından ‘’veri indirme’’ seçeneklerine sırasıyla girilmelidir.
 • Adım 4: Ekrana e posta talep eden menü açılacaktır. Mail adresi girildikten sonra ‘’indirme talep et’’ seçeneğine dokunulmalıdır.
 • Adım 5: son olarak Instagram hesabı şifresi istenecektir. Giriş tamamlandıktan sonra uygulama sunucularının verilerinin ulaşması beklenmelidir.

Not: Bu veriler mail adresine spam ya da gereksiz kutusuna gelebilir. Kontrol edilmelidir.

2.JSON Dosyalarını CSV Formatına Dönüştürün

Instagram’ın ilettiği mesajlar ve bildirimler ile alakalı tüm dosyalar .json formatında olmaktadır. Dosyaları açarak Instagram silinen mesajları geri alma mümkün olsa da karakter sorunu nedeni ile tam okunaklığı mümkün olmayabilir. Bu yüzden .JSON dosyalarını .CSV formatına dönüştürmek gerekmektedir.

Messages klasörü içinde bulunan, Message_reguests klasörü kişiye gönderilmek istenen mesajların verisidir. Inbox ise direkt olarak mesajlaşılan kişinin verilerini içermektedir. Bu kısımdan silinen mesajların konumuna göre seçmek gerekmektedir. Inbox klasörün içinde yer alan verilerini görüntülemek için ‘’message_1.json’’ dosyasını json-csv.com adresinden CSV formatına dönüştürülmelidir.

Not: Message_1.json klasörü örnek olarak isimlendirilmektedir. Bu klasör içinde çok fazla message_X.json dosyası bulunabilir. Silinen mesajların sayısına bu sayı değişebilir.

Eski mesajlar ile ilgili bir paylaşım.

3. CSV Formatı ile Instagram Silinen Mesajları Geri Getirin

Instagram silinen mesajları geri getirme 2022 işlemini gerçekleştirmek için verilerin CSV formatına dönüşmüş olması gerekmektedir. ‘’or Excel File (XLSX)’’ seçeneğiyle mesajları Excel uygulamasına dosya formatında indirilmektedir. Ya da ‘’DOWNLOAD CSV’’ seçeneği ile CSV dosya formatı da indirilmektedir.

 • ‘’Mesages_timestamp_ms’’ kısmından mesajlaşmasının tarihi ya da saati öğrenilmektedir.
 • ‘’Messages_sender_name’’ bölümünden ise göndericinin ismi bulunmaktadır.
 • ‘’Messages_content’’ seçeneğinden de mesaj içeriğine ulaşılmaktadır.

İstenilirse ‘’phostos’’ bölümünden mesaj içinde gönderilen ya da alınan fotoğraflara ulaşılmaktadır. Böylelikle hem metin hem de dosya biçiminde mesaj içeriğine ulaşılmaktadır.

Daha Güvenli Instagram Hesabı İçin: Instagram Hesabını Güvene Almak

4. Instagram’dan Yardım İsteyin

 • Adım 1: Uygulamaya girip profile giriş yapılmalıdır.
 • Adım 2: Ekranın sağ üst bölümünde yer alan 3 çizgiye dokunulmalıdır.
 • Adım 3: Ekrana gelen bölümden ‘’ayarlar’’ kısmına girilmelidir.
 • Adım 4: ‘’Sorun bildir’’ bölümünden mesajlaşılan kişiyi, mesajı silme nedenini ve neden geri almak istenmesini açıklayan kısa bir yazı yazılmalıdır.
 • Adım 5: Instagram kısa bir incelemeden sonra kayıtlı bellekten silinen mesajı geri yükleyecektir.

Instagram Mesajları Ne Kadar Süre Saklar?

Hesaba ait silinen veriler 3 ay boyunca veri tabanında saklanır, ardından kalıcı olarak silinmektedir. 3 aydan uzun süre beklenen verilere ulaşmak mümkün değildir.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirmek Mümkün Mü?

Instagram’da silinen mesajları ‘’sorun bildir’’ kısmından geri getirmek mümkündür. Ayarlar kısmında yer alan 3 çizgiye giriş yapıp ‘’sorun bildir’’ seçeneğini işaretlenmelidir. Burada kısaca neden silindiği ve neden geri alındığını anlatan yazı yazılması gerekmektedir.

Yapılan incelemeler sonucunda veriler kişinin eline geçecektir. Fakat bu işlem bir hafta kadar zaman alabilir. Gerçekten mantıklı ve iyi bir gerekçe varsa sorun yaşamadan kısa süre içinde mesajlara ulaşılır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.