Instagram Mavi Tık Nasıl Yapılır?

Instagram’ın popüleritesinin artmasıyla beraber bir çok kullanıcı instagram mavi tık’ın yani onaylanmış hesapların nasıl yapıldığını merak etmekte. Bazı kişiler insanların bu isteklerinden yararlanarak hesaplarını ele geçirmekte veya çok fazla ücret talep etmektedir. Öncelikle tanınmış bir kişi iseniz ve hesabınızı onaylatmak istiyor fakat kendiniz uğraşmak istemiyorsanız, profesyonel ajanslar dışında kimseyle iletişime geçmeyiniz. Size instagram üzerinden ulaşıp para, fotoğraf vs. gibi taleplerde bulunan kişilere inanmayınız.

Bir çok art niyetli kişi son günlerde özellikle tanınan kişilerin fazla takipçili hesaplarını ele geçirme peşinde. Eğer tanımadığınız bir kişi ya da bilmediğiniz bir ajans; sizden elinizde kimlik ve bir sayı ile fotoğraf çekilip göndermenizi istiyorsa lütfen hesabınızın güvenliği için yollamayınız. Neden bu şekilde bir şey talep ettiklerini şöyle açıklayabiliriz, instagram öncelikle herhangi bir olumsuz durumda sizin hesabınızın açıldığı ilk mail ile muhattap olmakta, sonradan değiştirdiğiniz mail; telefon vs. bilgiler instagram için önemli değil. Art niyetli kişiler sanki hesabın gerçek sahibi kendileriymiş gibi instagram’a başvuruyor ve hesabın çalındığını belirtiyorlar. Instagram’da ünlü ve çok takipçili bir profil olduğundan konuyla ilgileniyor ve gerçekten siz olduğunuzu anlamak için kimlik; ehliyet gibi bir belgeyle fotoğrafın instagram için çekildiğini doğrulamak amacıyla kağıda bir sayı yazarak fotoğraf göndermenizi istiyor. Siz bu fotoğrafa instagram’a değilde başka bir kişiye yollarsanız hesabınız artık artniyetli kişilerin eline düşüyor. Eğer instagram’a kayıt olurken kullandığınız maile de erişiminiz yoksa hesabınızı kurtarmanız çok zaman alabiliyor.

Neden mavi tık nasıl yapılır konusunda bu konuya değindik derseniz, genellikle mavi tık yaptırmak isteyenlerin başına gelen bu hesap çalma yöntemi bu sıralar çok popüler, sitemize giren siz değerli ziyaretçilerimizin öncelikle bu durumdan haberdar olup mağdur olmamasını istedik. Mavi tık yapayım derken hesabınızdan olmayın 🙂

Şimdi gelelim asıl konumuza, öncelikle mavi tık yani onaylı hesap herkesin ihtiyacı olan bir uygulama değil. Şahsen benim umrumda olmaz, fakat şöyle bir durum var; bazen aynı kişi adına o kadar çok sayfa açılıyorki bu gerçek kişi için inanılmaz rahatsız edici bir durum oluyor. Diğer hesapları dikkate almamamız için instagram gerçek hesap sahibinin profiline mavi tık koyarak onaylıyor.

Instagram hesabımın mavi tık olması için ne yapmam gerekiyor?

 • Adınızı veya fotoğraflarınızı kullanarak açılan çok fazla sayıda profil varsa bunları şikayet edebilirsiniz ve instagram’a hesabınızı onaylaması için ulaşabilirsiniz.
 • Eğer futbolcuysanız TFF sitesinden bilgilerinizi instagrama ulaştırabilirsiniz.
 • Eğer ses sanatçısıysanız, albümünüzün bulunduğu itunes, spotify gibi profil ile başvurabilirsiniz.
 • Yazarsanız, d&r idefiks gibi sitelerden kitaplarınızın bulunduğu sayfa ile başvurabilirsiniz.
 • Youtuber iseniz youtube sayfanızdan instagram hesabınızı paylaştığınız bir video ile başvurabilirsiniz.
 • Bir işletme sayfası ise marka tescil belgeniz ile başvurabilirsiniz.
 • Eğer bunlardan hiç biri değilseniz mevcut facebook ya da twitter sayfanızı ekleyerek mavi tık başvurusu sağlayabilirsiniz.

Direkt olarak mail ya da telefon gibi bir yolla instagram yetkililerine ulaşmak mümkün değil fakat help.instagram.com adresinde sizi bir çok instagram personeli bekliyor. Bu siteden yetkililer ile iletişime geçerek instagram mavi tık yani onaylı hesabınıza sahip olabilirsiniz.

Similar Posts

2 Comments

 1. Geçtiğimiz günlerde bir çok ünlü sanatçının hesabı çalındı, şikayetlerinde hep bu mavi tık olayı vardı. Keşke daha önce bu sayfayı okumuş olsalardı, yine de bu tarz bir konuda yazmak zorunda değildiniz fakat zaman ayırıp bilgilendirici bir yazıyı paylaşmışsınız. Bize de teşekkür etmek kalıyor 🙂

 2. Merhaba,

  Bilgiler için teşekkürler, mavi tık konusunda sizinle çalışmak istiyoruz. Bu şekilde bir hizmetiniz mevcut mu acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.